• ΩΡΑ ΛΗΨΗΣ ΤΟΥ ΤΖΙΛΕΝΥΑ!!!!

  • Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #113792  από costas1968
 Τρί Νοέμ 17, 2015 7:26 pm
ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ GILENYA.Η ΩΡΑ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΕ 11 ΤΟ ΠΡΩΙ.
ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΚΑΡΔΙΑ-ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΤΡΙΕΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ.ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 58 ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΝΩ ΦΤΑΝΟΥΝ
ΜΕΧΡΙ ΤΟΥΣ 65.ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ
ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΥΤΟ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΠΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1-2 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΧΑΠΙ ΚΑΙ ΓΙΑ 7=8 ΩΡΕΣ
ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΨΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΟΥ.
ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΑΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΗΤΑΝ ΟΧΙ,ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ
ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.
ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ ΩΡΑ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΗΡΑ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.
ΑΡΧΙΣΕ Η ΥΠΝΗΛΙΑ-ΚΟΥΡΑΣΗ ΕΝΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΑ ΜΟΡΦΗΣ ΔΥΣΦΟΡΙΑΣ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΑΝΑΣΑ.
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΟΚ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΟ ΤΖΙΛΕΝΥΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΩΡΑ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΕΤΕ?
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

:emojis-9:
 #113793  από basilis361
 Τρί Νοέμ 17, 2015 10:48 pm
και εγω πρωι το πινω ,αλλα εμενα δεν μου δημιουργει αυτες τις παρενεργειες που αναφερεις..και πριν απο 2 μηνες εκλεισα 2 χρονια με το gilenia...
 #113827  από DIMITRA1982
 Κυρ Νοέμ 22, 2015 7:54 pm
Φίλε Costa1968 εγώ το ξεκίνησα 03/01/2012 και το πίνω καθε βράδυ.... Μου έχει φέρει βρογχικό άσμα και λίγη οσφυαλγία μετά την λήψη! Αλλά επειδή το πίνω βράδυ δεν έχω πρόβλημα γιατί κοιμάμαι. Βεβαία ο σύντροφός μου και συνασθενής μας το λαμβάνει στις 2 το μεσημέρι και εκείνος μερικές φορές έχει κόπωση κάποιες όχι. Βέβαια είναι και ψυχολογικό γιατί εκείνος του μπαίνουν ιδέες στο μυαλό και νομίζει οτι έχει δυσλειτουργίες αλλά τελικά είναι όλα στο μυαλό του!!!
Σου εύχομαι οτι καλυτερο..
:emojis-1: :emojis-2: :emojis-3:
 #113829  από costas1968
 Κυρ Νοέμ 22, 2015 10:32 pm
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ/Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΥ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΕΧΩ ΗΠΙΟΤΕΡΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ??ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΤΕ ΕΙΠΑΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ?
:emojis-32:
 #113838  από costas
 Δευ Νοέμ 23, 2015 6:12 pm
Κώστα , ότι ώρα θες το παιρνεις ρε φίλε.
Απορώ γιατί σου ειπε όχι ο γιατρός...
Ας σου εξηγήσει γιατί πρέπει το πρωί και γιατί δεν πρέπει να το παίρνεις (την ίδια πάντα ώρα) οποια ώρα θες.
Εγω το παίρνω 3+ χρόνια χωρίς καμιά παρενέργεια. Ωρα με βολεύει η 16.00 . Απλά θυμάμαι όταν στη αρχή το πήρα το πρωι π.χ στις 10 μου ειπε ο γιατρός να το παίρνω όποια ώρα θέλω, απλάνα το προχωραω μιση ώρα καθε μέρα. Δηλαδή το πήρα 10 και ήθελα να το παίρνω 16.00. Την δευτερη μερα το πηρα 10.30 , την επόμενη 11 , μετα 11.30 ώσπου έφτασα 16.00 !!!!!
 #113847  από costas1968
 Τρί Νοέμ 24, 2015 2:48 pm
costas έγραψε:Κώστα , ότι ώρα θες το παιρνεις ρε φίλε.
Απορώ γιατί σου ειπε όχι ο γιατρός...
Ας σου εξηγήσει γιατί πρέπει το πρωί και γιατί δεν πρέπει να το παίρνεις (την ίδια πάντα ώρα) οποια ώρα θες.
Εγω το παίρνω 3+ χρόνια χωρίς καμιά παρενέργεια. Ωρα με βολεύει η 16.00 . Απλά θυμάμαι όταν στη αρχή το πήρα το πρωι π.χ στις 10 μου ειπε ο γιατρός να το παίρνω όποια ώρα θέλω, απλάνα το προχωραω μιση ώρα καθε μέρα. Δηλαδή το πήρα 10 και ήθελα να το παίρνω 16.00. Την δευτερη μερα το πηρα 10.30 , την επόμενη 11 , μετα 11.30 ώσπου έφτασα 16.00 !!!!!
ΗΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 11.30.ΕΞΗΓΗΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ...
 #113848  από costas
 Τρί Νοέμ 24, 2015 3:45 pm
costas1968 έγραψε:
costas έγραψε:Κώστα , ότι ώρα θες το παιρνεις ρε φίλε.
Απορώ γιατί σου ειπε όχι ο γιατρός...
Ας σου εξηγήσει γιατί πρέπει το πρωί και γιατί δεν πρέπει να το παίρνεις (την ίδια πάντα ώρα) οποια ώρα θες.
Εγω το παίρνω 3+ χρόνια χωρίς καμιά παρενέργεια. Ωρα με βολεύει η 16.00 . Απλά θυμάμαι όταν στη αρχή το πήρα το πρωι π.χ στις 10 μου ειπε ο γιατρός να το παίρνω όποια ώρα θέλω, απλάνα το προχωραω μιση ώρα καθε μέρα. Δηλαδή το πήρα 10 και ήθελα να το παίρνω 16.00. Την δευτερη μερα το πηρα 10.30 , την επόμενη 11 , μετα 11.30 ώσπου έφτασα 16.00 !!!!!
ΗΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 11.30.ΕΞΗΓΗΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ...
Ρώτα τον σε παρακαλώ, ειμαι περιεργος να δω τι θα πει.
 #113853  από costas1968
 Τρί Νοέμ 24, 2015 8:50 pm
costas έγραψε:
costas1968 έγραψε:
costas έγραψε:Κώστα , ότι ώρα θες το παιρνεις ρε φίλε.
Απορώ γιατί σου ειπε όχι ο γιατρός...
Ας σου εξηγήσει γιατί πρέπει το πρωί και γιατί δεν πρέπει να το παίρνεις (την ίδια πάντα ώρα) οποια ώρα θες.
Εγω το παίρνω 3+ χρόνια χωρίς καμιά παρενέργεια. Ωρα με βολεύει η 16.00 . Απλά θυμάμαι όταν στη αρχή το πήρα το πρωι π.χ στις 10 μου ειπε ο γιατρός να το παίρνω όποια ώρα θέλω, απλάνα το προχωραω μιση ώρα καθε μέρα. Δηλαδή το πήρα 10 και ήθελα να το παίρνω 16.00. Την δευτερη μερα το πηρα 10.30 , την επόμενη 11 , μετα 11.30 ώσπου έφτασα 16.00 !!!!!
ΗΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 11.30.ΕΞΗΓΗΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ.ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ...
Ρώτα τον σε παρακαλώ, ειμαι περιεργος να δω τι θα πει.
ΝΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ....
:emojis-32:
 #113877  από DIMITRA1982
 Πέμ Νοέμ 26, 2015 9:25 am
TO XAΠΙ ΝΑ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΟΠΟΙΑ ΩΡΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΕΣΥ ΑΝΕΤΟΣ...
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ , ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΦΟΥ ΑΠΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΣΚΠ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ!!! ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ....
Η ΑΓΑΠΗ ΕΠΟΥΛΩΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.... :emojis-8:
 #113883  από costas
 Πέμ Νοέμ 26, 2015 4:09 pm
costas1968 έγραψε:......................
ΝΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ....
:emojis-32:
Aκόμα;;;;;;;