• Symmetrel... βοηθάει στην αντιμετώπιση της κόπωσης;

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #133012  από fewtile
 Τρί Ιούλ 07, 2020 11:59 pm
Έχω πληροφορίες από το γιατρό πως το Symmetrel, έχει βοηθήσει κάποιους ασθενείς ώστε να τους μετριάσει την κόπωση. Ξέρετε τίποτα σχετικά; Το έχετε δοκιμάσει;
 #133028  από litsa
 Παρ Ιούλ 10, 2020 10:32 pm
η κόπωση βοηθιέται από βιταμίνες, σωστή διατροφή, αλλά ειδικά τα συμπληρώματα διατροφής - βιταμίνες, βοηθάνε ουσιαστικά και από τη βάση... έτσι τουλάχιστον κατάλαβα εγώ εδώ και 8 χρόνια

άλλο να πάρεις τα συμπληρώματα που θα σου γεμίσουν τις άδειες σου μπαταρίες , και άλλο χημεία.. που απλά θα σε κάνει να κινηθείς , και μετά τι... και άλλο φάρμακο, ??
δεν είμαι κατά των φαρμάκων, στη συγκεκριμένη περίπτωση , όμως προτείνω κάτι πιο φυσικό.
 #133029  από fewtile
 Παρ Ιούλ 10, 2020 10:38 pm
Έχει λογική αυτό που λες και σε ευχαριστώ, αλλά οι βιταμίνες δεν είναι κι αυτές χημεία; Πρόκειται για φυτικές βιταμίνες; Δεν ξέρω, ρωτάω.
Επίσης μετά τις βιταμίνες.. τι; Γεμίζουν οι μπαταρίες και λειτουργεί κανείς χωρίς την κόπωση κ χωρίς αυτές ή πρέπει να τις έχει στην καθημερινή κατανάλωση;
 #133030  από Στάθης
 Παρ Ιούλ 10, 2020 11:03 pm
fewtile έγραψε: Παρ Ιούλ 10, 2020 10:38 pm ...... ή πρέπει να τις έχει στην καθημερινή κατανάλωση;
Οι Βιταμίνες έχουν σύσταση λιγότερη τοξική, με λιγότερες παρενέργειες. Μπορείς να τις παίρνεις ανάλαφρα για μεγάλα διαστήματα. Κάνεις και διαλείμματα, αν αισθάνεσαι ότι το χρειάζεσαι. Κουρκουμάς, Μαγνήσιο, Omega3 (Λινέλαιο, Ψάρια, Ιχθυέλαια κτλ.), Βιταμίνες B και συναφή βιταμίνες δίνουν μια χαρά στο οργανισμό, ειδικά με δραστήριο μεταβολισμό. Τα φάρμακα χαρά δεν μου έδωσαν ποτέ...