• Βιοσυντονισμός και ΣΚΠ?

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #128609  από dimitris4321
 Παρ Σεπ 01, 2017 2:12 pm
Γεια σας! Είναι κάποιος–α που να έχει δοκιμάσει και να θέλει να μοιραστεί μαζί μας τις εμπειρίες του από τον βιοσυντονισμό?
Ευχαριστώ πολύ Δημήτρης.
 #128699  από Νικολετα
 Παρ Σεπ 08, 2017 1:17 am
Καλησπερα σας! ξεκινησα τον Βιοσυντονισμο απο καθαρη αγανακτηση και επειδη εχω κληση προς τις εναλλακτικες θεραπειες, γιατι ακομα δεν εχω βρει διαγνωση. μου λενε για πιθανη σκληρυνση αλλοι για μυελιτδα. ακομα το ψαχνω απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο.. Ο βιοσυντονισμος υποστηριζει οτι δεν υπαρχουν αυτοανοσα νοσηματα. το κανω περιπου 1 μηνα αλλα περνω και παραλληλα κορτιζονη.. εχω δει ελαχιστη βελτιωση αλλα δεν μπορω να σας παω ακομα απο τη απο τα δυο εχει συμβει. γενικα ειναι λιγο αβεβαια τα αποτελεσματα του βιοσυντονισμου ειδικα σε κατι τετοιο. εχω ακουσει θεραπειες σε αλλες ασθενειες. η γενικη προληψη. συνεχιζω να το κανω αν εχω οποιοδηποτε αποτελεμα θα σας ξανα στειλω.
 #128701  από dimitris4321
 Παρ Σεπ 08, 2017 9:10 am
Γεια σου Νικολέτα!
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις πληροφορίες!
Θα ηθελα να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις:
-Πως επέλεξες αυτή την εναλλακτική;Σου την προτείνει κάποιος?
-Αγόρασες μηχάνημα ή κάνεις συνεδρίες σε ολιστικό γιατρό?
-Σου έχουν πει για πόσο καιρό θα κάνεις βιοσυντονισμο;
-Αν αγόρασες μηχάνημα από πού το πήρες;
-Και ποιος το χειρίζεται (αν κάνεις συνεδρίες σε ολιστικό)
ή ποιος σου προγραμμάτισε το μηχάνημα (αν το αγόρασες)

Ευχομαι η κατάσταση που περνάς να ειναι κάτι παρωδικό και να μην είναι καμμια απο τις δύο παθήσεις που σου λένε!

Υ.Γ.Θα χαρώ πολύ να μας ενημερώνεις για την πορεία της κατάστασης σου
οπως επίσης και τις εμπειρίες σου από τον βιοσυντονισμό!
 #128865  από dimitris4321
 Τετ Σεπ 20, 2017 11:17 am
emarydi Σε ευχαριστω παρα πολυ για την αποκριση και το χρησιμο link.
Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως μου ειχαν πει πως οι Ρωσσοι τον"ανακαλυψαν" και αυτοι συνεχιζουν την ερευνα...οπως και αυτα τα μηχανηματα ειναι απο Ρωσσια...Τι να πω?
Και παλι ευχαριστω πολυ!
 #130991  από Γιωργος Αρτιν
 Δευ Ιαν 21, 2019 10:57 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΟΥΝ ΑΛΛΟΙ... ΕΚΑΝΑ ΒΙΟΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2018 ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2019
ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΝΟΣΟΥ . ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΜΟΥ , ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΡΑΣ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟΣ ....
ΠΛΗΡΩΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ 900 ευρω στην αρχη ηθελαν 1500
και μου τα εδωσαν να τα φοράω ολη μερα στο λαιμο μου , κανοντας '' αποτοξίνωση''
ακόμη περιμένω να αποτοξινωθώ....
Μου είπαν θα ερθουν να μου περασουν τωρα αλλα προγράμματα , για να κανουν επιθεση στην αιτια
τησ νοσου... να πω εδω οτι η DETA ELIS που προμηθεύτηκα τα μηχανήματα εχει την άδεια του εοφ
Δεν ξερω αν αλλος το εχει δοκιμασει για να μας πει εμπειριες .
σε περιπτωση αλλαγης της υγειας μου θα γραψω νεοτερα...