• το κοκτειλ του Δ. Κουντούρη

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #130615  από Evie
 Τετ Οκτ 17, 2018 1:19 pm
Καλησπέρα.
Μόλις είδα την ανάρτηση με την σύλληψη του ιατρού και δεν σας κρύβω ότι έχω θορυβηθεί ιδιαίτερα.
Με παρακολουθεί 4 χρόνια για διάφορα θέματα (ημικρανίες, αυτοάνοσα) και δεν σας κρύβω πως έπεσα από τα σύννεφα.. Όσων αφορά τα περίφημα κοκτέιλ του, μου κάνει κι έμενα ένα, μου είπε τι έχει μέσα αλλά δυστυχώς δεν το συγκράτησα και ως άσχετη δεν κατάλαβα και πολλά.
Η απορία μου είναι, εμείς ως ασθενείς δεν έχουμε κανένα δικαίωμα αποζημίωσης και καμία ασφάλεια σε αυτή την χώρα πια;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Evie την Πέμ Οκτ 18, 2018 9:41 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #130617  από Evie
 Πέμ Οκτ 18, 2018 8:16 am
Ευχαριστώ για την απάντηση, θα το ερευνήσω και θα σας ενημερώσω αν μάθω κάτι ενδιαφέρον ή κάτι το οποίο θα μπορούσε να βοηθήσει κι άλλους συνανθρώπους μας.
Καλή σας ημέρα.
 #130644  από stratos
 Κυρ Οκτ 21, 2018 3:19 pm
Εύη, το καλύτερο είναι είναι αυτό -να απευθυνθείς στον συνήγορο του πολίτη. Όσο για το αν σου έχει προκαλέσει ζημιά κάποια αγωγή του, υποθέτω πως όχι, διότι δεν ήταν χαζός ώστε να να δίνει οτιδήποτε που θα προκαλέσει βλάβη σε απλούς πελάτες. Μόνο να τα οικονομαει γύρευε. Έμενε μου είχε ζητήσει για ένα εγκέφαλογράφημα 550ε.
Βέβαια, δεν ξέρω αν η επίσκεψη σου σ αυτόν ανέστειλε πιθανές βελτιώσεις ή θεραπείες στο πρόβλημά σου, γιατί δεν γνωρίζω και ποιο είναι το πρόβλημά σου.
Όπως και να έχει, σίγουρα δικαιούσαι αποζημίωση, αλλά σ 'αυτό το κράτος...
Τα καλύτερα σου εύχομαι!
 #130652  από Evie
 Δευ Οκτ 22, 2018 11:17 am
Καλημέρα,
Η αλήθεια είναι πως νοιώθω λιγάκι καλύτερα από την πρώτη φορά που με είδε, απλά είμαι λίγο
στα χαμένα. Έχω ημικρανίες, ζαλάδες και ένα αυτοάνοσο στον εγκέφαλο. Έχω κάνει άπειρες εξετάσεις και δεν βλέπω φως στην άκρη του τούνελ, μου έδωσε την εντύπωση πως θα παίρνω το κοκτέιλ εφ'όρου ζωής και μου είπε ότι όλα οφείλονται στο άγχος.. Απλά τον εμπιστεύτηκα και δεν ζήτησα δεύτερη γνώμη γιατί δυστυχώς δεν είμαι καχύποπτη και έχω την αφέλεια να εμπιστεύομαι το ιατρο-νοσηλευτικό προσωπικό...
Τέλος πάντων, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα σας ενημερώσω αν έχω κάτι ενδιαφέρον να πω το οποίο θα μπορούσε τυχών να βοηθήσει και κάποιον άλλο.
Καλή σας ημέρα.