• COPAXONE

  • Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Φόρουμ του ευρέως γνωστού ανοσοτροποποιητικού φαρμάκου Glatiramer acetate για την θεραπεία της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #15102  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Σάβ Ιαν 16, 2010 7:00 pm
costas έγραψε:
ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ έγραψε: ΜΕ ΦΟΒΙΣΕΣ ΛΙΓΟ.............

Δε πρέπει να φοβάσε , κάθε περίπτωση είνια ξεχωριστή , αν σου κάνει κακό το φορουμ.... ίσως δε πρέπει να το παρακολουθείς, αλλά εδώ λέμε και σκεφτόμαστε θετικά!!!!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 #15250  από Nick
 Δευ Ιαν 18, 2010 11:07 am
Sia, εμείς πάμε στο ΑΧΕΠΑ στην κα Κουτσουράκη (Α' Νευρολογική) και είμαστε ευχαριστημένοι. Από την αρχή βέβαια μας χορήγησε Rebif 22 και όχι 44, μάλιστα τον πρώτο μήνα προοδευτικά πήραμε όλη τη δόση, την πρώτη εβδομάδα αδειάζαμε την μισή, τη δεύτερη το 1/4 κλπ. προκειμένου να δούμε πώς θα αντιδράσει ο οργανισμός. Με το τέλος του πρώτου μήνα, κάναμε και εξετάσεις αίματος. Φαίνεται καλή γιατρός (μέχρις αποδείξεως του εναντίον βέβαια) και είναι και αρκετά συμπαθητική. Αν θέλεις τσέκαρέ την, είναι στο ΑΧΕΠΑ τις Δευτέρες.
Δεν σου το έστειλα σε προσωπικό μήνυμα, γιατί δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην μπορούμε να λέμε ανοιχτά τα ονόματα αυτών που μας έχουν στο χέρι τους και αν κάνουν καλά τη δουλειά τους ή αν πρέπει να τους προσέχουμε. Νομίζω ότι αυτό είναι το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνουμε εδώ, να προστατεύουμε ο ένας τον άλλον από διάφορες "περιπέτειες".
 #15255  από maestro
 Δευ Ιαν 18, 2010 1:06 pm
Συμφωνω με τον Nick,
ΕΓΩ ΣΤΟ ΑΧΕΠΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ(15 περιπου), ΠΑΩ ΣΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΤΗΣ β' ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΣΤΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΠ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ, ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΩ ΚΑΘΕ ΕΞΑΜΗΝΟ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 1 ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ!!!
ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΙΑΤΡΟΣ κ. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ.
 #15256  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Δευ Ιαν 18, 2010 1:09 pm
ΕΓΩ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΡΙΚΟΣ ΝΤΙΝΑΝ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΙΟΣΟΚΟΜΕΙΟ
 #15257  από LL--MM
 Δευ Ιαν 18, 2010 1:13 pm
Η νευρολογία είναι πράμα αναπόφευκτο... Όμως πρέπει να ξέρουμε ποιός είναι δικός μας ή δικιά μας επειδή συμπαραστέκεται σε δικό μας (Βλέπε ανωτέρω άς πούμε ή και κάποιοι σπάνιοι ιππότες που κάπου εδώ γύρω τριγυρνουν... ;) ), και ποιός δεν είναι, σε ποιόν επιτρέπεται να λέει ότι έχει σκπ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ (βλέπε Άννα-Αγάπη κλπ κλπ) ή αρνειται ότι έχει ενώ έχει, και ποιόν εμπιστευόμαστε και υπό ποιά ιδιότητα... (ο νοών νοήτω... :evil: )

Και δε λέμε ονόματα δημόσια, για να μή μπλέξουμε με τα οιαδήποτε τέτοια όντα, εξ άλλου δεν είναι αυτά που μας ενοχλούν, αλλά οι αλγεινές συμπεριφορές τους... τα ονόματα που κολλάν στις συμπεριφορές αυτές τα δίνουμε με ΠΜ :x

Υ.Γ. Κύριε ιππότη Λ. (να μή λέμε ονόματα εκτός καφενείου) μας καταλαβαίνετε, φαντάζομαι... :roll:

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Σάβ Ιαν 23, 2010 10:43 am, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
 #15286  από alexia
 Δευ Ιαν 18, 2010 7:45 pm
sia_thessal έγραψε:απο Θεσσαλονίκη έχουν να μου συστήσουν κάποιον γιατρό που να έχει υπευθυνότητα και όταν σε βλέπει να ξέρει απο τι πάσχεις?
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ sia! ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ κ.ΒΛΑΪΚΙΔΗ,ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ Γ'ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΣΤΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΜΙΣΚΗ.ΕΙΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΧΩ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η' ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ,ΡΩΤΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
 #15314  από Nick
 Τρί Ιαν 19, 2010 12:16 pm
LL-MM, ανατρίχιασα. Διάβασα τα μυνήματα και ένα έχω να πω. Ουάου!!!
Δεν ξέρω όμως πού και πώς να σου στείλω προσωπικό μήνυμα προς απάντηση.
 #15331  από maestro
 Τρί Ιαν 19, 2010 5:33 pm
Nick έγραψε:LL-MM, ανατρίχιασα. Διάβασα τα μυνήματα και ένα έχω να πω. Ουάου!!!
Δεν ξέρω όμως πού και πώς να σου στείλω προσωπικό μήνυμα προς απάντηση.
ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ, ΠΑΤΗΣΕ ΣΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΣΤΑ ΔΕΞΙΑ...,


KAI ΓΡΑΨΕ!!!
 #15338  από maestro
 Τρί Ιαν 19, 2010 9:37 pm
ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ
 #15440  από Nick
 Πέμ Ιαν 21, 2010 11:25 am
Λοιπόν, τελικά, θεωρώ πως θα πρέπει να αναθεωρήσω την αρχική μου άποψη.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nick την Δευ Ιαν 25, 2010 1:07 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12