• NEUROASPIS PLP10

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #114668  από Κώστας
 Παρ Ιαν 22, 2016 4:38 pm
Tita, θα μας ενδιέφερε όλους να μάθουμε πιο συγκεκριμένα τι είναι αυτό που κάνει τον γιατρό σου να μην "συμπαθεί" το PLP 10 καθ΄ ότι αυτά που περιέχει είναι Ω3 και βιταμίνες. Δεν νομίζω να κάνουν κακό, άλλωστε πολλοί τα παίρνουμε σαν συμπληρώματα διατροφής. Αν μπορείς ρώτησέ τον να σου πει τους ενδοιασμούς του.
 #114669  από Γιάννης
 Παρ Ιαν 22, 2016 6:15 pm
Tita έγραψε:Είναι για 6 μήνες (μου φαίνεται 12 μπουκαλάκια) και λήγουν το 2017. Τα χαρίζω.
Ανταλλάσσω με νανοβιονικό γιλέκο, αφόρετο, αξίας 300 γιουριών. Εγγυημένα αποτελέσματα.
 #114723  από Poil
 Δευ Ιαν 25, 2016 4:23 am
Tita έγραψε:Καλή μέρα σας,

Αγοράσα και εγώ αυτό το σκεύασμα από την Κύπρο το καλοκαίρι.

Και οι δύο γιατροί που με παρακολουθούν και τους το ανέφερα δεν το είδαν με καλό μάτι, σαν να μου έλεγαν να μην το πάρω γιατί είναι πολύ καινούργιο και δεν γνωρίζουμε τα αποτελέσματα του.

Τους εμπιστεύομαι (καλώς ή κακώς), γιαυτό το λόγο δεν θα χρησιμοποιήσω το Neuroaspis plp 10. Είναι για 6 μήνες (μου φαίνεται 12 μπουκαλάκια) και λήγουν το 2017. Τα χαρίζω.
Εγώ τα θέλω!
 #114725  από Tita
 Δευ Ιαν 25, 2016 10:14 am
Καλή σας ημέρα,

Τους ρώτησα και τους δύο και οι κοινή του απάντηση ήταν ότι οι βιταμίνες που περιέχει το σκεύασμα αυτό δεν έχουν να κάνουν με τη νόσο (δηλ. απ'ότι κατάλαβα δεν περιέχει κυρίως βιταμίνη Β), και ότι είναι καθαρά marketing. Μου είπαν επίσης ότι δεν είναι εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ.

Δεν μου απαγόρευσαν να τα πάρω αλλά μου είπαν να μην επιβαρύνω τον
οργανισμό μου (και κυρίως τα νεφρά μου και το συκώτι μου αφού ήδη παίρνω φαρμακευτική αγωγή σε χάπι) με κάτι που δεν είναι ελεγμένο και δεν έχουμε αποδείξεις και αποτελέσματα ερευνών επίσημα.

Μακάρι να κάνω λάθος και να δούμε αποτελέσματα με το Neuroaspis και με οποιδήποτε άλλο σκεύασμα. Οτι καλύτερο για όλους μας και κυρίως να μην παίζουν με την υγεία μας για χάρη του χρήματος.

Εχω διαγνώσει τη νόσο εδώ και δύο χρόνια. Από την ημέρα που μου έγινε η διάγνωση και για 6 μήνες δεν έπερνα καμία φαρμακευτική αγωγή παρά μόνο βιταμίνες. Οι εστίες μου πολλαπλασιάστηκαν. Με την αγωγή που πήρα και παίρνω μετά από 6 μήνες που έκανα ξανά μαγνητική σταμάτησε η (προς το παρόν) εξέλιξη της νόσου, 1 ενεργή μικρή εστία εξαλήφθηκε και οι υπόλοιπες συρικνώθηκαν. Βέβαια, κάθε αγωγή ή βιταμίνη ενεργεί και αντιδρά διαφορετικά σε κάθε οργανισμό. Πιστεύω και εύχομαι να παραμείνω έτσι.

Εύχομαι ότι καλύτερο για όλους μας.

Τίτα
 #114727  από Tita
 Δευ Ιαν 25, 2016 10:29 am
Γιάννη και Poli καλημέρα,

Γιάννη δεν θέλω ανταλλαγή απλώς τα δίνω.

Οσα σκευάσματα έχω στο σπίτ (μάλλον 12 μπουκάλια) θα σας τα στείλω μισά μισά όπου και όπως θέλετε.

Παρακαλώ ενημερώστε πως να σας τα στείλω.

Τίτα.
 #114729  από adrCy
 Δευ Ιαν 25, 2016 12:34 pm
Tita έγραψε:Γιάννη και Poli καλημέρα,

Γιάννη δεν θέλω ανταλλαγή απλώς τα δίνω.

Οσα σκευάσματα έχω στο σπίτ (μάλλον 12 μπουκάλια) θα σας τα στείλω μισά μισά όπου και όπως θέλετε.

Παρακαλώ ενημερώστε πως να σας τα στείλω.

Τίτα.
Καλησπερα, σου ειχα στειλει pm.
 #114743  από Tita
 Τρί Ιαν 26, 2016 9:38 am
Kαλημέρα adrCy,

Δεν ξέρω να χειρίζομαι το site καλά ακόμη και κοίταγα μόνο τη συζήτηση και όχι τα μηνύματα μου. Εχεις απόλυτο δίκιο, συγνώμη, περιμένω νέα σου για το που να σου στείλω τα 4 σκευάσματα.

ΤΙΤΑ
 #114749  από adrCy
 Τρί Ιαν 26, 2016 1:21 pm
Tita έγραψε:Kαλημέρα adrCy,

Δεν ξέρω να χειρίζομαι το site καλά ακόμη και κοίταγα μόνο τη συζήτηση και όχι τα μηνύματα μου. Εχεις απόλυτο δίκιο, συγνώμη, περιμένω νέα σου για το που να σου στείλω τα 4 σκευάσματα.

ΤΙΤΑ
δεν χρειαζεται να μου ζητας συγγνώμη, προς θεου.. εγω σε ευχαριστω. Σου στέλνω pm
 #114797  από Poil
 Σάβ Ιαν 30, 2016 3:44 pm
Tita έγραψε:Γιάννη και Poli καλημέρα,

Γιάννη δεν θέλω ανταλλαγή απλώς τα δίνω.

Οσα σκευάσματα έχω στο σπίτ (μάλλον 12 μπουκάλια) θα σας τα στείλω μισά μισά όπου και όπως θέλετε.

Παρακαλώ ενημερώστε πως να σας τα στείλω.

Τίτα.
Άργησα λίγο να σου απαντήσω Τιτα. Σε ευχαριστουμε πολύ όπως και να έχει. Είσαι και δίκαιη εντυπωσιάστηκα!

Σου εστειλα κι εγω μήνυμα.
 #114799  από nanablue
 Σάβ Ιαν 30, 2016 7:12 pm
Μα 12 μπουκάλια δεν είναι πολύ ακριβά για να τα δώσεις;
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23