• AVONEX ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #9722  από mary_d_ath
 Πέμ Οκτ 08, 2009 12:35 pm
Καλωσήρθατε παιδιά!!
Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά με τις θεραπείες σας!!
Κατερίνα83, καλό θα ήταν να πάρεις κι άλλες γνώμες γιατί ο κάθε γιατρός ακολουθεί τις δικές του θεωρίες που ποτέ δεν ξέρεις αν "ταιριάζουν" στον ασθενή για το καλό του.
Γενικά ο ασθενής πάντα την πληρώνει τη νύφη, οι περισσότεροι γιατροί είναι "γειά σου-βαρεμένοι", λίγοι θα σκεφτούν ποια θα ήταν η καλύτερη θεραπεία αν είχαν οι ίδιοι ΣΚΠ...
 #9723  από Κατερίνα
 Πέμ Οκτ 08, 2009 12:55 pm
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας,η αληθεια ειναι οτι οι γιατροι δεν εχουν σκπ και μιλανε εκ του ασφαλους...Σκεφτομαι να παω για δευτερη γνωμη σε αλλον που θα τον βρω βεβαια ειναι ενα αλλο θεμα!!
φιλια
 #9724  από mary_d_ath
 Πέμ Οκτ 08, 2009 1:22 pm
Εγώ θυμάμαι στην διάγνωση είχα συμβουλευτεί 3, στη δε αγωγή 2 (των οποίων και οι απόψεις ήταν διαφορετικές, αλλά δεν έχει να κάνει, είχα κάνει και δικές μου "έρευνες" για την κάθε αγωγή), παντού μπορείς να τους βρεις. Στα δημόσια νοσοκομεία νομίζω είναι οι καλύτεροι από γνώσεις (το χαρακτήρα δεν θα τον σχολιάσω :lol: ).
Το παν είναι να βρεις έναν γιατρό, τέρας σε γνώσεις και πάνω απ' όλα ΑΝΘΡΩΠΟ για να τον εμπιστεύεσαι (αν και είναι δύσκολο, κάπου είναι κρυμμένοι).
Καλή τύχη!!
 #11281  από ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ
 Σάβ Νοέμ 07, 2009 12:02 am
geia se olous!molis pira ki ego 2 depon kai se kanena misaoro tha paro th dosh mou!!!!avonex fisika!to vradi eimai ok,alla to proi xipnao me frixto ponokefalo pou mporei na epanelthei kai to apogeuma kai genika me exei dialisei...12 xronia einai auta vlepeis...