• Κουτί Gilenya προς παράδοση

  • Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #103165  από mpogiati
 Κυρ Μάιος 25, 2014 1:31 pm
Γεια σας συνχομπίστες!!
θα ήθελα τη γνώμη σας για το παρακάτω.
όταν διαγνώστηκα με ms από ιδιώτη γιατρό μου έγραψε το GILENYA και έκανα όλες τις απαραίτητες ενέργειες για να το αποκτήσω. όμως εκείνο το καιρό ήθελα και τη δεύτερη γνώμη και έτσι μπήκα στο Αιγινήτειο και οι γιατροί εκεί μετά από το κέρασμα της κορτιζόνης μου είπαν για το betaferon το οποίο συνεχίζω έως σήμερα.
έτσι λοιπόν μου έχει περισσέψει το κουτί με τα χαπάκια τελείως άθικτο (ούτε καν το έχω ανοίξει).
ποια η γνώμη σας;
να το δώσω πίσω στο φαρμακείο ή να το δώσω σε κάποιον από εδώ; σε κάποιον που το έχει πραγματικά ανάγκη όμως (άνεργος, ανασφάλιστος κλπ κλπ)
 #103172  από Κωνσταντίνα
 Κυρ Μάιος 25, 2014 3:17 pm
mpogiati έγραψε:,..........................................................................................
ποια η γνώμη σας;
να το δώσω πίσω στο φαρμακείο ή να το δώσω σε κάποιον από εδώ; σε κάποιον που το έχει πραγματικά ανάγκη όμως (άνεργος, ανασφάλιστος κλπ κλπ)
Φαντάσου ότι για το ηλεκτρονικό σύστημα το κουτί αυτό έχει καταναλωθεί, άρα δεν υπάρχει :smile-bandit:
Καλύτερα να το πάρει ένας συμπάσχων :smile-flower:
 #103867  από mpogiati
 Τετ Ιουν 18, 2014 11:37 pm
καλησπέρα!
υπάρχει κάποιος συμπάσχων που να του λείπει το φάρμακο; να το έχει πραγματικά ανάγκη όμως. όπως ανέφερα να είναι άνεργος, ανασφάλιστος κλπ κλπ...
 #103877  από Still
 Πέμ Ιουν 19, 2014 2:08 pm
Καλημέρα σε όλους :smile-tongueout:

Μόλις ξεκίνησα το Gilenya :smile-drunk:

Δέν είμαι άπορος, ούτε ανασφάλιστος, αλλά το κουτί έχει 28 χάπια για 1 μήνα :banana-parachute: , οπότε, αργά ή γρήγορα, θα χρειαστώ κάποια χάπια για συμπλήρωμα των ημερών :smile-drink:

Εάν δεν βρεθεί εδώ μέσα κάποιος άπορος ή ανασφάλιστος, θα ήθελα να μου δώσεις κάποια χάπια, έστω ένα ή περισσότερα. Εννοείται θα σου πληρώσω :smile-cash: την courier.

Χαίρεται κ καλή δύναμη :smile-muscle:
 #105690  από Still
 Τετ Σεπ 03, 2014 2:37 pm
:smile-star: :smile-star: :smile-star: :smile-star:

Αγαπητοι συνforumιτες,

Επιτεψτε μου να χρησιμοποιησω το παρων post για να ευχαριστησω απ τα βαθη της καρδιας μου το μελος :smile-clapping: mpogiati :smile-clapping: που εκανε τα παντα για να μου στειλει το κουτι Gilenya που ειχε. :smile-yes:

Θα αρπαξω δε την ευκαιρια να τα "χωσω" σε ενα κρατος που ερμηνευει και παρερμηνευει εις βαρος των ασθενων και "ασθενεστερων" μελων του, προκαλωντας τη "μεγιστη" ταλαιπωρια και την υψιστης σημασιας οικονομικη των, αφαιμαξη. :smile-angry:

Η εξυπηρετηση αυτη καλυπτει ολα τα κενα του κρατους.

Οταν πρωτοεγραψα το gilenya, το συστημα μ αναγκαζε να ταξιδεψω καθε μηνα στην πρωτευουσα του νομου μου, αυτοπροσωπος, συγκεκριμενη ημερομηνια, για να παρω το κουτι μου.

Η υπολοιπη δε θεραπεια (lyrica, miorel κλπ.) , συνταγογραφειτε με 0% συμμετοχη και πληρωνω στο ταμειο του φαρμακειου +20€ για το lyrica και παει λεγοντας......

Εαν δεν ηταν το κοινωνικο φαρμακειο (οπου περνω τα φαρμακα μου δωρεαν) ή η εξυπηρετηση του mpogiati, θα ημουν ερμαιο του αυτου του κρατους.

Νιωθω υποχρεος, σας ευχαριστω που διαβασατε το ποστ, καλη δυναμη σε ολους :smile-muscle:

:smile-star: :smile-star: :smile-star: :smile-star:
 #106263  από mpogiati
 Παρ Σεπ 19, 2014 10:16 pm
Still έγραψε::smile-star: :smile-star: :smile-star: :smile-star:

Αγαπητοι συνforumιτες,

Επιτεψτε μου να χρησιμοποιησω το παρων post για να ευχαριστησω απ τα βαθη της καρδιας μου το μελος :smile-clapping: mpogiati :smile-clapping: που εκανε τα παντα για να μου στειλει το κουτι Gilenya που ειχε. :smile-yes:

Θα αρπαξω δε την ευκαιρια να τα "χωσω" σε ενα κρατος που ερμηνευει και παρερμηνευει εις βαρος των ασθενων και "ασθενεστερων" μελων του, προκαλωντας τη "μεγιστη" ταλαιπωρια και την υψιστης σημασιας οικονομικη των, αφαιμαξη. :smile-angry:

Η εξυπηρετηση αυτη καλυπτει ολα τα κενα του κρατους.

Οταν πρωτοεγραψα το gilenya, το συστημα μ αναγκαζε να ταξιδεψω καθε μηνα στην πρωτευουσα του νομου μου, αυτοπροσωπος, συγκεκριμενη ημερομηνια, για να παρω το κουτι μου.

Η υπολοιπη δε θεραπεια (lyrica, miorel κλπ.) , συνταγογραφειτε με 0% συμμετοχη και πληρωνω στο ταμειο του φαρμακειου +20€ για το lyrica και παει λεγοντας......

Εαν δεν ηταν το κοινωνικο φαρμακειο (οπου περνω τα φαρμακα μου δωρεαν) ή η εξυπηρετηση του mpogiati, θα ημουν ερμαιο του αυτου του κρατους.

Νιωθω υποχρεος, σας ευχαριστω που διαβασατε το ποστ, καλη δυναμη σε ολους :smile-muscle:

:smile-star: :smile-star: :smile-star: :smile-star:
Still, όπως είπαμε, πρέπει να βοηθάμε ο ένας τον άλλο με όποιο τρόπο μπορούμε. Δεν περιμένουμε τίποτα από "άλλους" που δεν έχουν την πάθηση γιατί απλά δεν ξέρουν πως είναι.
Cheers lad!!!
 #106380  από costas
 Τρί Σεπ 23, 2014 11:45 pm
Still έγραψε::smile-star: :smile-star: :smile-star: :smile-star:

Αγαπητοι συνforumιτες,

Επιτεψτε μου να χρησιμοποιησω το παρων post για να ευχαριστησω απ τα βαθη της καρδιας μου το μελος :smile-clapping: mpogiati :smile-clapping: που εκανε τα παντα για να μου στειλει το κουτι Gilenya που ειχε. :smile-yes:

Θα αρπαξω δε την ευκαιρια να τα "χωσω" σε ενα κρατος που ερμηνευει και παρερμηνευει εις βαρος των ασθενων και "ασθενεστερων" μελων του, προκαλωντας τη "μεγιστη" ταλαιπωρια και την υψιστης σημασιας οικονομικη των, αφαιμαξη. :smile-angry:

Η εξυπηρετηση αυτη καλυπτει ολα τα κενα του κρατους.

Οταν πρωτοεγραψα το gilenya, το συστημα μ αναγκαζε να ταξιδεψω καθε μηνα στην πρωτευουσα του νομου μου, αυτοπροσωπος, συγκεκριμενη ημερομηνια, για να παρω το κουτι μου.

Η υπολοιπη δε θεραπεια (lyrica, miorel κλπ.) , συνταγογραφειτε με 0% συμμετοχη και πληρωνω στο ταμειο του φαρμακειου +20€ για το lyrica και παει λεγοντας......

Εαν δεν ηταν το κοινωνικο φαρμακειο (οπου περνω τα φαρμακα μου δωρεαν) ή η εξυπηρετηση του mpogiati, θα ημουν ερμαιο του αυτου του κρατους.

Νιωθω υποχρεος, σας ευχαριστω που διαβασατε το ποστ, καλη δυναμη σε ολους :smile-muscle:

:smile-star: :smile-star: :smile-star: :smile-star:
2144169551 υπηρεσια του τζιλενια που σου παραδιδει το φαρμακο στο σπιτι