• ΑΠΟΣΤΟΛΗ COPAXONE

  • Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #63095  από stasa9
 Τετ Νοέμ 02, 2011 8:19 pm
Καλησπέρες!!!!!! :greetings-waveyellow:
Να ρωτήσω βρε παιδιά... τα copaxone τα παίρνετε από το ΙΚΑ της περιοχής σας? ή σας τα στέλνουν με courier?
Ρωτάω επειδή τα rebif και το avonex μου τα έστελναν με courier αλλά για το copaxone μου είπαν ότι θα τα στέλνουν στο αντίστοιχο ΙΚΑ και μετα θα με ειδοποιούν απο κει να πηγαίνω να τα παίρνω! Ισχύει? :text-thankyouyellow:
 #63257  από passenger
 Παρ Νοέμ 04, 2011 8:58 am
Που εισαι ασφαλισμενη στο ΙΚΑ? Εγω που ειμαι στο ΟΑΕΕ το παιρνω απο φαρμακειο...
 #63259  από Μαρία
 Παρ Νοέμ 04, 2011 9:03 am
Και γω ειμαι ασφαλισμενη στο ικα και τα επαιρνα παντα οπως και το avonex απο το φαρμακειο του ικα
 #63318  από stasa9
 Παρ Νοέμ 04, 2011 9:12 pm
passenger έγραψε:Που εισαι ασφαλισμενη στο ΙΚΑ? Εγω που ειμαι στο ΟΑΕΕ το παιρνω απο φαρμακειο...
:greetings-waveyellow: ναι στο ΙΚΑ!
 #63319  από stasa9
 Παρ Νοέμ 04, 2011 9:18 pm
Μαρία έγραψε:Και γω ειμαι ασφαλισμενη στο ικα και τα επαιρνα παντα οπως και το avonex απο το φαρμακειο του ικα
είσαι από Αθήνα Μαρία μου γι'αυτό... Εγώ είμαι απο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και τα πράγματα στην επαρχία μάλλον είναι διαφορετικά.... απλά με παραξένεψε το ότι τα 2 (Avonex, Rebif) μου τα έστελναν από τις αντίστοιχες Εταιρείες ύστερα από εντολή του Κεντρικού Φαρμακείου Αθηνών ενώ το copaxone θα το στέλνουν στο τοπικό ΙΚΑ και με ειδιποιούν να το παίρνω!!
Τι να πω... ο,τι να 'ναι είμαστε σ'αυτή την χώρα!!! Κάθε νομός έχει άλλους νόμους?? :greetings-clappingyellow:

:handgestures-salute:
 #63351  από maestro
 Σάβ Νοέμ 05, 2011 7:02 pm
stasa9 έγραψε:Εγώ είμαι απο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και τα πράγματα στην επαρχία μάλλον είναι διαφορετικά.... ... ενώ το copaxone θα το στέλνουν στο τοπικό ΙΚΑ και με ειδοποιούν να το παίρνω!!
:handgestures-salute:
Στάσα κι εγω έπαιρνα copaxone, μέχρι και το Σεπτέμβριο...
Έστελνα τη συνταγή στο:
ΙΚΑ
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΙΚΑ
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 167
18233 ΡΕΝΤΗ
Το τηλέφωνο είναι 2104815039.
Μέχρι τελευταία το παραλάμβανα από το ΙΚΑ.
Την τελευταία φορά που το είχα παραλάβει (~ τέλη Ιουλίου), μου είχε πει η υπάλληλος του φαρμακείου του τοπικού καταστήματος, πως θα μπορούσα να το παραλαμβάνω και στο σπίτι μου.
Δε ρώτησα τη διαδικασία που απαιτείτε, αλλά μάλλον θα έπρεπε να επικοινωνήσω με το παράρτημα και να συνεννοηθώ.
Αυτά, καλή συνέχεια, ευχομαι να σου φάνηκαν χρήσιμες οι πληροφορίες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maestro την Σάβ Νοέμ 05, 2011 9:21 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #63353  από stasa9
 Σάβ Νοέμ 05, 2011 7:25 pm
maestro έγραψε:
stasa9 έγραψε:Εγώ είμαι απο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και τα πράγματα στην επαρχία μάλλον είναι διαφορετικά.... ... ενώ το copaxone θα το στέλνουν στο τοπικό ΙΚΑ και με ειδοποιούν να το παίρνω!!
:handgestures-salute:
Στάσα κι εγω έπαιρνα copaxone, μέχρι και το Σεπτέμβριο...
Έστελνα τη συνταγή στο:
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 167
18233 ΡΕΝΤΗ
Το τηλέφωνο είναι 2104815039.
Μέχρι τελευταία το παραλάμβανα από το ΙΚΑ.
Την τελευταία φορά που το είχα παραλάβει (~ τέλη Ιουλίου), μου είχε πει η υπάλληλος του φαρμακείου του τοπικού καταστήματος, πως θα μπορούσα να το παραλαμβάνω και στο σπίτι μου.
Δε ρώτησα τη διαδικασία που απαιτείτε, αλλά μάλλον θα έπρεπε να επικοινωνήσω με το παράρτημα και να συνεννοηθώ.
Αυτά, καλή συνέχεια, ευχομαι να σου φάνηκαν χρήσιμες οι πληροφορίες
:text-thankyouyellow: maestro!!!!!!!
 #63356  από maestro
 Σάβ Νοέμ 05, 2011 9:22 pm
maestro έγραψε: Συνταγή στο:
ΙΚΑ
ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΙΚΑ
ΠΕΙΡΑΙΩΣ 167
18233 ΡΕΝΤΗ
Το τηλέφωνο είναι 2104815039.