• Και άλλοι 9...

  • Συζητήσεις για το φάρμακο Tysabri, (γνωστό και ως Natalizumab) για θεραπεία της σκλήρυνσης κατά πλάκας.
Συζητήσεις για το φάρμακο Tysabri, (γνωστό και ως Natalizumab) για θεραπεία της σκλήρυνσης κατά πλάκας.
 #51721  από Μιμικαμ
 Παρ Απρ 22, 2011 12:56 pm
Ευχαριστούμε πολυ Σταύρο, για την ενημέρωση, ο καθένας μας ας πράξει
κατα συνείδηση!!!!!

111 την πρωταπριλιά???? Μμμμμ δεν πιστεύω......
 #51726  από Biskoto10
 Παρ Απρ 22, 2011 3:06 pm
Ας ενημερωθει κανενας "νεος" γιατι εμεις πηγαμε σαν τα προβατα.
 #51732  από FANTOMAS
 Παρ Απρ 22, 2011 9:00 pm
θα συμφωνήσω με το Biskoto , εμείς οι ''παλιοί'' τα πήραμε τα φαρμάκια μας κανονικά και είδαμε την μη καταλληλότητα τους , τώρα οι νέοι ας ψαχτούν και αυτοί λιγάκι και ας αφήσουν τους ρομαντισμούς ''είμαι καλά και έχω εμπιστοσύνη στο γιατρό μου'' εκεί που είναι ήμασταν .....
 #51756  από Lena
 Κυρ Απρ 24, 2011 1:58 am
Παιδια γενικα για ολα τα φαρμακα μιλατε η συγκεκριμενα για το TYSABRI?
ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕ Φαντομα πληζ!!!
 #51977  από mariakod
 Παρ Απρ 29, 2011 9:59 am
Καλημερα σε ολους.πως μπορουμε να ψαχτουμε εμεις οι νεοτεροι?τι να κανουμε?οι αγωγες ειναι οι γνωστες.παραπανω επιλογες δεν εχουμε.εχουμε μπει στο τρυπακι πλεον κ θελουμε δε θελουμε χορευουμε :banana-dreads:
RESPECT :handgestures-salute:
 #51993  από FANTOMAS
 Παρ Απρ 29, 2011 5:41 pm
mariakod έγραψε:Καλημερα σε ολους.πως μπορουμε να ψαχτουμε εμεις οι νεοτεροι?τι να κανουμε?οι αγωγες ειναι οι γνωστες.παραπανω επιλογες δεν εχουμε.εχουμε μπει στο τρυπακι πλεον κ θελουμε δε θελουμε χορευουμε :banana-dreads:
RESPECT :handgestures-salute:
το γεγονός και μόνο που κάνεις αυτή την συζήτηση αποτελεί ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΩΤΟ ΒΗΜΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ :clap:
 #56344  από mortal_engine
 Κυρ Ιούλ 10, 2011 3:11 pm
Και άλλοι 9, όπως λέει ο τίτλος του θέματος:

http://www.nationalmssociety.org/news/n ... x?nid=2308

Μέχρι την 1η Ιουνίου, οι προσβεβλημένοι από PML έφτασαν τους 133 και από αυτούς οι 24 κατέληξαν.
 #56347  από arianne
 Κυρ Ιούλ 10, 2011 4:40 pm
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ "ΝΕΟΙ"Κ ΑΝ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ?ΕΣΕΙΣ ΟΙ "ΠΑΛΟΙ"ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΤΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΓΧΩΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΣΕ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ..ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΤΟ ΚΟΠΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
 #56351  από ioanna_melina
 Κυρ Ιούλ 10, 2011 5:26 pm
Arianne, κοιτούσα την ενότητα για το ταισάμπρυ και είδα το ποστ σου . Είμαστε στην ίδια ηλικία από ό,τι είχα δει στην παρουσίαση μελών και έτσι θέλω να σου γράψω σα φίλη οτι και ΄γω διαφώνησα με πράγματα που έβλεπα να παραθέτουν εδώ στο φόρουμ,ακόμα και με τον τρόπο ,αλλά μη λες οτι ήταν λάθος που βρέθηκες εδώ! αυτό δεν πρέπει να το λέμε :eusa-naughty: Μοιραζόμαστε κοινές αγωνίες και ,ναι, σίγουρα θα διαφωνήσουμε,θα παρεξηγηθούμε, όπως και στις σχέσεις εκτός φόρουμ! ;)

Να σου πω μάλιστα οτι εγώ εδώ στο φόρουμ έκανα την πιο γλυκιά φίλη :romance-kisscheek: :romance-adore:

Όπως είδες, εγώ από το ταισάμπρυ έχω τη χειρότερη εμπειρία -δεν ξέρω αν θα είναι και μόνιμη βλάβη- αλλά δε σημαίνει οτι καταθέτοντας όλο αυτό που πέρασα θα αποτρέψει κάποιον άλλο να το χορηγηθεί, ή οτι σε κανέναν δε θα ταιριάξει αυτήν η αγωγή. Αντίθετα, θα το εξετάσει καλύτερα γνωρίζοντας όλα αυτά και θα είναι καχύποπτος. Αυτά :greetings-waveyellow:
 #56364  από ΑΝΝΑ59
 Κυρ Ιούλ 10, 2011 8:50 pm
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!!!! Προσωπικα,μπαινοντας στο φορουμ,βρηκα ανθρωπους που με ακουνε και με καταλαβαινουν,ειδα οτι τα δικα μου βασανα τα τραβανε κι αλλοι !!!! Ειδα οτι κι αλλοι εχουν τα ιδια συμπτωματα που εχω κι εγω,ειδα οτι κι αλλοι αντιμετωπιζουν τις ιδιες καθημερινες δυσκολιες ΚΑΙ με την παθηση ΑΛΛΑ ΚΑΙ με τα ''γραφειοκρατικα'' (οπως τα λεω εγω) δηλαδη με τις ''κοινωνικες'' παροχες ,συνταγογραφηση φαρμακων κλπ !!! Εγινε πιο εντονη η πεποιθηση που ειχα απο παλια ,οτι ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ κατι καλο μπορουμε να καταφερουμε !!!!!!! Οσο για τη φαρμακευτικη αγωγη που ακολουθει ή προκειται να ακολουθησει ο καθενας μας ,φυσικα ειναι εντελως προσωπικη του υποθεση!!! ΕΧΩ ΣΑΝ ΒΑΣΙΚΗ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ,να μην επιχειρω ποτε να επιρρεασω σημαντικες αποφασεις αλλων !!!!!!! ΕΔΩ ΟΜΩΣ ,ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ !!!!! Την εμπειρια μου απο την καθε φαρμακευτικη αγωγη ,αισθανομαι οτι ΕΧΩ ΚΑΘΗΚΟΝ να σας τη μεταφερω !!!!ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ !!!!!Κι απο εκει και περα,ο καθενας αποφασιζει μονος του !!!!! ΛΟΙΠΟΝ !!!!!! Απο την περασμενη Δευτερα,ΕΧΩ ΜΑΧΑΙΡΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ!!!! Ή ΞΕΚΙΝΑΩ TYSABRI ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ Ή ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ !!!!!! Σχεδον 3 χρονια ψαχνω και μαθαινω γι'αυτο το φαρμακο !!!! Ακριβως 15 χρονια παλευω με τη σκπ !!!! Μεχρι πριν 2 χρονια.....καταφερνα να την ''νικαω'' !!!!!Τωρα που χειροτερεψα ,τι να κανω ????? ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Ν'ΑΠΟΦΑΣΙΣΩ !!!!!Μονο οι σχετικες πληροφοριες ισως........ :confusion-seeingstars: Ζαλιστηκε κανεις????? :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-heartsthree: :romance-kisscheek: