• S.O.S επείγον φαρμακα

  • Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #128171  από MINASK
 Πέμ Ιουν 22, 2017 7:58 pm
Παιδιά γειά σε όλους σας, ελπιζω να ειστε ολοι καλα.....Λοιπόν έχω κάποια φάρμακα που μου έχουν περισέψει γιατί εγω πλεον ξεκιναω το trecfidera....ειμαι απο θεσσαλονικη και μενω στην Νεαπολη θα μπορουσα να εξυπηρετησω καποιον απο εδω κοντα αλλιως να στειλω με κουριερ με δικα σας εξοδα ομως
μου εχουν μεινει ενα κουτι rebif 44mg με τεσσερα φυαλιδια
ενα κουτι rebif 22mg με 5 φυαλλιδια
και τελός ενα κουτι gilenya 0.5mg με 17 χαπια......


οποιος-οποια ενδιαφερεται εχει πραγματικη αναγκη και εχει ξεμεινει απο φαρμακα μπορει να επικοινωνησει μαζι μου στελνοντας μου mail στο mina.1treehill@gmail.com

θα χαρω πολυ να βοηθησω εστω και λιγο καποιον-α
περιμενω μειλ σας.....
 #129124  από Kpoplistener
 Δευ Νοέμ 20, 2017 10:02 pm
Πολύ φοβάμαι ότι.με αυτόν τον τρόπο δεν θα βοηθήσεις ..με όλον το σεβασμό ...καταστροφή είναι αυτά τα φάρμακα τα συχαθηκα!
 #129169  από MINASK
 Τρί Νοέμ 21, 2017 1:07 pm
δν ξερω τι ακριβως περνας η τι σου εχουν αφησει ολα αυτα τα φαρμακα και μακαρι να εισαι καλα.... αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και καποιους μπορουν να τους βοηθανε...οποτε με ολο το σεβασμο και εγω θα ηθελα να μην μεταφερεις την αρνητικοτητα σου και την απογοητευση σου καθως πολλοι νεοι ασθενεις και πολυ μικροι σε ηλικια τα διαβαζουν ολα αυτα και αγχωνονται.....και σε καμια περιπτωση το αγχος δν βοηθαει την κατασταση...

ελπιζω να εισαι καλα και εχεις βρει την δικη δου διεξοδο σε κατι αλλο περα απο τα φαρμακα και να σε διατηρρει καλα..
 #129176  από Kpoplistener
 Τρί Νοέμ 21, 2017 7:22 pm
Να σαι καλά συγγνώμη απλώς δεν είδα ποτέ μου κάτι καλό προσωπικά από αυτά και εσύ να σαι καλά σε ευχαριστώ που είσαι ευγενική/ος γιατί υπάρχει πολύ παρεξήγηση από κάποιους :emojis-35: εύχομαι και σε εσένα και σε όλους ότι καλύτερο
 #129182  από basilis361
 Τετ Νοέμ 22, 2017 12:48 am
MINASK έγραψε:δν ξερω τι ακριβως περνας η τι σου εχουν αφησει ολα αυτα τα φαρμακα και μακαρι να εισαι καλα.... αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και καποιους μπορουν να τους βοηθανε...οποτε με ολο το σεβασμο και εγω θα ηθελα να μην μεταφερεις την αρνητικοτητα σου και την απογοητευση σου καθως πολλοι νεοι ασθενεις και πολυ μικροι σε ηλικια τα διαβαζουν ολα αυτα και αγχωνονται.....και σε καμια περιπτωση το αγχος δν βοηθαει την κατασταση...
Σωστο...παιρνω μια απο αυτες τις αγωγες 4 χρονια τωρα και δεν ειμαι σιγουρος αν αυτη ευθυνεται για την σχετικη σταθεροτητα μου, αλλα δεν μου εχει κανει και παρενεργειες μεχρι τωρα....
 #129184  από Kpoplistener
 Τετ Νοέμ 22, 2017 11:30 am
basilis361 έγραψε:
MINASK έγραψε:δν ξερω τι ακριβως περνας η τι σου εχουν αφησει ολα αυτα τα φαρμακα και μακαρι να εισαι καλα.... αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και καποιους μπορουν να τους βοηθανε...οποτε με ολο το σεβασμο και εγω θα ηθελα να μην μεταφερεις την αρνητικοτητα σου και την απογοητευση σου καθως πολλοι νεοι ασθενεις και πολυ μικροι σε ηλικια τα διαβαζουν ολα αυτα και αγχωνονται.....και σε καμια περιπτωση το αγχος δν βοηθαει την κατασταση...
Σωστο...παιρνω μια απο αυτες τις αγωγες 4 χρονια τωρα και δεν ειμαι σιγουρος αν αυτη ευθυνεται για την σχετικη σταθεροτητα μου, αλλα δεν μου εχει κανει και παρενεργειες μεχρι τωρα....
Ποια αγωγή παίρνεις;
 #129185  από basilis361
 Τετ Νοέμ 22, 2017 11:42 am
Το gilenya ..το παρακολουθω με εξετασεις αιματος καθως και μαγνητικες και καποιες αλλες εξετασεις ,μια φορα το χρονο και για την ωρα ,ολα καλα..

ΥΓ. στην αρχη ειχα ξεκινησει και εγω με rebif ,το οποιο δεν ξερω αν βοηθουσε αλλα μου εκανε πολλες παρενεργειες ,για αυτο και το αλλαξα..αλλα ξερω και ατομα που το παιρνουν χρονια και δεν τους κανει τις παρενεργειες που εκανε σε εμενα..
 #136281  από Lana
 Δευ Οκτ 09, 2023 9:56 am
Καλημέρα, ψάχνω φάρμακο για την ξαδέρφη μου από Ισραήλ που είχε έρθει για διακοπές εδώ και δεν μπορεί να γυρισει στην χώρα της. Παίρνει το PLEGRIDY 125MCG/0,5ml ενέσιμο. Υπάρχει περίπτωση να έχει καποιος που να μην το χρειάζεται ή να το αγοράσουμε κάπου ; Κανονικα θέλει μέσω εοπυυ
 #136282  από Στάθης
 Δευ Οκτ 09, 2023 2:48 pm
Lana έγραψε: Δευ Οκτ 09, 2023 9:56 am Καλημέρα, ψάχνω φάρμακο για την ξαδέρφη μου από Ισραήλ που είχε έρθει για διακοπές εδώ και δεν μπορεί να γυρισει στην χώρα της. Παίρνει το PLEGRIDY 125MCG/0,5ml ενέσιμο. Υπάρχει περίπτωση να έχει καποιος που να μην το χρειάζεται ή να το αγοράσουμε κάπου ; Κανονικα θέλει μέσω εοπυυ

Γεια σου Lana, ίσως οι καλύτερες πιθανότητες να βρεις είναι διαμέσου κάποιου συλλόγου σκήρυνσης. Θυμάμαι τα ψυγεία τους ήταν τίνγκα στα φάρμακα αφημένα από συνασθενείς λόγο παρενεργειών ή/και αλλαγή φαρμάκου, οπότε μπορεί να έχουν το εν λόγο φάρμακο.

Ψάξε στο google για τους συλλόγους και πάρε τους τηλέφωνο.
https://www.google.com/search?q=%CF%83% ... s-wiz-serp