• Λαδι κανναβης και σκπ

  • Η ιατρική χρήση της κάνναβης στην πολλαπλή σκλήρυνση. Λάδι κάνναβης, Sativex, CBD, THC, hemp oil, κανναβέλαιο.
Η ιατρική χρήση της κάνναβης στην πολλαπλή σκλήρυνση. Λάδι κάνναβης, Sativex, CBD, THC, hemp oil, κανναβέλαιο.
 #128392  από Στάθης
 Τρί Ιούλ 25, 2017 6:05 pm
Το δοκίμασα καθώς έπεσε στην αντίληψη μου όταν είδα το παρακάτω βίντεο.



Μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω, ήπιο μεν, για ήπιες περιπτώσεις αλλά χωρίς παρενέργειες και προπάντων 100% φυτικό. Προσωπικά με βοήθησε στην μείωση του άγχους και στον ύπνο-ξεκούραση. Ο καθένας μπορεί να έχει τα δικά του βιώματα με αυτό, αλλά είναι μια καλή αρχή να δεις αν η κάνναβη σου ταιριάζει. Και λέω αρχή γιατί η κάνναβη δεν είναι μόνο CBD, αλλά και THC όπου στις σωστές αναλογίες (THC:CBD) μπορεί να κάνει πολύ πολύ πολύ καλό για πολλές μορφές της πολλαπλή σκλήρυνσης.

Επίσης εδώ viewtopic.php?f=10&t=6212&start=10 έχω σημείωση κάποια σημαντικά στοιχεία για την κάνναβη και την ΣΚΠ μπορεί να σε ενδιαφέρει να ρίξεις μια ματιά.

Προτείνω να το δοκιμάσεις και να μας πεις την εμπειρία σου μετά από 1μήνα.
 #128393  από arn
 Τρί Ιούλ 25, 2017 6:49 pm
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες Σταθη.
Σε κανα μηνα θα σας πω τις εντυπωσεις μου.
 #128570  από sofia13
 Δευ Αύγ 28, 2017 8:11 pm
Το ίδιο βίντεο είδα και πήρα το λάδι .
Είναι μόνο 3 μέρες που το παίρνω και δεν έχω ακάομα να πώ κάτι εκτός του γεγονότος ότι κοιμάμαι καλά .Επίσης μου άνοιξε την όρεξη,
Το πήρα για τον κλώνο που κάνει τη ζωή μου δύσκολη.
Όταν κλείσει μήνας θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου .
 #129018  από sofia13
 Τετ Οκτ 25, 2017 8:59 am
Καλή σας μέρα.
Οι εντυπώσεις μου απο τη χρήση λαδιού κάνναβης είναι θετικές !
Εκτός του καλού ύπνου , ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ο κλόνος που με βασάνιζε , τιθασεύτηκε πολύ. Δεν τρέμουν τα πόδια μου τώρα και μάλιστα κατάφερα να περπατήσω χωρίς υποστηρικτικό βοήθημα (μπαστούνι).
Άρα συνεχίζω ακάθεκτη και ....ποιός ξέρει ;
Πάντα με χαμόγελο στις ''ανηφόρες της ζωής '' και δεν το βάζουμε κάτω ΠΟΤΕ !