• Gilenya

  • Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Συζητήσεις για το πρώτο φάρμακο σε χάπι γνωστό ως Gilenya (φιγκολιμόδη) για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #87327  από pan.pap
 Τετ Μαρ 13, 2013 3:35 pm
Για πες μας φίλε ...πως είσαι??
 #87345  από costas
 Τετ Μαρ 13, 2013 9:29 pm
pan.pap έγραψε:Για πες μας φίλε ...πως είσαι??
Durasel
 #87386  από pan.pap
 Πέμ Μαρ 14, 2013 10:38 am
τέτοια θέλουμε να διαβάζουμε !!
 #88113  από costas
 Πέμ Μαρ 28, 2013 11:42 pm
xaxaxaxaxaxaaxa :banana-stoner:
 #88422  από pan.pap
 Κυρ Απρ 07, 2013 11:04 pm
Αυτό που θέλω να πω για το gilenya και που δεν έχω δει να γίνεται συζήτηση είναι για την πρώτη χορήγησή του.
Θυμάμαι πόση αγωνία είχα τις μέρες πριν ξεκινήσω και πόσο άγχος όταν πήγα στο νοσοκομείο.
Όταν πια πέρασε το διάστημα που έπρεπε να παραμείνω για παρακολούθηση και έφυγα για το σπίτι, δεν πίστευα πόσο απλό ήταν και πόσο το είχα μεγαλοποιήσει στο μυαλό μου.
Βέβαια ο γιατρός με είχε προειδοποιήσει αλλά δεν τον είχα πιστέψει τότε.
Όλη αυτή η αγωνία για το τίποτα.
Μόνο εγώ ήμουν έτσι ή είναι κι άλλοι?
 #88558  από costas
 Πέμ Απρ 11, 2013 2:57 pm
To ίδιο ακριβως και εγώ !! Ισως επειδή πιστεύω ότι τα φάρμακα για την συγκεκριμμένη παθηση δεν κάνουν τίποτα και επειδή δεν έχω και τίποτα ίσως γιαυτό !! Αλλά αφού τα άλλα φάρμακα κάνουν δουλειά γιατί να μη κάνει και αυτό !!!! :happy-smileyinthebox:

Εκλεισα 6/μηνο !!! Εκανα τις εξετάσεις αίματος , και οφθαλμίατρο όλα καλά !!!
Αυριο κάνω και τις μαγνητικες και βλέπουμε !!!

Πάντως ωραίο φάρμακο καμια σχεση με τα αλλα.... πάω παντού και γύρω στις 9 κάθε βράδυ παίρνω ένα χαπάκι, τι γήπεδα έχω γυρίσει , τι ταξίδια έχω κάνει όλα τζαμι!!! :text-thankyouyellow: :royalty-pharaoh: :royalty-pharaoh:
 #88576  από sofia13
 Παρ Απρ 12, 2013 12:06 am
Μπράβο βρε παιδιά. Μακάρι να είστε πάντα καλά και τόσο ευδιάθετοι και χαρούμενοι.
Πολύ καλό το ότι σας ταίριασε το χάπι και επιτέλους σας άλλαξε διάθεση.
Οπως και νάχει , όταν διαβάζεις όμορφα νέα συνασθενών, πάντα χαίρεσαι.
:greetings-waveyellow:
 #88590  από pan.pap
 Παρ Απρ 12, 2013 1:51 pm
Έτσι είναι Σοφία... γι΄ αυτό είμαστε εδώ... Να δίνουμε κουράγιο ... να συμπαραστεκόμαστε εμείς που καταλαβαίνουμε τι σημαίνει ΣΚΠ !!

http://www.inews.gr/59/i-zeta-douka-kan ... eck-up.htm

Μόλις διάβασα κι αυτό..
Να δούμε τι θα πουν κι αυτοί ..

Πάντως με τον ΆΛΦΑ -βήτα τρόπο ακουγόμαστε πολύ τελευταία.
 #88595  από billios
 Παρ Απρ 12, 2013 2:29 pm
Μια πιτα γυρο απ'ολα φιλε θα πουν και αυτοι,αντε να βαλουν λιγο μα'ι'ντανο παραπανω
 #88597  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Απρ 12, 2013 2:46 pm
billios έγραψε:Μια πιτα γυρο απ'ολα φιλε θα πουν και αυτοι,αντε να βαλουν λιγο μα'ι'ντανο παραπανω
ΣΩΣΤΑ !!!!!Θα μιλησουν για τις θεραπειες .....!!!!! Εξαλλου, γι αυτο ''ακουγομαστε'' τωρα τελευταια .......!!!!!! Σαν πειραματοζωα για τις ''θεραπειες'' :violence-hammer: Επισης , μαλλον, θα παρουσιασουν συνασθενεις που, εχοντας λυμενα ΟΛΑ τα άλλα προβληματα τους, αντιμετωπιζουν την παθηση με αξιοπρεπεια και αισιοδοξια !!!!Ετσι, για να ''την πουν'' σε μας τους ......αναξιοπρεπεις-απαισιοδοξους........Τελος παντων .Θαααα δουμε !!!!! Ελπιζω να πεσω εξω στις προβλεψεις μου !!!!! Μακαρι.......
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8