• Gilenya....... εντυπώσεις!!!!

  • Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #101442  από JOHNY
 Σάβ Μαρ 29, 2014 10:36 pm
Ειμαι καινουργιο μέλος και θα ήθελα εντυπωσεις απο το φαρμακο.....
 #101448  από costas
 Κυρ Μαρ 30, 2014 1:53 am
JOHNY έγραψε:Ειμαι καινουργιο μέλος και θα ήθελα εντυπωσεις απο το φαρμακο.....
Διαβασε απο την αρχη !!! Εν ταχει Ολα καλά !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 #104199  από NikoleScully
 Τετ Ιούλ 02, 2014 6:59 pm
Καλησπερα σας!!!
Εγω ειμαι σε rebif 44 ΑΛΛΑ επειδη η τελευταια μου μαγνητικη εγκεφαλου αυχενα θωρακα βγηκαν χαλια,ππππππαααρρρα πολλες εστιες(δυστυχως) μου ειπε ο γιατρος μου οτι θα με βαλι στο χαπι gilenya αλλα σεπτεμβρη λογω του οτι κανει 3 μηνες να δρασει και λογο ζεστης μην παθω τιποτα με την ζεστη....
Απο οτι βλεπω οι εντυπωσεις σας ειναι πολυ καλες,μου δινετε κουραγιο γιατι απο εχθες που μου ειπε ο ντοκ οτι φοβαται για αδυναμια στα ποδια λογο των πολλων εστιων...αλλα και απο την αλλη με καθσυηχασε καπως με το χαπι και ειπε οτι θα βγει και καινουργιο σε λιγο καιρο......
Αυτα.....απο εμενα εντυπωσεις θα παρετε οταν θα παρω το χαπι........αν και γενικως ειμαι πολυ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ
 #104239  από costas
 Πέμ Ιούλ 03, 2014 9:32 pm
Tελευταία νέα: Μάλλον έγινα καλά !! Φιλιά Κώστας !!!
 #106981  από zimari
 Τετ Οκτ 22, 2014 1:29 pm
Παιδια το Gilenya ειναι φουλ στις παρενεργειες. Ριχνει πολυ τα λευκα, αρρωσταινεις συνεχεια. Τελικά πεφτεις σε αναπηρια όχι απο τις ωσεις αλλα απο τις ιωσεις! :smile-bandit:
 #106997  από basilis361
 Τετ Οκτ 22, 2014 9:15 pm
zimari έγραψε:Παιδια το Gilenya ειναι φουλ στις παρενεργειες. Ριχνει πολυ τα λευκα, αρρωσταινεις συνεχεια. Τελικά πεφτεις σε αναπηρια όχι απο τις ωσεις αλλα απο τις ιωσεις! :smile-bandit:
zimari ,γινε λιγο πιο σαφης αμα θελεις και πες μας οταν λες "ριχνει πολυ τα λευκα" ,εσενα στο ποσο τα εριξε ??και τι αλλες παρενεργειες σου εκανε ?? και λες οτι "ειναι φουλ στις παρενεργειες" ??
 #107136  από costas
 Τετ Οκτ 29, 2014 11:59 pm
basilis361 έγραψε:
zimari έγραψε:Παιδια το Gilenya ειναι φουλ στις παρενεργειες. Ριχνει πολυ τα λευκα, αρρωσταινεις συνεχεια. Τελικά πεφτεις σε αναπηρια όχι απο τις ωσεις αλλα απο τις ιωσεις! :smile-bandit:
zimari ,γινε λιγο πιο σαφης αμα θελεις και πες μας οταν λες "ριχνει πολυ τα λευκα" ,εσενα στο ποσο τα εριξε ??και τι αλλες παρενεργειες σου εκανε ?? και λες οτι "ειναι φουλ στις παρενεργειες" ??
Στα 2 χρόνια που το παίρνω, δεν θυμάμαι να αρρώστησα ποτέ....... :banana-dreads: :banana-dreads:
 #108756  από passenger69
 Δευ Ιαν 19, 2015 9:10 pm
Απο αρχες του χρονου ειμαι συναιχεια αρρωστος . Νιωθω σαν να εχω πυρετο ( ενω δεν εχω ) Νιωθω πως κρυωνω , πως με ποναει ο λαιμος κτλ . Το περιεργο ειναι οτι δεν ειμαι καθε μερα ετσι , αλλα μου περναει για 1-2 μερες και μετα αντε παλι .Δεν εχω παει στο γιατρο , γιατι σκεφτομαι οτι ειναι ιωση , αλλα ιωση που με πιανει καθε 2-3 μερες ; και δεν περναει ;
 #108765  από costas
 Δευ Ιαν 19, 2015 11:03 pm
passenger69 έγραψε:Απο αρχες του χρονου ειμαι συναιχεια αρρωστος . Νιωθω σαν να εχω πυρετο ( ενω δεν εχω ) Νιωθω πως κρυωνω , πως με ποναει ο λαιμος κτλ . Το περιεργο ειναι οτι δεν ειμαι καθε μερα ετσι , αλλα μου περναει για 1-2 μερες και μετα αντε παλι .Δεν εχω παει στο γιατρο , γιατι σκεφτομαι οτι ειναι ιωση , αλλα ιωση που με πιανει καθε 2-3 μερες ; και δεν περναει ;
Πήγαινε σε γιατρό!!
 #108784  από tom80
 Τρί Ιαν 20, 2015 4:47 pm
passenger69 έγραψε:Απο αρχες του χρονου ειμαι συναιχεια αρρωστος . Νιωθω σαν να εχω πυρετο ( ενω δεν εχω ) Νιωθω πως κρυωνω , πως με ποναει ο λαιμος κτλ . Το περιεργο ειναι οτι δεν ειμαι καθε μερα ετσι , αλλα μου περναει για 1-2 μερες και μετα αντε παλι .Δεν εχω παει στο γιατρο , γιατι σκεφτομαι οτι ειναι ιωση , αλλα ιωση που με πιανει καθε 2-3 μερες ; και δεν περναει ;
Φίλε passenger,

Οι ασθενείς με ΠΣ έχουν διαταραγμένο ανοσοποιητικό σύστημα, το όποιο είτε διαταράσσεται περισσότερο με ανοσοτροποιητικά είτε καταστέλλεται με ανοσοκατασταλτικά φάρμακα που τους χορηγούνται.
Ο οργανισμός σου (ανοσοποιητικό σύστημα) δεν μπορεί να ανταπεξέλθει στην καταπολέμηση της ίωσης.
Ανάλογη εμπειρία είχα βιώσει τον Μάρτιο του 2012.
Από τότε που ξεκίνησα Βασιλικό πολτό ησύχασα.
Αν πάρεις βασιλικό πολτό ισχυρής δραστικότητας σε συνδυασμό με πρόπολή είμαι σίγουρος ότι θα επανέλθεις.
Να είσαι γερός
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 22