• Κουραστηκα..

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #113171  από billios
 Τετ Σεπ 30, 2015 9:16 pm
Ειναι βαρυ το τιμημα της ιντερφερονης και ψιλο αγνωστο ,ποναει ολο μου το κορμι,καθε δευτερη μερα κατεβαζω ολα τα ευαγγελια και τους σαμαρειτες.
Ξερω οτι πρεπει να το βουλωσω και να παω παρακατω,το γνωριζα το τιμημα και το επελεξα με πληρη γνωση του αγνωστου.
Δεν πρεπει να παραπονιεμαι αλλα θελω να το βγαλω απο μεσα μου και το κανω εδω που ξερω οτι πιανει τοπο.
Θελω να αλλαξω και να παρω τον φουμαρικο,θα το προτεινω στην κυρα γιατρεσα μου να δω τι θα πει τον αλλο μηνα.
Ευχαριστω..
 #113173  από fenia
 Πέμ Οκτ 01, 2015 12:48 am
Κάνε λίγο υπομονή billio...
Εχθές η πρώτη δοκιμαστική ημέρα...
Είσαι νταμάρι μου είπανε, μπορείς να το ξεκινήσεις...
Καλή αρχή !!!

Μα δεν είμαι του πίστευε και μη ερεύνα, θέλω να δώ πως ανταποκρίνομαι και τι θα δείξουν οι επόμενες αιματολογικές... Δεν είναι και απλό, πολλές παρενέργειες!@
Εάν έχεις υπομονή για ένα μήνα θα σου πω τις πρώτες εντυπώσεις... περίμενε!!

Πάντως σύμφωνα με τα λεγόμενά τους ( και τι να πιστέψεις ) είσαι σε καλή ηλικία να το ξεκινήσεις και μάλιστα εάν είναι επιθετική η τρελή κυρία με τον ζουρλομανδία.

:smile-hi:
 #113174  από Στάθης
 Πέμ Οκτ 01, 2015 2:55 am
Mπιλάρα αφού εισαι δύναμη :smile-muscle: εκεί θα κολλήσεις;;;

Θα προχωρήσεις με ψυχολογία καλή και αισιοδοξία,
ένα καινούργιο κεφάλαιο θα ξεκινήσεις χωρίς φόβο.

Για καλό γίνονται όλα (λέμε για να παρηγορούμαστε... :emojis-9: )
Καλή δύναμη !
 #113176  από Katerina.
 Πέμ Οκτ 01, 2015 7:28 am
Και εγω στην αρχη ειμαι. Υπομονη οσο μπορουμε.
 #113192  από βικυ
 Πέμ Οκτ 01, 2015 5:16 pm
Billio, συγκατοικε, συνονοματε και σχεδόν συνομηλικε, βάστα και κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε το βουνό.
Δεν πρέπει να το βουλωσεις, οοοοοοοχι, γιατί θα σκάσεις και τοτε.......τρεχα γυρευε.
Έτσι, να τα λες να ξαλαφρωνεις.
Κερναω μπυρα παγωμενη και πινω στην υγειά μας και την σπάνια ομορφιά μας :smile-beer: :smile-beer: :smile-beer:
 #113195  από Fantasma
 Πέμ Οκτ 01, 2015 6:34 pm
Αυτοπεριγελούμαστε,η ιντερφερόνη γνωρίζετε τι είδους διάλλυμα είναι;
Μάλλον,πλήρης άγνοια επικρατεί.Πρώτης μορφής χημειοθεραπεία είναι,καταστρέφει αιματολογικώς το άτομο που κάνει έγχυση για να αποδυναμώσει το ανοσοποιητικό σύστημα.Τι προσμένετε να συμβεί στο μέλλον και υποστηρίζετε ό,τι πρέπει να περιμένει;
 #113196  από Katerina.
 Πέμ Οκτ 01, 2015 6:51 pm
Αρα τι πρεπει να γινει Fantasma??
 #113197  από Fantasma
 Πέμ Οκτ 01, 2015 7:23 pm
Εγώ υποστηρίζω ό,τι σίγουρα δεν χρειάζεται να συμβεί έγχυση ιντερφερόνης.Είμαι ακριβής,υποθέτω.
Καταστρέφεται κάποιος ασθενής για να μην καταστραφεί απο την πάθηση; Ανοησίες θεωρώ αυτούς τους τρόπους αντιμετώπισης της πάθησης.Εγώ,προσωπικά ΕΓΩ διατηρώ αυτή την άποψη.Ας βάλουν την ταμπέλα θεραπεία,δεν θα αλλάξει η γνώμη μου.Δεν είμαι πιο έξυπνος πάσχων,αλλά διατηρώ πιο πρακτικό τρόπο σκέψης.
 #113198  από Katerina.
 Πέμ Οκτ 01, 2015 7:30 pm
Εσυ τι αγωγη παιρνεις?
 #113199  από Fantasma
 Πέμ Οκτ 01, 2015 7:38 pm
Ζητάς να σου αποκαλύψω σημαντικές πληροφορίες.Αλλά είμαι ευάλωτος προς μία γυναίκα.
Λοιπόν,διέκοψα μετά απο οχτώ έτη το tysabri.Και τώρα δεν ακολουθώ κάποια αγωγή,τέρμα.