• Πλασμαφαίρεση???

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #130551  από queen_of_my_life
 Σάβ Οκτ 06, 2018 10:43 pm
Γεια σας!
Δε γνωρίζω εάν έχετε θίξει το θέμα "πλασμαφαίρεση" ξανά, μα θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις.. Δεν έχω ιδέα τι είναι κλπ όμως αυτά τα διάβασα στο διαδίκτυο ή και μπορώ να ρωτήσω το γιατρό μου.

Θα ήθελα, όσοι το έχετε κάνει, να μας πείτε την εμπειρία σας..
Ήταν επίπονο?
Είχε παρενέργειες?
Είδατε βελτίωση?
Έστω ανακούφιση κάποιων συμπτωμάτων???

Παρακαλώ όσοι το έχετε κάνει να μας πείτε δυο πράματα, ή να μου στείλετε μήνυμα. Ενδιαφέρομαι -κίνηση απελπισίας- να το κάνω γιατί η κατάστασή μου είναι τραγική με την πίεση στο κεφάλι και τα αυτιά μου.. Χωρίς να έχω σοβαρό κινητικό πρόβλημα, είμαι πια ανήμπορη έστω για να βγω έξω ή να εργαστώ.
 #130710  από Zanna
 Παρ Νοέμ 16, 2018 11:28 pm
Θα ηθελα να απαντησω εαν δεν ειναι πολυ αργα.Την θεραπεια αυτη την εκανε η κορη μου πριν λιγες μερες.Εκανε 7θεραπειες μερα παρα μερα.Δεν ειναι επωδυνο και κραταει περιπου 3ωρες.Ουσιαστικα μπαινει ενας καθυτηρας στην κεντρικη φλεβα στον λαιμο απο οπου και καθαριζεται το πλασμα.Στηνπεριπτωση μας δεν εγινε τιποτα με τις κορντιζονες(9φιαλες στο συνολο)αλλα με την πλασμαφαιρεση ειχαμε θεαματικα αποτελεσματα απο την πρωτη φορα.Μην φοβαστε ειναι ουσιαστικα ανωδυνο.Ευχομαι οτι καλυτερο για σας.
 #130876  από queen_of_my_life
 Δευ Δεκ 24, 2018 2:23 pm
Kαλησπέρα!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν το κρύβω ότι με χαροποίησε. Χαίρομαι καταρχάς που η κόρη σας είχε καλά αποτελέσματα από αυτό και χαίρομαι στην ιδέα ότι ίσως βοηθήσει και εμένα. Ειδικά τώρα... δυστυχώς μια μικρή, αθώα ίωση χτύπησε ακριβώς στο αδύνατο σημείο μου και η κατάσταση είναι χειρότερη. Τραγική θα έλεγα.

Καλά Χριστούγεννα εύχομαι και Καλή Χρονιά!