• ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ, ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #82032  από Κωνσταντίνα
 Τρί Δεκ 04, 2012 10:46 pm
Γιάννη ο νάρθηκας που φορώ κατασκευάστηκε για το πόδι μου, έπειτα από καλούπι που έφτιαξε ο "μάστορης" με γύψινη γάζα.Μου τύλιξε το πόδι με αυτή τη γύψινη γάζα, την έβρεξε, ξεράθηκε, την έκοψε κάθετα στο καλάμι (φαντάσου σαν το φερμουάρ), την πήρε και σύμφωνα με αυτό το καλούπι, έφτιαξε το νάρθηκα.

Δεν ξέρω αν αυτοί που θα παραγγείλεις, θα είναι ταιριαστοί με τα .......θεϊκά πόδια σου!!!!!!!!!
Ρίξε τους ένα ξύρισμα ρε γ@μώτο, επειδή με τις γοβούλες θα είναι πιο αισθησιακά :teasing-neener: :teasing-neener:
 #82037  από Φαίδρα
 Τετ Δεκ 05, 2012 12:54 am
Κωνσταντίνα έγραψε:
Δεν ξέρω αν αυτοί που θα παραγγείλεις, θα είναι ταιριαστοί με τα .......θεϊκά πόδια σου!!!!!!!!!
Ρίξε τους ένα ξύρισμα ρε γ@μώτο, επειδή με τις γοβούλες θα είναι πιο αισθησιακά :teasing-neener: :teasing-neener:
Συγνώμη για το off-topic, αλλά ΜΗΝ ΤΑ ΞΥΡΙΣΕΙΣ! Η τρίχα είναι που κάνει την διαφορά!! ;)
 #82048  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Δεκ 05, 2012 10:53 am
brazil έγραψε:
Κωνσταντίνα έγραψε:
Δεν ξέρω αν αυτοί που θα παραγγείλεις, θα είναι ταιριαστοί με τα .......θεϊκά πόδια σου!!!!!!!!!
Ρίξε τους ένα ξύρισμα ρε γ@μώτο, επειδή με τις γοβούλες θα είναι πιο αισθησιακά :teasing-neener: :teasing-neener:
Συγνώμη για το off-topic, αλλά ΜΗΝ ΤΑ ΞΥΡΙΣΕΙΣ! Η τρίχα είναι που κάνει την διαφορά!! ;)
:think: :idea: :idea: :idea: :idea: Συμφωνω με τη Brazil !!!!! Γιαννη !!!! Ακου τη γνωμη του νεου κοριτσιου !!!! Αυτη μετραει !!!!!!! :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
 #82050  από βικυ
 Τετ Δεκ 05, 2012 11:09 am
brazil και Αννα διαφωνω :teasing-neener: ........ο Γιαννης πρεπει να αποτριχωσει την γαμπα!!!!!!!!!!!Εχει δικιο η Κωνσταντινα! ;)
υ.γ.Γιαννη νομιζω πως τα κοριτσια ζηλευουν :teasing-neener: την χαρη σου φορωντας αυτην την εξαιρετικη γοβα........αποτριχωση ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! :teasing-neener: :lol:
 #82051  από Γιάννης
 Τετ Δεκ 05, 2012 11:13 am
βικυ έγραψε:........ο Γιαννης πρεπει να αποτριχωσει την γαμπα!!!!!!!!!!!
Προτιμώ να αποτριχώσω τη μούρη μου, 35 χρόνια έχω βαρεθεί να ξυρίζομαι.
 #82482  από kaiti
 Δευ Δεκ 10, 2012 10:02 pm
Κωνσταντίνα έγραψε:Γιάννη ο νάρθηκας που φορώ κατασκευάστηκε για το πόδι μου, έπειτα από καλούπι που έφτιαξε ο "μάστορης" με γύψινη γάζα.Μου τύλιξε το πόδι με αυτή τη γύψινη γάζα, την έβρεξε, ξεράθηκε, την έκοψε κάθετα στο καλάμι (φαντάσου σαν το φερμουάρ), την πήρε και σύμφωνα με αυτό το καλούπι, έφτιαξε το νάρθηκα.
:teasing-neener: :teasing-neener:
κωνσταντινα παρακολουθω το θεμα και θελα να μαθω που εφτιαξες αυτον τον κηδεμονα που φορας στο ποδι σου? σε ευχαριστω προκαταβολικα.
 #82520  από ahilleas
 Τρί Δεκ 11, 2012 5:23 pm
kaiti απαντω εγώ πρώτος,αφού χρησιμοποιώ τον ίδιο κηδεμόνα.Σε κατάστημα με ορθοπαιδικά είδη, κατόπιν υπόδειξης φυσίατρου.
 #82561  από Κωνσταντίνα
 Τετ Δεκ 12, 2012 10:39 am
Ο φυσίατρος που μου πρότεινε το νάρθηκα, φρόντισε να μου στείλει το "μάστορη" ποδολόγο στο σπίτι μου για να μου πάρει μέτρα :obscene-hanged:
 #84526  από ahilleas
 Τρί Ιαν 22, 2013 7:39 pm
ΕΟΠΥΥ: Πίνακας χορηγουμένων ορθοπαιδικών ειδών, μηχανημάτων αποκατάστασης, τεχνητών μελών – Νέες Οδηγίες Χορήγησης


http://www.disabled.gr/lib/?p=49320

Σήμερα το είδα και το στέλνω για κάθε ενδιαφερόμενο(η).
 #84528  από kaiti
 Τρί Ιαν 22, 2013 10:19 pm
Κωνσταντίνα έγραψε:Ο φυσίατρος που μου πρότεινε το νάρθηκα, φρόντισε να μου στείλει το "μάστορη" ποδολόγο στο σπίτι μου για να μου πάρει μέτρα :obscene-hanged:
Κωνσταντινα μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες για τον ''μαστορη'' ποδολογο που σου εφτιαξε τον κηδεμονα. Ακομη μπορει να μου πεις ποσο σου κοστισε?