• Ερ: Πόσο γρήγορα πρέπει να ξεκινήσει η αγωγη κορτιζονης?

  • Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
 #112107  από Κωνσταντίνα
 Παρ Ιούλ 03, 2015 12:45 pm
Νίκο περαστικά του Χαρίτωνα και σύντομα :smile-muscle:
Το γεγονός ότι ακύρωσε την εκδρομή, γνώμη μου είναι ότι έπραξε σωστά για δύο λόγους.Επειδή το σύμπτωμα θα του ήταν μονίμως παρόν, ίσως να μην τον άφηνε να ξενοιάσει, να χαρεί στο 100% και να ένιωθε και την ευθύνη των άλλων αφού ήταν ο διοργανωτής :emojis-10:
Έπειτα η αντιμετώπιση από τους φίλους του, είναι μια σπουδαία εμπειρία να θυμάται.
Είναι μικρός και θα έχει τέτοιες εμπειρίες κι ακόμα περισσότερες στο μέλλον :emojis-8:

Την κορτιζόνη πολύ σωστά την παίρνει σε μεγάλο χρόνο :smile-yes: .
Θα σου πω την εμπειρία μου.Στο νοσοκομείο που έκανα τις ενδοφλέβιες θεραπείες μου, στην κλινική ημέρας, μαζευόμασταν μέχρι και 18-20 άτομα σε καρέκλες.
Οι νοσηλεύτριες (με οδηγία γιατρών), χορηγούσαν την κορτιζόνη σε 1 ώρα και ένιωθα το κεφάλι μου να εκρηγνύεται :emojis-14:
Όταν το κατάλαβα έβαζα απελπιστικά αργά την χορήγηση, με τις νοσηλεύτριες να δυσανασχετούν :smile-envy:

Όλα να πάνε καλά :smile-flower: :smile-flower:
 #112108  από ΧΑΡΙΤΩΝΑΣ_15
 Παρ Ιούλ 03, 2015 12:54 pm
Ωστε καλύτερα ποιό αργά Κωνσταντίνα μου άρα καλά το ψιλιάστικα.
Ο Χαρίτωνας επέμενε να πάνε χωρίς αυτόν αλλά οι φίλοι του κάθετα είπαν οχι και αυτό τον έκανε να νοιώσει πολύ καλύτερα..