• ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5ΜΕΡΟ ΣΧΗΜΑ ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ..

  • Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
Η κορτιζόνη είναι ένα φάρμακο το οποίο βοηθάει σημαντικά στην καταστολή των ώσεων της ΣΚΠ. Ερωτήματα και συζητήσεις για "Corticosteroids" εδώ.
 #102105  από costas1968
 Σάβ Απρ 19, 2014 3:49 pm
ΚΑΝΑ 5 ΜΕΡΟ ΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΕΝΟΙΩΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΣΤΑΘΕΡΟΤΕΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ,ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΝΤΟΧΕΣ, ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΑΝΑ:
ΝΕΥΡΑ,ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΒΑΡΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΑΛΑΤΙ Η ΠΙΕΣΗ ΚΥΜΕΝΕΤΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 8 ΕΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ 7.
ΟΚ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
ΞΕΡΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.
ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΕΣΣΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΕΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑΡΞΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ ΡΕΜΠΙΦ22.
ΒΑΡΟΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ,ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΒΑΔΙΣΗΣ ΚΛΠ ΚΛΠ
ΑΝΤΕ ΓΚΡΙΝΙΑΞΑ ΠΑΛΙ...ΑΛΛΑ ΤΡΕΛΛΑΙΝΜΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!
:smile-flower:
 #102106  από Κωνσταντίνα
 Σάβ Απρ 19, 2014 4:27 pm
Κώστα περαστικά σου :romance-caress: :smile-flower:
μου θυμίζεις τα δικά μου που επί μια δεκαετία, την περίοδο του Πάσχα βρισκόμουν υπό αγωγή με κορτιζόνη.
Την ημέρα του Πάσχα έτρωγα μπριζόλα ανάλατη και το γλυκό το μύριζα :smile-tongueout:
Κάνε υπομονή και θα ηρεμήσει η αρρώστια η :smile-envy:
Σε καταλαβαίνω όταν εκφράζεις την αμφιβολία σου για τις θεραπείες και τη βοήθεια που δεν θα σου προσφέρει η επίκουρη :smile-makeup: Τουλάχιστον να ακούσει τους φόβους σου :smile-thinking:
Να έχεις καλή και γρήγορη Ανάσταση και το ξέρεις ήδη ότι τα νεύρα θα φύγουν.Είναι όλα αυτά τα ασύμβατα και αφύσικα πράγματα που συμβαίνουν ή κάνουμε στον οργανισμό μας και στα (μας) προκαλούν τον θυμό :smile-devil:
Θα τα καταφέρεις κι αυτή τη φορά συνάδελφε :smile-flower: :smile-muscle:
 #102109  από costas1968
 Σάβ Απρ 19, 2014 5:11 pm
Κωνσταντίνα έγραψε:Κώστα περαστικά σου :romance-caress: :smile-flower:
μου θυμίζεις τα δικά μου που επί μια δεκαετία, την περίοδο του Πάσχα βρισκόμουν υπό αγωγή με κορτιζόνη.
Την ημέρα του Πάσχα έτρωγα μπριζόλα ανάλατη και το γλυκό το μύριζα :smile-tongueout:
Κάνε υπομονή και θα ηρεμήσει η αρρώστια η :smile-envy:
Σε καταλαβαίνω όταν εκφράζεις την αμφιβολία σου για τις θεραπείες και τη βοήθεια που δεν θα σου προσφέρει η επίκουρη :smile-makeup: Τουλάχιστον να ακούσει τους φόβους σου :smile-thinking:
Να έχεις καλή και γρήγορη Ανάσταση και το ξέρεις ήδη ότι τα νεύρα θα φύγουν.Είναι όλα αυτά τα ασύμβατα και αφύσικα πράγματα που συμβαίνουν ή κάνουμε στον οργανισμό μας και στα (μας) προκαλούν τον θυμό :smile-devil:
Θα τα καταφέρεις κι αυτή τη φορά συνάδελφε :smile-flower: :smile-muscle:
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ!
ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!
:smile-brokenheart: