• ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΞΕΧΝΑΩ

  • Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #47002  από Μαρία
 Τετ Ιαν 26, 2011 12:24 pm
2 χρόνια δεν έχω κανει ωση
Τον 1 1/2 παίρνω copaxone
Τώρα σχετικά με κακή μνήμη νομίζω ότι είναι παρασημο της σκπ, απο ελέφαντας έγινα χρυσόψαρο :happy-bouncymulticolor:
 #47056  από maraki12
 Πέμ Ιαν 27, 2011 2:16 am
Μαρία έγραψε:Τώρα σχετικά με κακή μνήμη νομίζω ότι είναι παρασημο της σκπ, απο ελέφαντας έγινα χρυσόψαρο :happy-bouncymulticolor:
Παρομοίως.
 #47261  από pantanna
 Σάβ Ιαν 29, 2011 9:52 pm
maraki12 έγραψε:
Μαρία έγραψε:Τώρα σχετικά με κακή μνήμη νομίζω ότι είναι παρασημο της σκπ, απο ελέφαντας έγινα χρυσόψαρο :happy-bouncymulticolor:
Παρομοίως.
αντε να δω τιι αλλο θα μου συμβει :cry:

παντως πανικοβληθηκα με την κατασταση αυτη και εβγαλα μια σκονισμενη αντζεντα απο το συρταρι και προσπαθω να θυμηθω καθε μερα τι εχω κανει απο το πρωι και τι θελω να κανω....λιγο αερομπικ δηλ για τον εγκεφαλο μου μπας και με βοηθησει. επισης ξεκουραστηκα περισσοτερο αντε να δουμε μπορει να ειναι και στρες
(λεω τωρα εγω)
 #47312  από maestro
 Κυρ Ιαν 30, 2011 10:43 pm
Γεια σε ολους, κι εγω κανω copaxone πανω απο 5 χρονια χωρις ιδιαιτερα προβλήματα.
Η μνημη μου , οντως εχει καποια προβληματα, τα οποια δεν ξερω που οφειλονται..!
Η λυση για μενα ειναι να σημειωνω καπου τι εχω να κανω καποιες συγκεκριμενες μερες-ωρες..!
 #48366  από geor.gia
 Τρί Φεβ 22, 2011 9:37 pm
αυτο με τη μνημη ειναι μεγαλο ζητημα και δημιουργει προβληματα στην καθημερινοτητα μας και ειδικα αν δουλευει καποιος.

ο δοκτωρ που με παρακολουθει μου εδωσε αντικαταθλιπτικα (γιατι εχω σοβαρα προβληματα με τον υπνο. Η αυπνια ή δε θα ξυπναω με τιποτα) και προσθεσε οτι θα βοηθησουν και στο θεμα της μνημης.... :think: σας το ειπε κανενας αυτο ή όχι?

δεν ξεκινησα να τα παιρνω (και θα το σκεφτω πολυ αν θα τα ξεκινησω..... )
 #48435  από passenger
 Πέμ Φεβ 24, 2011 7:21 pm
Ακου τι εχω να πω.....ωχ το ξεχασα!!
Πλακα κανω, το προβλημα μνημης το εχουμε σχεδον ολοι οσοι εχουμε ΣΚΠ. Εγω για να καταλαβεις εχω προβλημα καμια φορα ακομα και στη ροη της σκεψης