• Gilenya....... εντυπώσεις!!!!

  • Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #113890  από costas
 Πέμ Νοέμ 26, 2015 6:41 pm
Δε ξέρω αν σας το εχω πει αλλά, υπάρχει γραφείο του φαρμάκου που μας εξυπηρετεί.
Δηλαδή έρχεται σπίτι μου παιρνει βιβλιάριο και τα σχετικά γνωματευσεις, εξουσιοδοτήσεις και πηγαίνει υπάλληλος και παίρνει το φάρμακο αντί εμού.
Μετά το βιβλιάριο το πάει όπου θέλω όπως και τα φάρμακα.
Στην δικιά μου περίπτωση το βιβλιάριο το πάει και το αγήνει στους δικούς μου στην Αθήνα και στελνει τα φάρμακα στο επίγειο παράδεισο που ζω, χωρίς φυσικά καμία οικονομική επιβάρυνση.
Εδώ και 2 περίπου χρόνια γίνεται αυτό και έτσι δεν επιβαρύνω κανέναν. Καλό;;;;;;; :emojis-32:
 #113937  από MARINA21
 Δευ Νοέμ 30, 2015 4:43 pm
Πάντως πρόσεχε πού δίνεις το βιβλιάριο σου γιατί έχουν υπάρξει πολλά κρούσματα πλαστογραφησης συνταγών για ακριβά φάρμακα όπως η σκπ, με χρηση των στοιχείων κ βιβλιαρίων των πραγματικα ασφαλισμένων εν αγνοία τους!προφανως πολλοί που δεν έχουν ασφάλεια τα βρίσκουν στη μαύρη αγορά έτσι...Είσαι βέβαιος οτι πρόκειται για υπηρεσία της Φαρμ. Εταιρίας? :emojis-14:
 #113943  από costas
 Τρί Δεκ 01, 2015 6:32 am
MARINA21 έγραψε:Πάντως πρόσεχε πού δίνεις το βιβλιάριο σου γιατί έχουν υπάρξει πολλά κρούσματα πλαστογραφησης συνταγών για ακριβά φάρμακα όπως η σκπ, με χρηση των στοιχείων κ βιβλιαρίων των πραγματικα ασφαλισμένων εν αγνοία τους!προφανως πολλοί που δεν έχουν ασφάλεια τα βρίσκουν στη μαύρη αγορά έτσι...Είσαι βέβαιος οτι πρόκειται για υπηρεσία της Φαρμ. Εταιρίας? :emojis-14:
Χαχαααχαχχαχα Εχεις απόλυτο δίκιο!!!!! Η δουλειά μου είναι να είμαι προσεχτικός και να ελέγχω τα πάντα............ Αλλά εσύ παραείσαι...... :emojis-1:
Οταν λέω κάτι φυσικά (αν και ανώνυμο το φόρουμ) το λέω ΥΠΕΥΘΥΝΑ !!!!! :emojis-32:
 #113962  από costas
 Τρί Δεκ 01, 2015 6:03 pm
MARINA21 έγραψε:Μάλλον κι εγώ λόγω δουλειάς το επαθα.... :emojis-1:
Eύγε σου , και είσαι μόνο 21 ετών.......... συνάδελφε........
 #116063  από Greg
 Παρ Απρ 01, 2016 2:17 pm
Παιρνω το Gilenya 1.5 χρονο και σταθερα εχω λευκα γυρω στα 3000.
Ξερει κανεις πιο ειναι το οριο που απο εκει και κατω το σταματας. Υπαρχει κανεις αλλοσ με την ιδια ανεπιθυμητη ενεργεια?
 #129722  από KATTY
 Δευ Μαρ 05, 2018 7:47 pm
έκανα την αγωγή gilenya για 2,5 μήνες και ενώ όλα πήγαιναν καλά και δεν είχα παρενέργειες τις τελευταίες εβδομάδες έπεσαν πολύ τα λεμφοκύτταρα μου 2% ΑΤ 0,160 και δυστυχώς ο γιατρός αναγκάστηκε να μου το κόψει. Έπαθα ισχυρή λοίμωξη του αναπνευστικού και νοσηλεύτηκα με υψηλό πυρετό και ενδοφλέβια αντιβίωση. Δυστυχώς η τρίτη θεραπεία που δεν πάει καλά.
 #129908  από basilis361
 Τρί Απρ 17, 2018 1:20 pm
Παιρνω το gilenya κατι παραπανω απο 4 χρονια και σε ολες τις εξετασεις αιματος που εκανα ανα συχνα χρονικα διαστηματα οι τιμες ηταν μεσα στα φυσιολογικα ορια ,η κινητικη κατασταση μου εχει επιβαρυνθει αυτα τα χρονια ,αλλα ειμαι ακομα σε σημειο που δεν χρειαζομαι καποιο βοηθημα για να περπατησω..τον τελευταιο μηνα ομως μου εριξε πολυ κατω απο το οριο τα λεμφοκυταρα και επαθα μια ουρολοιμωξη που ευτηχως αντιμετωπιστηκε με αντιβιωση σε χαπια ..ο γιατρος μου σταματησε το gilenya και μου ειπε να κανουμε εξεταση αιματος που την στελνουν στην Δανια ,για να δουμε αν μπορω να ξεκινησω το tysabri ..θα δουμε...
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22