• paolo zamboni

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #31232  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Κυρ Ιουν 20, 2010 7:05 pm
sou έγραψε:
mairy έγραψε:tha hthela na moy pei kapios thn gnomh toy gia thn methodo toy zamboni sthn italia.
pos therapeyi thn noso an ysxioyn ayta poy lene.
Δε θεραπεύει τη ΣΚΠ αλλά τη ΧΕΝΦΑ. Μένει να αποδειχθεί το κατά πόσον ΧΕΝΦΑ και ΣΚΠ ταυτίζονται. Μέχρι τώρα η συσχέτιση είναι τεράστια.

Ρώτα το γιατρό σου και κάνε ακριβώς το αντίθετο από αυτό που θα σου πει, εκτός αν είναι πραγματικά ενημερωμένος.
Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΑΣ
ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ
 #31244  από soft-machine
 Κυρ Ιουν 20, 2010 8:36 pm
Ντινα εισαι εγγονη του RIVERS η εισαι ερωτευμενη με τον γιατρο σου?
 #31245  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Κυρ Ιουν 20, 2010 9:16 pm
thesoftmachine έγραψε:Ντινα εισαι εγγονη του RIVERS η εισαι ερωτευμενη με τον γιατρο σου?
πολυυυυυυυυυυυυυυυυ ερωτευμενη με το νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
πολυ ομως
 #31262  από Χρηστος
 Κυρ Ιουν 20, 2010 11:45 pm
ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ έγραψε:
thesoftmachine έγραψε:Ντινα εισαι εγγονη του RIVERS η εισαι ερωτευμενη με τον γιατρο σου?
πολυυυυυυυυυυυυυυυυ ερωτευμενη με το νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
πολυ ομως
Ντινακι για σενα με αγαπη..............................
...............................
 #31263  από κωστας
 Δευ Ιουν 21, 2010 12:19 am
δυστηχως εγω και πολλοι αλλοι με σκπ δεν μας βοηθουν τα υπαρχοντα φαρμακα γι'αυτο το λογο και πιστευουμε πολυ στην χενφα και στην συσχετιση της με την σκπ!κανεις δεν ειπε οτι δεν σεβομαστε τις σπουδες των γιατρων επαγγελματιες ειναι και κοιτουν οι περισσοτεροι την δουλεια τους και εφαρμοζουν αυτα που εμαθαν!ουτε ερευνητες ειναι ουτε θεοι,σε 100 γιατρους να πας την ιδια θεραπεια θα δωσουν και ειναι λογικο!δεν υπαρχει λογος αντιδικιας οσους βοηθανε τα φαρμακα και ειναι σε καλη κατασταση ας συνεχισουν την θεραπεια τους(το ιδιο θα εκανα και'γω) και οι υπολοιποι καλο ειναι να διωρθωσουμε την χενφα ισως ο μουρταδελας να εχει δικιο αφου υπαρχει τεραστια συσχετιση οπως λεει και ο σταυρος!
 #31326  από alex81
 Δευ Ιουν 21, 2010 4:16 pm
οταν εμαθα οτι πασχω απο ΣΚΠ και βρηκα αθτο το site ενιωσα ασφαλεια εδω υπαρχαν ατομα ποθ καταλαβαιναν τον φοβο μου,τον πονο μου την ανασφαλεια που νιωθω!το τελευταιο καιρο καθε φορα που διαβαζω το φορθμ αναρωτιεμαι μηπως κανω κακο στον εαυτο μου με τα φαρμακα και φοβαμαι ( θα μου πειτε μην διαβαζεις),μπορω να καταλαβω οτι σε καποιους τα φαρμακα ισως δεν βοηθησαν ,δεν μπορω να ξερω αν τους εκαναν κακο ουτε οι ιδιοι μπορουν να το πουν οπως πιστευω οτι η θεωρια zamboni εχει βαση,πριν λιγες μερες ειχα την τυχη να παρακολουθησω μια ομιλια του zamboni ελεγε συνεχως οτι ολα πρεπει να γινονται σε συνεργασια με τον νευρολογο και δεν πρεπει κανεισ να σταματαει τη θεραπεια μετα την επεμβαση!εδν καποιοι συνεχως λενε οτι ουσιαστικα δεν εχουμε αναγκη τουσ νευρολογους ,δεν ειναι ετσι οσο και να διαβαζουμε μονοι μας site βιβλια δεν γινομαστε γιατροι ,ναι συμφωνω οτι υπαρχουν και αυτοι που δουλευουν για τον συμφερον και ξεχνανε πανω απο ολα να ειναι ανθρωποι και μετα γιατροι,οχι ολοι ομως!υπαρχουν ατομα με οχι τοσο δυνατο χαρακτηρα και ειναι κριμα επειδη καποιοι γραφουν αυτα να τουσ φορτωνουν με μεγαλυτερη ανασφαλεια και φοβο!δεν με νοιαζει αν αυτο λεγεται χενφα ι λεγεται φαρμακο εγω εκεινο που θελω ειναι να βγει καποιος και να πει με σιγουρια οτι ΝΑΙ αυτη ειναι η θεραπεια για αυτο το τερας που λεγεται ΣΚΠ ως τοτε ασ ειμαστε λιγο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουμε .ΚΑΙ για μην παρεξηγηθω την εξεταση για την χενφα εννοητε πως θα την κανω αλλα ακομα και αν βγει θετικη δεν ειμαι σιγουρη οτι το τελος του μαρτυριου μου θα ειναι αυτο !ΣΥΓΝΩΜΗ αν καποιοι παρεξηγησουν το μυνημα μου
 #31327  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Δευ Ιουν 21, 2010 4:20 pm
Χρηστος έγραψε:
ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ έγραψε:
thesoftmachine έγραψε:Ντινα εισαι εγγονη του RIVERS η εισαι ερωτευμενη με τον γιατρο σου?
πολυυυυυυυυυυυυυυυυ ερωτευμενη με το νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο
πολυ ομως
Ντινακι για σενα με αγαπη..............................
...............................
κρατησε την αγαπη σου για καποια αλλη
εγω εχω τον νικο μουυυυυυυυυυυυυυυυυ
εσυ εχεις καποια?
 #31328  από ΡΕΝΑ
 Δευ Ιουν 21, 2010 4:32 pm
BΡΕ ΝΤΙΝΑΚΙ??? Ποίος σε πείραξε και εδώ???
 #31329  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Δευ Ιουν 21, 2010 4:45 pm
ΡΕΝΑ έγραψε:BΡΕ ΝΤΙΝΑΚΙ??? Ποίος σε πείραξε και εδώ???
καποιοι απο εδω πιστεουν οτι πρεπει να συμφωνουμε σε ολα οσα λενε
ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΖΑΜΠΟΝΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ
Κ ΑΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ
Ο ΖΑΜΠΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ.
 #31330  από ΡΕΝΑ
 Δευ Ιουν 21, 2010 4:52 pm
ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ έγραψε:
ΡΕΝΑ έγραψε:BΡΕ ΝΤΙΝΑΚΙ??? Ποίος σε πείραξε και εδώ???
καποιοι απο εδω πιστεουν οτι πρεπει να συμφωνουμε σε ολα οσα λενε
ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΖΑΜΠΟΝΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ
Κ ΑΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ
Ο ΖΑΜΠΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ.
Εγώ νομίζω ότι ο καθένας λεει την γνώμη του - δν νομίζω ότι κάποιος έχει πει να συμφωνούμε σε ότι λέει!!!! Αν δεν πιστεύεις και δεν συμφώνεις με το συγκεκριμένο θέμα μην μπαίνεις να το διαβάζεις...Εδώ μπαίνουμε για να ενημερωνόμαστε και όχι για να δημιουργούμε κόντρες και φασαρίες....Σε κάνεναν μας δεν κάνει καλό το συγχιζόμαστε...Εγώ αυτής της άποψης είμαι!!!!!