• Remeron

  • Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
Αλλές εγκεκριμένες ή μη αγωγές, χρήσιμα φαρμακευτικά & παραφαρμακευτικά σκευάσματα για την αντιμετώπιση της νόσου.
 #56175  από κωστας
 Τετ Ιούλ 06, 2011 10:28 pm
podiki έγραψε:Αυτός άραγε παίρνει φάρμακα? Γιατί εγώ είχα ακούσει για κάποιο νευρολόγο με ΣΚΠ που δεν έπαιρνε τίποτα . χαχα , τραγική ειρωνεία ..

Εδω και κανενα χρονο παιρνει φιγκολιμοδη...και ειναι πολυ ευχαριστημενος !!!
 #56177  από κωστας
 Τετ Ιούλ 06, 2011 11:41 pm
Κανεις δεν ξερει τι γινεται με αυτην την παθηση...ισως υπαρχει και εμπλοκη του ανοσ/κου ως αποτελεσμα της φλεβικης ανεπαρκειας λογω της αυξημενης συγκεντρωσης σιδηρου,ισως και αυξημενης προσβολης απο ιους-βακτηρια,δεν ειναι τυχαιο οτι πολλοι ασθενεις θεωρουν οτι εχουν σταθεροποιηση απο τα υπαρχοντα φαρμακα και ειναι πολυ ευχαριστημενοι οπως επισης δεν ειναι τυχαιο οτι πολλοι σθενης με σκπ εχουν γονεις με παρ/κη αρθριτιδα η με παρκινσον η με αλλη "αυτοανοση" νοσο!μηπως υπαρχει κατι κοινο?Δεν αποκλειουμε τιποτα γιατι θα γινουμε και εμεις "νευρολογοι" δλδ σκασε και κολυμπα!
 #56184  από FANTOMAS
 Πέμ Ιούλ 07, 2011 9:46 am
κωστας έγραψε:Κανεις δεν ξερει τι γινεται με αυτην την παθηση...ισως υπαρχει και εμπλοκη του ανοσ/κου ως αποτελεσμα της φλεβικης ανεπαρκειας λογω της αυξημενης συγκεντρωσης σιδηρου,ισως και αυξημενης προσβολης απο ιους-βακτηρια,δεν ειναι τυχαιο οτι πολλοι ασθενεις θεωρουν οτι εχουν σταθεροποιηση απο τα υπαρχοντα φαρμακα και ειναι πολυ ευχαριστημενοι οπως επισης δεν ειναι τυχαιο οτι πολλοι σθενης με σκπ εχουν γονεις με παρ/κη αρθριτιδα η με παρκινσον η με αλλη "αυτοανοση" νοσο!μηπως υπαρχει κατι κοινο?Δεν αποκλειουμε τιποτα γιατι θα γινουμε και εμεις "νευρολογοι" δλδ σκασε και κολυμπα!

:text-goodpost:
 #56186  από ΑΝΝΑ59
 Πέμ Ιούλ 07, 2011 10:06 am
Ευτυχία έγραψε::lol: Άννα ,
τι κάνεις ? δε διαβάζεις την εγκύκλιο?? :-D
ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΑ :angry-cussing: :angry-cussingblack: :angry-banghead: ......ΤΗΝ ΑΤΥΧΙΑ ΜΟΥ....ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΑ...
 #98161  από Μεροπη
 Πέμ Δεκ 26, 2013 1:51 am
κωστας έγραψε:Δυστηχως δεν εισαι Αθηνα να σου προτεινα ενα νευρολογο,λιγο ποιο καλο απο τους αλλους οχι γιατι συμφωνει με την συσχετιση της παθησης με την φλεβικη ανεπαρκεια (το θεωρει ψιλοασχετο) αλλα γιατι εχει την παθηση 25 χρονια!Εμενα εκτος απο τα συνηθησμενα φαρμακα μου προτεινε Βιταμινη D πανω απο 5000 μοναδες για το χειμωνα και το καλοκαιρι γυρω στις 2000 μοναδες υστερα απο εξεταση αιματος βεβαια καθως και απαραιτητα ενα ποτηρι κοκκινο κρασι και Β1 !!!Εκτος απο αλλαγη γιατρου θα σου προτεινα(συμφωνω με την podikina) να βρεις καποιο συμπληρωμα αντι για αντικαταθλιπτικα!!!
Γεια και χρονια πολλα
Θα ηθελα πολυ να μου συστησεις αυτο τον νευρολογο που δινει βιταμινες αντι για φαρμακα
Ευχαριστω εκ των προτερων
 #98162  από Νίκος_76
 Πέμ Δεκ 26, 2013 2:20 am
κωστας έγραψε:Δυστηχως δεν εισαι Αθηνα να σου προτεινα ενα νευρολογο,λιγο ποιο καλο απο τους αλλους οχι γιατι συμφωνει με την συσχετιση της παθησης με την φλεβικη ανεπαρκεια (το θεωρει ψιλοασχετο) αλλα γιατι εχει την παθηση 25 χρονια!Εμενα εκτος απο τα συνηθησμενα φαρμακα μου προτεινε Βιταμινη D πανω απο 5000 μοναδες για το χειμωνα και το καλοκαιρι γυρω στις 2000 μοναδες υστερα απο εξεταση αιματος βεβαια καθως και απαραιτητα ενα ποτηρι κοκκινο κρασι και Β1 !!!Εκτος απο αλλαγη γιατρου θα σου προτεινα(συμφωνω με την podikina) να βρεις καποιο συμπληρωμα αντι για αντικαταθλιπτικα!!!

Μερόπη ο Κώστας δεν ανέφερε γιατρό που αντί για φάρμακα δίνει βιταμίνες (δε νομίζω να υπάρχει πουθενά τέτοιος). Διάβασε τι γράφει ακριβώς, γιατί τα πράγματα είναι διαφορετικά. Ο δικός μου ο γιατρός προχθές μου είπε να ξεκινήσω betaferon και είχε τελείως αρνητική στάση στις βιταμίνες και στην ειδική διατροφή. Μου είπε απλά να έχω μια σωστή και ισορροπημένη διατροφή. Μακάρι να δει τα μηνύματά μας ο Κώστας γιατί θα ήθελα να συνδυάσω και γω πιο επιστημονικά και τα δύο και όχι να κάνω ότι μου κατέβει στο νου.

Το παρακάτω χάπι όποιος το βρει ας μας πει που υπάρχει. :smile-rofl:
Συνημμένα
download.jpg
download.jpg (2.41 KiB) Προβλήθηκε 6027 φορές
 #98170  από Φαίδρα
 Πέμ Δεκ 26, 2013 1:48 pm
Μεροπη έγραψε:Γεια και χρονια πολλα
Θα ηθελα πολυ να μου συστησεις αυτο τον νευρολογο που δινει βιταμινες αντι για φαρμακα
Ευχαριστω εκ των προτερων
Ο δικός μου, μου έδωσε από την αρχή βιταμίνες και καθόλου χημικά φάρμακα! :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileygirl:
 #98171  από Armand De Bricnac
 Πέμ Δεκ 26, 2013 1:58 pm
Nick. έγραψε:Η γνώμη μου είναι αν είναι να πάρεις remeron ή ό,τιδήποτε άλλο, καλύτερα να ξαναρχίσεις το χασίς.
Ουαου!
 #102883  από billios
 Σάβ Μάιος 17, 2014 2:45 pm
Διαβασα ολα τα ποστ προσεκτικα και με εβαλαν στη πριζα,εγω ζητησα κατι να με βοηθησει να κοιμηθω γιατι τα βραδυα ειμαι στο τσικ να βγω για αιμα :angelic-blueglow: .
Το κουμπωσα λοιπον την πεμπτη και την παρασκευη το πρωι δεν ανοιγαν τα φωτερα μου!! εσπασα στον υπνο,εκοψα γαματη λασπη στο κρεβατι και η αληθεια ειναι οτι θα το ξανακουμπωσω γιατι πρεπει να κοιμηθω λεμε..
Ο σκοπος ειναι να ρεφαρω τον υπνο καμια βδομαδουλα και μετα να το κοψω,θα ποσταρω παλι.
 #102886  από sofia13
 Σάβ Μάιος 17, 2014 6:42 pm
α) Την Avonex την έκοψα μόνη μου χωρίς να ενημερώσω το γιατρό μου , γιατί είχα τρελαθεί κυριολεκτικά από ψυχοσωματικά προβλήματα.
β) Τώρα , ένας καπληκτικός επιστήμονας-άνθρωπος , μου έδωσε και παίρνω Ladose παλιά το λέγαν
Prosak ή χάπι της ευτυχίας, για να κοιμάμαι καλύτερα και να νιώθω καλά.
Με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει θέμα εθισμού.
Ελπίζω να είναι έτσι.
Κοιμάμαι καλά και νοιώθω καλύτερα .