• AVONEX - CORAXON - KAI TΩΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΕΧTAVIA

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #14706  από Stevi
 Δευ Ιαν 11, 2010 11:39 am
Καλημέρα σε όλους!

Κάνει ο φίλος μου θεραπεία με το Extavia.Εχθές έκανε ένεση με 1ml για πρώτη φορά!

Απο παρενέργειες μέχρι στιγμής είχε πυρετό (38 )και λίγο τρέμουλο.Αυτό που μας παραξενεύει είναι ότι οι τυχόν παρενέργειες εμαφανίζονται περίπου 3-4 ώρες μετά την λήψη του φαρμάκου.

Αν κάποιος από εσάς κάνει την ίδια θεραπεία , αντιμετωπίζει την ίδια "καθυστέρηση" στην εκδήλωση των παρενεργειών? Ο άνθρωπος από την εταιρεία που του έδειξε πως να κάνει την ένεση ,του είπε οτι τυχόν συμπτώματα εμφανίζονται μέσα στις 2 πρώτες ώρες μετά την λήψη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 #14707  από christina
 Δευ Ιαν 11, 2010 11:50 am
Hello Stevi!

δεν ξέρω τίποτα για το φάρμακο, ήθελα απλά να ευχηθώ να παέι καλά η θεραπεία, να είναι αποτλεσματική και με όσο το δυνατόν λιγότερες παρενέργειες...
 #14711  από LL--MM
 Δευ Ιαν 11, 2010 12:46 pm
LL--MM έγραψε:
To πρώτο είναι η ευρωπαϊκή εκδοχή του δεύτερου, αμερικάνικου, φαρμάκου. Δυστυχώς άλλα δε μπορώ να σας πω, γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει ούτε το ένα ούτε το άλλο :shock:

AΛΛΑ ΔΕΣΤΕ ΤΗ "ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ" ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ Ο ΣΤΑΘΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
Στη Στεβη: και τα δικά μου περαστικά!!!
 #14783  από costas
 Τρί Ιαν 12, 2010 4:19 pm
Stevi έγραψε:Καλημέρα σε όλους!

Κάνει ο φίλος μου θεραπεία με το Extavia.Εχθές έκανε ένεση με 1ml για πρώτη φορά!

Απο παρενέργειες μέχρι στιγμής είχε πυρετό (38 )και λίγο τρέμουλο.Αυτό που μας παραξενεύει είναι ότι οι τυχόν παρενέργειες εμαφανίζονται περίπου 3-4 ώρες μετά την λήψη του φαρμάκου.

Αν κάποιος από εσάς κάνει την ίδια θεραπεία , αντιμετωπίζει την ίδια "καθυστέρηση" στην εκδήλωση των παρενεργειών? Ο άνθρωπος από την εταιρεία που του έδειξε πως να κάνει την ένεση ,του είπε οτι τυχόν συμπτώματα εμφανίζονται μέσα στις 2 πρώτες ώρες μετά την λήψη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Κάνω 3 μήνες περίπου και δεν εχω ποτέ καμιά παρενέργεια!!!!!
 #50872  από Thanos Thessaloniki
 Δευ Απρ 11, 2011 2:59 am
Μετά από ενάμιση χρόνο ΕΧΤΑVIA μπορώ να το πώ...ΤΟ ΑΓΑΠΩ!!! Ελάχιστες παρενέργιες τύπου γρίπη και πονοκέφαλος και ΚΑΜΙΑ ΩΣΗ!!! :)
Ελπίζω να μην έρθουν μαζεμένες όλες μαζί!!
Καλή δύναμη παιδιά!
Γερά με τη ρουφιάνα τη ΣΚΠ!!

Σας ασπάζομαι,
Θάνος
 #59189  από costas
 Δευ Σεπ 05, 2011 10:29 pm
Thanos Thessaloniki έγραψε:Μετά από ενάμιση χρόνο ΕΧΤΑVIA μπορώ να το πώ...ΤΟ ΑΓΑΠΩ!!! Ελάχιστες παρενέργιες τύπου γρίπη και πονοκέφαλος και ΚΑΜΙΑ ΩΣΗ!!! :)
Ελπίζω να μην έρθουν μαζεμένες όλες μαζί!!
Καλή δύναμη παιδιά!
Γερά με τη ρουφιάνα τη ΣΚΠ!!

Σας ασπάζομαι,
Θάνος

και εγώ όλα καλά , την κάνω και μετά πετώ!!!!
βγαίνω ακόμα και μετά την ένεση και όλα καλά!!!!! ωραίο φάρμακο!!!!
Στα 2 χρόνια περίπου μόνο 2 με 3 φορές χρειάστηκε να πάρω ντεπόν!!!!!!
Πάμε καλά !!!!!!! :happy-bouncymulticolor:
 #71084  από costas
 Πέμ Μάιος 03, 2012 8:39 pm
costas έγραψε:
Thanos Thessaloniki έγραψε:Μετά από ενάμιση χρόνο ΕΧΤΑVIA μπορώ να το πώ...ΤΟ ΑΓΑΠΩ!!! Ελάχιστες παρενέργιες τύπου γρίπη και πονοκέφαλος και ΚΑΜΙΑ ΩΣΗ!!! :)
Ελπίζω να μην έρθουν μαζεμένες όλες μαζί!!
Καλή δύναμη παιδιά!
Γερά με τη ρουφιάνα τη ΣΚΠ!!

Σας ασπάζομαι,
Θάνος

και εγώ όλα καλά , την κάνω και μετά πετώ!!!!
βγαίνω ακόμα και μετά την ένεση και όλα καλά!!!!! ωραίο φάρμακο!!!!
Στα 2 χρόνια περίπου μόνο 2 με 3 φορές χρειάστηκε να πάρω ντεπόν!!!!!!
Πάμε καλά !!!!!!! :happy-bouncymulticolor:

Κοντεύω 3 χρόνια :scared-eek: όλα καλά :romance-kisscheek: :romance-kisscheek: