• ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ FAMPYRA

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #133393  από frida
 Δευ Δεκ 14, 2020 7:54 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΕΠΕΙΔΗ Η ΒΑΔΙΣΗ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΦΤΩ Η ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ...Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ FAMPYRA ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ , ΤΟ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ , ΒΑΣΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΗΨΙΑ...! ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΕΧΩ ΑΠΟΔΕΚΤΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΧΙΟΥΜΟΡΑΚΙ ΤΡΕΦΟΜΑΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ ΓΛΟΥΤΕΝΗ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΚΟΥΜΑΔΕΣ , ΓΑΝΟΔΕΡΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ...ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΕΠΙΣΗΣ MIOREL ΕΝΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΗ ΣΠΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ NEURONTIN ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΣΕΟΛΗ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΦΟΡΟ ΡΕΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΕΛΜΑ! ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ...!ΧΑΧΑΧΑ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΩΡΑ ΤΟ FAMPYRA ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ??? ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΩΣ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!
 #133396  από basilis361
 Δευ Δεκ 14, 2020 9:52 pm
Καλησπερα ,παιρνω το fampyra περιπου 5 χρονια και δεν μου εχει παρουσιασει καποια παρενεργεια εως τωρα και νομιζω οτι με βοηθαει ,μιας και ακομα δεν χρησιμοποιω καποιο βοηθημα για να περπαταω ..απο οτι εχω ακουσει ,αλλους του βοηθαει και αλλους οχι ,αλλα δεν εχω ακουσει να προκαλει καποιο εξτρα προβλημα ..
 #133397  από frida
 Τρί Δεκ 15, 2020 11:00 am
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!
ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ!
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ! :emojis-8:
 #133398  από marios
 Τρί Δεκ 15, 2020 6:57 pm
καλησπέρα και απο εμένα .παιρνω το φαμπυρα και θεραπεια μεταισαμπρι εδω και πεντε μήνες μετα απο μεγαλη υποτροπη απο τον ιουλιο με κινητικα προβληματα.εχω δει διαφορα -βελτιωση απο το καλοκαιρι που ξεκινησα.τωρα κανω γυμναστικη με βαρη- περπατημα και παιρω επισης κουρκουμινη d3 και ιχθυελαια, και προσεγμενη διατροφη οχι κοκκινο κρεας και γαλακτοομικα κιατσικισια μονο που και που
 #133399  από frida
 Τετ Δεκ 16, 2020 12:35 am
Σ’ ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσένα Μάριε για τον κόπο σου να μου απαντήσεις ,είναι πολύ σημαντικό για μένα, και εγώ είχα μία μεγάλη υποτροπή τα Χριστούγεννα περισυλλογή και μετά μία άλλη λίγο μικρότερη κατά το Μάιο οπότε όλα αυτά έχουν δυσχεράνει επιπλέον την κατάσταση . Χαίρομαι που μπορείς να περπατάς και να κάνεις γυμναστική Να μη σταματήσεις ! ,εγώ δυστυχώς δεν μπορώ να περπατήσω παραπάνω από 200 m...( νομίζω όμως ότι το μήνυμα σου κόπηκε μισό ...)
να είσαι καλά και εύχομαι καλές γιορτές και σε σένα με υγεία κι αισιοδοξία!!
 #133424  από queen_of_my_life
 Σάβ Δεκ 26, 2020 6:58 pm
Εγώ μάλλον ανήκω στις περιπτώσεις που δεν βοήθησε το συγκεκριμένο φάρμακο. Έχω συμπληρώσει 10+ μέρες που το παίρνω και είμαι χειρότερα ξαφνικά. Στο περπάτημα χθες δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου, ενώ είχα θέμα μόνο με το 1 πόδι πριν το πάρω. Κουφό.
Κρίμα. Ήλπιζα να με βοηθήσει.

Μάλλον είμαι για κορτιζόνη όπως φαίνεται.

Σας εύχομαι να έχετε καλή πορεία με το fampyra! :)