• ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ?

  • Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
Η ψυχική και πνευματική διάσταση της πολλαπλής σκλήρυνσης. Ίαση του σώματος μέσο της Ψυχής.
 #60250  από Γιάννης
 Δευ Σεπ 19, 2011 6:11 pm
Πήγα το πρωί στον ΟΑΕΔ. Ξέρετε βρε κουτά, για το επίδομα ανεργίας στο οποίο με πέταξε το ελληνικό κράτος, επειδή αποδεδειγμένα τα έφαγα μαζί με τον ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟ. Αλήθεια που χάθηκε αυτή η καλοσυνάτη υπερτροφική ψυχή; Έβγαλε (σε σαφώς διατεταγμένη υπηρεσία) τη χολή του για ένα μεγάλο διάστημα προετοίμασε όσους ήθελαν να προετοιμαστούν, εφάρμοσε το διαίρει και βασίλευε όσο μπόρεσε και εσχάτως παρέδωσε τη συνέχεια του θεάρεστου έργου του σε μια άλλη καλοσυνάτη υπερτροφική ψυχή, με σαφώς πιο ευγενικό προφίλ και με ένα επιστημονικό background το οποίο δεν επιδέχεται αμφισβήτησης. Τι μας λέει αυτός ο κολοσσός; Θα σας πηδήξω, θα πονέσετε αλλά ΠΡΕΠΕΙ. Αν είναι λοιπόν κάποιος να με πηδήξει τώρα στα γεράματα, ας είναι κολοσσός.
Πάω που λέτε το πρωί στον ΟΑΕΔ να καταθέσω τα χαρτιά μου για το επίδομα. Μπαίνω μέσα… χαμός, ουρά από τον 1ο μέχρι το ισόγειο. Βάζω που λέτε τετάρτη στο μπαστούνι, τους προσπερνάω όλους και μέσα σε 10 λεπτά έχω τελειώσει από δύο γκισέδες, έχω εκπλαγεί από την ευγένεια και την εξυπηρετικότητα των υπαλλήλων και φεύγω σινιόρος. Κανείς δεν μίλησε, κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε. Όλων τα μάτια όμως ήταν στραμμένα πάνω μου. Τώρα αν οίκτιραν ή αν με γαμοσταύριζαν θα σας γελάσω, δεν αντέχω να τους κοιτάζω στα μάτια. Και σκεφτόμουν… παιδιά είστε ν’ αλλάξουμε; Πάρτε ο καθένας ένα αμελητέο κομματάκι της αναπηρίας (πόσο θα είναι αν μοιραστεί;) και θα κάτσω στην ουρά για όλους σας. Και σήμερα… και αύριο… και για πάντα… στην ουρά.
 #60292  από Μιμικαμ
 Δευ Σεπ 19, 2011 11:31 pm
Λόγια γεμάτα πικρές αλήθειες βγαλμένες απ' την ταλαίπωρη ζωή μας στην πιο ταλαίπωρη
Ελλαδίτσα μας.......εδώ που φτάσαμε, νομίζω ο,τι μόνο ενας Στρος Καν μπορεί να μας
σώσει.....που εκτιμάει και σέβεται τον αρχαίο Ελληνικό πολιτισμό μας....που φτάσαμε....
αντε και εις ανώτερα.... :sad-roulette: :sad-roulette: :sad-roulette:

Τουλάχιστον Γιάννη μου, χάρις στο μπαστουνάκι σου, κατάφερες και βγήκες κύριος.....λίγο
το έχεις..... :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:
 #60295  από kate2002
 Τρί Σεπ 20, 2011 3:00 am
ελληνίδα ηταν η καμαριερα μιμικαμ;; :romance-kisscheek: :greetings-waveyellow: :-D
 #60296  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Σεπ 20, 2011 7:59 am
Γιάννης έγραψε:Πήγα το πρωί στον ΟΑΕΔ. Ξέρετε βρε κουτά, για το επίδομα ανεργίας στο οποίο με πέταξε το ελληνικό κράτος, επειδή αποδεδειγμένα τα έφαγα μαζί με τον ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟ. Αλήθεια που χάθηκε αυτή η καλοσυνάτη υπερτροφική ψυχή; Έβγαλε (σε σαφώς διατεταγμένη υπηρεσία) τη χολή του για ένα μεγάλο διάστημα προετοίμασε όσους ήθελαν να προετοιμαστούν, εφάρμοσε το διαίρει και βασίλευε όσο μπόρεσε και εσχάτως παρέδωσε τη συνέχεια του θεάρεστου έργου του σε μια άλλη καλοσυνάτη υπερτροφική ψυχή, με σαφώς πιο ευγενικό προφίλ και με ένα επιστημονικό background το οποίο δεν επιδέχεται αμφισβήτησης. Τι μας λέει αυτός ο κολοσσός; Θα σας πηδήξω, θα πονέσετε αλλά ΠΡΕΠΕΙ. Αν είναι λοιπόν κάποιος να με πηδήξει τώρα στα γεράματα, ας είναι κολοσσός.
Πάω που λέτε το πρωί στον ΟΑΕΔ να καταθέσω τα χαρτιά μου για το επίδομα. Μπαίνω μέσα… χαμός, ουρά από τον 1ο μέχρι το ισόγειο. Βάζω που λέτε τετάρτη στο μπαστούνι, τους προσπερνάω όλους και μέσα σε 10 λεπτά έχω τελειώσει από δύο γκισέδες, έχω εκπλαγεί από την ευγένεια και την εξυπηρετικότητα των υπαλλήλων και φεύγω σινιόρος. Κανείς δεν μίλησε, κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε. Όλων τα μάτια όμως ήταν στραμμένα πάνω μου. Τώρα αν οίκτιραν ή αν με γαμοσταύριζαν θα σας γελάσω, δεν αντέχω να τους κοιτάζω στα μάτια. Και σκεφτόμουν… παιδιά είστε ν’ αλλάξουμε; Πάρτε ο καθένας ένα αμελητέο κομματάκι της αναπηρίας (πόσο θα είναι αν μοιραστεί;) και θα κάτσω στην ουρά για όλους σας. Και σήμερα… και αύριο… και για πάντα… στην ουρά.
Βρε Γιαννη...γιατι σκας ?? Αφου,οπως εχω καταλαβει, τους εχεις ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ολους τους ανεγκεφαλους μ@λ@κες !!! Αφου ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ,να προηγηθεις στην ουρα,γιατι να μη το κανεις??? Κι αν χρειαστει,γιατι να μη το απαιτησεις...δυναμικα ??? Γιατι ??? Σου χρωσταει αυτη η κ-λ-κοινωνια...σου χρωσταει πολλα...δεν της χρωστας εσυ...!!! Κι εγω η βλαμμενη,μεχρι πριν λιγο καιρο,ντρεπομουν να το κανω....μια φορα που τολμησα να ζητησω να προηγηθω στο ταμειο του Γ.Κ.,η σεκιουριτου...με εβρισε...!!! Ετσι,το εβαλα πεισμα....δεν θα καθομαι σαν βλακας να....τραμπαλιζομαι...ο καθε ηλιθιος να με σκουνταει...να πεφτει πανω μου και να κινδυνευω να σωριαστω....Ο,τι δικαιουμαι,θα το διεκδικω....ΠΑΝΤΑ !!! Κι ας λενε.....οι ''υγιεις'' οτι θελουν....Εμεις το πολυ-πολυ να τους ρωτησουμε...''αλλαζουμε ???''....και να τους γυρισουμε την πλατη... :angry-cussing: :angry-cussing: :angry-cussing: :obscene-smokingpimp: ΚΑΛΗΜΕΡΑ :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:
 #60307  από Γιάννης
 Τρί Σεπ 20, 2011 10:14 am
Μιμικαμ έγραψε:Τουλάχιστον Γιάννη μου, χάρις στο μπαστουνάκι σου, κατάφερες και βγήκες κύριος.....
ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ Μιμίκα, ούτε μπαστουνάκι ούτε μαγκουρίτσα... ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ. Ανάπηροι είμαστε, όχι αδελφές. Thank you. :lol:
 #60308  από panos59
 Τρί Σεπ 20, 2011 10:32 am
Εικόνα
''Βακτηρία Αγκώνος, Καναδικού Τύπου'

(κοινώς)
''στέκα'' (ή) ''γκλίτσα''

:-D
 #60312  από Γιάννης
 Τρί Σεπ 20, 2011 11:05 am
Βακτηρία είχε ο Διογένης. Εγώ έχω μπαστουνάρα και μόλις εισπράξω το επίδομα ανεργίας θα πάρω μία με μπριγιάν.
Συνημμένα
diogenes_dog.jpg
diogenes_dog.jpg (20.34 KiB) Προβλήθηκε 3848 φορές
 #61057  από Lena
 Κυρ Οκτ 02, 2011 5:45 pm
H zwi kai o xaraktiras Elpida. Xreiazesai polli dynami kai agwna gia na mporeseis n allakseis-edw milame na veltiwseis, dioti n allakseis pragmata pou eferes mazi sou entelws einai ADUNATON ton tropo pou antmetwpizes pragmata mexri twra. Palepse to oso mporeis! Ama to apofasiseis tha ta katafeteis s ena simeio omws.
 #61088  από arianne
 Κυρ Οκτ 02, 2011 10:48 pm
ΑΡΧΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΠ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ..ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕΙ..ΜΕΤΑ ΕΝΑ 6ΜΗΝΟ Κ ΤΡΙΑ 3ΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ ΨΥΧΟΠΛΑΚΩΘΗΚΑ..ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ?ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?ΕΦΤΑΙΓΑΝ ΤΑ ΠΟΤΑ Κ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ(ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ?)ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΦΤΑΙΓΑΝ..ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΚΑΝΕΝΑ..ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ..
ΤΩΡΑ,3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΣΚΠ Κ ΕΝΑ ΓΙΟ ΚΟΥΚΛΟ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΩ ΓΙΑΥΤΟΝ,ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ,ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ..ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ..ΝΑ ΠΑΛΕΨΩ..ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ..
ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΒΓΗΚΑ..ΠΗΓΑ 4 ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ,ΗΠΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΚΑΚΙΑ ΜΟΥ..2 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΩ Κ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ ΟΠΟΤΕ ΕΠΙΒΑΛΕΤΕ ΤΟ ΞΕΝΥΧΤΙ Κ ΤΟ ΠΟΤΟ..
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ Κ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΤΙ ΛΕΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ(ΠΕΡΑΣΑ ΧΑΛΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΛΟΓΩ ΣΚΠ)ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΛΕΨΩ..ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ"ΜΑΜΑ ΓΑΙΑ(ΓΑΛΑ)"ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ Κ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΞΥΠΝΗΜΑ???
 #61180  από arianne
 Τρί Οκτ 04, 2011 12:45 pm
δηλαδη τι?θα ξυπνησω ενα πρωι κ θα μου χει περασει?