• REBIF 22.....

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #7549  από Μαριάννα
 Πέμ Ιούλ 30, 2009 3:48 pm
litsaM έγραψε:καλημερα.εγω κανω το rebif 44 εδω και 2 χρονια και δεν εχω καμια παρενεργεια και οι αιματος ειναι ολες καλες(προχθες μου εκαναν ξανα στο νοσοκομειο με την ωση που επαθα).
Παιρνεις το REBIF και κάνεις ωσεις ΟΙ γιατροι τι λένε?
 #7550  από litsaM
 Πέμ Ιούλ 30, 2009 3:49 pm
δε λεει τιποτε που τον ρωτησα.το θεωρει φυσιολογικο
 #7553  από Μαριάννα
 Πέμ Ιούλ 30, 2009 3:53 pm
Ναι μα υποτιθεται κάνεις θεραπεια για να σου φυγουν ολα αυτα Οι εστιες παραμενουν ιδιες ή αυξανονται?Αλλες θεραπειες εχεις κάνει?
Γιατι οταν δεν καλυτερευεις με τη θεραπεια που κάνεις δοκιμάζεις αλλη
 #7564  από litsa
 Πέμ Ιούλ 30, 2009 6:45 pm
perastika litsaM
εγώ ξέρω ότι το ρεμπίφ και όλα τα σχετικά μας προστατεύει ένα 30 - 40 %
που σημαίνει ότι μπορεί να πάθεις ώση , ίσως ελαφρύτερα, ίσως πιο αραιά χρονικά το ένα επεισόδιο από το άλλο..

τα υπόλοιπα είναι των γιατρών..
:roll:
 #7594  από αλεξανδρος1
 Παρ Ιούλ 31, 2009 4:49 pm
Λίτσα μου περαστικά σου. Το rebif κάνει ακριβώς αυτό που είπε η Λίτσα δεν είναι σίγουρο οτι θα σου μειώσει τις εστίες ή οτι δεν θα ξαναπάθεις ώση. Απο παρενέργειες έχω ανεβασμένα υπατικά ένζυμα συγκεκριμένα την γ-GT και θυροειδή τον οποίον το ελληνικό φυλλάδιο οδηγιών δεν αναφέρει πουθενά σαν παρενέργεια.
 #7662  από pinelopi
 Δευ Αύγ 03, 2009 7:33 pm
καλησπερα.η λιτσαμ ειμαι.σημερα καταφερα να μπω γιατι εχω τρελλαθει στη δουλεια αυτες τις ημερες.σκλυρηνση σου λενε... :x με εχουν βαλει και δουλευω για 2 ατομα αυτες τις ημερες.που να μην ημουνα στο νοσοκομειο κιολας συν το κουλο το χερι μου :) τελος παντων...με το rebif ωσεις θα υπαρχουν απο οτι μου εχει πει κι ο γιατρος.παντως Αλεξανδρε και θυροειδη εξετασεις μου εκανε και τα ηπατικα κι ολα ειναι φυσιολογικα για την ωρα.θα δουμε.μονο το μουδιασμα απο το χερι να μου φυγει γιατι με πιανουν τα νευρα μου.ακομα και ρουχα μου σιδερωνει η αδερφη μου,τα πιατα και τα ποτηρια δε..εχουν μειωθει κατα πολυ αφου μου φευγουν συνεχεια απο το χερι :)
 #7671  από LL--MM
 Τρί Αύγ 04, 2009 12:33 am
Περασστικά σου, Λίτσα μου, καλό κουράγιο...
 #7695  από litsa
 Τετ Αύγ 05, 2009 5:53 pm
perastika koukla!!
geri kai dinati!!!!
 #7723  από pinelopi
 Παρ Αύγ 07, 2009 1:03 pm
Καλημερα και απο μενα. Εχω πολη ανχος με την καινουργια γριπη δουλευω σε νοσοκομειο και καθε μερα εχουμε περιστατικα .Δεν με νοιαζει για μενα αλλα για την λιτσα μην μεταφερω τιποτε πριν λιγεσ μερες βγηκε απο το νοσοκομειο.Ειναι πολη χαλια τα πραγματα δεν λενε την αληθεια εχουμε πολλα κρουσματα να προσεχετε παιδια :( :( :( :( :(
 #7735  από litsa
 Σάβ Αύγ 08, 2009 12:06 am
περαστικά στην λιτσαμ!!
ευχομαι γρήγορα γερή δυνατή όπως πριν!!

τι εννοείς pinelopi?
για πες μας μερικά πράγματα παραπάνω..
εγώ είπα όχι πανικό... ...αλλά...εκτός απο το πλύσιμο των χεριών κτλ..όχι σε πολυκοσμία ..
τι άλλο μπορούμε να κάνουμε??

:o :o 8-) 8-) 8-)