• REBIF 22.....

  • Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
Αγωγές ιντερφερόνης (Interferon beta-1a) όπως PLEGRIDY, AVONEX, REBIF, BETAFERON, EXTAVIA κτλ.
 #5928  από evi
 Παρ Ιουν 19, 2009 3:17 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Σ ΕΛΟΥΣ. ΜΕ ΛΕΝΕ ΕΥΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ REBIF 22. ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΗΠΑΤΙΤΗΔΑΣ!!! ΠΡΙΝ 9 ΧΡΟΝΙΑ, ΟΛΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΕΦΥΓΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡΦΕΡΟΝΗ ΤΕΛΙΚΑ.
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ

ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ :P
 #5929  από αλεξανδρος1
 Παρ Ιουν 19, 2009 3:27 pm
Καλώς ήρθες στην παρέα μας και για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.
 #5931  από nikos501
 Παρ Ιουν 19, 2009 4:03 pm
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ EVI.
ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΈΧΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ; ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ 1998
 #5932  από katerina76s
 Παρ Ιουν 19, 2009 4:09 pm
γεια σου Ευη..οταν πρωτοπηγα σε νευρολογο με ρωτησε αν εκανα εμβολιο για ηπατιτηδα.[δεν το εχω κανει] απο τοτε και μετα εχω ακουσει πολλα για τα εμβολια...δυστηχως μπορει να προκαλουν ms και δεν ξερω τι αλλο ακομη
 #5935  από butterfly-
 Παρ Ιουν 19, 2009 4:28 pm
Καλωσόρισες evi στην παρέα μας.

.... Το εμβόλιο ηπατίτιδας έχει ενοχοποιηθεί για πρόκληση ΣΚΠ.
Δεν θυμάμαι πιο ακριβώς στέλεχος ήταν. Ομως ρώτησα την παιδίατρό μου, και διαπίστωσα οτι
το συγκεκριμένο στέλεχος εμβολίου το έχει κάνει η μεγάλη μου κόρη (8χρ), ενώ η μικρή έκανε ένα άλλο. Από ό,τι έχω διαβάσει, στη Γαλλία έγινε μεγάλος ντόρος σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα, και μάλιστα η υπόθεση έχει φτάσει στα δικαστήρια. Με όλα αυτά αναρωτιέσαι άν πρέπει να κάνεις εμβόλια στα παιδιά....
Να είστε όλοι καλά.
 #5942  από mary_d_ath
 Παρ Ιουν 19, 2009 5:32 pm
Είχα κάνει κι εγώ ένα εμβόλιο για την ηπατίτιδα όταν ήμουν μικρή, ωστόσο ας μη βιαζόμαστε να ενοχοποιήσουμε το εμβόλιο για την κατάστασή μας. Είναι και θέμα οργανισμού, για παράδειγμα τα αδέρφια μου που έκαναν κι εκείνα το εμβόλιο τότε, είναι μια χαρά.
Ίσως είναι θέμα γονιδιακό, ποιος ξέρει, η ουσία όμως ποια είναι; Ότι ό, τι έγινε, έγινε.
Ίσως φταίει το ένα, ίσως φταίει και το άλλο, θα αλλάξει άραγε τίποτα αν βρούμε τον "φταίχτη";
Θα γυρίσουμε τον χρόνο πίσω για να το αποτρέψουμε;

Evi, καλή τύχη με την θεραπεία!
 #5945  από Giota
 Παρ Ιουν 19, 2009 5:47 pm
ΕΥΗ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΥΤΟ. ΤΡΕΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
 #5947  από αλεξανδρος1
 Παρ Ιουν 19, 2009 6:05 pm
Εάν ήτανε έτσι τότε όλος ο ελληνικός στρατός θα ήτανε με σκπ βρε παιδιά.
 #5949  από mariak
 Παρ Ιουν 19, 2009 6:52 pm
Θα συμφωνήσω με τον Αλέξανδρο παιδιά.Τόσο ο ελληνικός στρατός όσο κι εμείς οι εργαζόμενοι στα νοσοκομεία που κάνουμε το εμβόλιο για την ηπατίτιδα ανα πενταετία, θα έπρεπε να είμαστε όλοι με σκπ.Βέβαια όταν κανένας δεν ξέρει ουσιαστικά τι είναι η σκπ και από τι προκαλείται,όλα είναι ανοιχτά.Έρευνες γίνονται συνέχεια και,όταν βρεθεί η αιτία,είμαι σίγουρη πως θα είναι θέμα λίγου χρόνου να βρεθεί ριζική θεραπεία :)
 #5951  από babis
 Παρ Ιουν 19, 2009 6:59 pm
ΓΕΙΑ ΣΟΥ EVI. ΚΑΙ ΕΓΩ REBIF 22 ΚΑΝΩ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΣΤΕΡΑ :)