• Σχετικα με GILLENYA

  • Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #64374  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Νοέμ 22, 2011 8:42 pm
:bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow: :bow-yellow:
 #64382  από arigo
 Τρί Νοέμ 22, 2011 9:30 pm
FANTOMAS έγραψε:
soulla έγραψε:http://www.iatronet.gr/video/enoimerosi ... plakas/87/
πόσο χαρούμενη είναι και πόσο καλά ξέρουν το ποιημα :greetings-waveyellow: πόσο δίκαιο έχει και ο ασθενής,μακάρι να βοηθάει και να βοηθήσει όλους μας :greetings-waveyellow:
μακάρι να είχες άδικο , εγώ γιατί νομίζεις ότι το ''παίρνω'' και το έχω στο συρτάρι και κάθεται ????
Φίλε μου Φαντομά,
μην πετάξεις τα χάπια που παίρνεις. Έτσι όπως πάει το πράμα, τα ταμεία (και τα νοσοκομεία)μπορεί να σταματήσουν να το χορηγούν. Όλο και κανένας θα τα χρειαστεί.
Επί τη ευκαιρία, δεν ξέρω μήπως έχει νόημα να οργανωθεί συγκέντρωση των δικών μας ακριβών φαρμάκων που δεν χρησιμοποιούνται...Αν υπάρχουν δηλαδή κι άλλοι που τα προμηθεύονται εικονικά ή που τα σταματάνε για πάντα (ή για λίγο) και τους περισσεύουν..
Εγώ έχω κάτι Rebif22 στο ψυγείο....
 #104260  από eleni POL
 Παρ Ιούλ 04, 2014 1:20 pm
Δειτε κι αυτό:Θαυματουργό? :smile-thinking:
"4.000 δολάρια το μήνα, θα κοστίζει βέβαια η θεραπευτική αγωγή με το φάρμακο Gilenya, αλλά προτιμήθηκε αντί των 400 δολαρίων που θα κόστιζε μια ισχυρή δόση με το original cordyceps.
Μπορείτε επίσης στην τιμή αυτή να αγοράσετε υψηλής ποιότητας συμπληρώματα μαγνησίου.

Αυτοί που έχουν διαγνωστεί με σκλήρυνση κατα πλάκας, συχνά έχουν έλλειψη σε μαγνήσιο.
Και εκτός από την θεραπεία της σκλήρυνσης κατά πλάκας, θα πρέπει επίσης να δούμε την θεραπεία του καρκίνου, των καρδιακών παθήσεων, τουAlzheimer, του διαβήτη και σχεδόν κάθε άλλη κοινή ασθένεια που τώρα μαστίζει την κοινωνία."


http://fytro.wordpress.com/2014/06/30/% ... %83%CE%B7/
 #120483  από ΜΗΤΣΑΚΗ ΒΟΥΛΑ
 Δευ Σεπ 05, 2016 9:13 am
[quote="manos81"]NIKI Εγγραφή: Δευ Ιούλ 04, 2011 1:20 pm
Δημοσιεύσεις: 2 EGO PALI EXO AKOYSEI TA KALYTERA!!!!

kai pia eise es kopelia?[/quot


Καλημέρα, αν και ετεροχρονισμένα, θα συμφωνήσω με τη Νίκη, παίρνω ήδη το χάπι αυτό και λυπάμαι που θα σας το πω αλλά το θεωρώ θαυματουργό, απλά δε κάθεται σε όλους τους οργανισμούς. Μακάρι όλοι μας να βρίσκαμε τη θεραπεία που μας ταιριάζει απόλυτα!!Το συγκεκριμένο χάπι για μένα έχει πολλά θετικά, εκτός το ότι συρρίκνωσε εστία μου , το σώμα μου έχει επανέλθει στα φυσιολογικά, σίγουρα όλοι μας έχουμε και καλές κ κακές μέρες, αλλά η ποιότητα ζωής που μου προσφέρει δε συγκρίνεται με τις ιντερφερόνες.