• Ζαμπόνι, ΧΕΝΦΑ και ΣΚΠ - Zamboni, CCSVI and MS

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #71405  από elina
 Παρ Μάιος 11, 2012 10:05 pm
Καλή ξεκούραση, καλή ανάρρωση και όλα να πάνε πάρα-πάρα πολύ καλά!!!
κωστας έγραψε:η αγγειοπλαστικη κρατησε περιπου 4 ωρες
κι εμένα περίπου 3,5 είχε κρατήσει
κωστας έγραψε:Με αντυπωσιασε η οργανωση της ολης διαδικασιας(ακτινολογος,αναισθησιολογος,νευρολογος,καρδιολογος)
και πριν, και κατά τη διάρκεια, και μετά την επέμβαση, σε κάνει να αισθάνεσαι πολύ μεγάλη ασφάλεια
κωστας έγραψε:Θα ενημερωσω ξανα,τωρα ειμαι ψιλοκουρασμενος(το αλλο παιδι στο δωματιο ροχαλιζε και εμεινα αυπνος)!!!
Αυτό πια κι αν είναι σύμπτωση!!! Κι εμένα ροχάλιζε η διπλανή μου, και ο γιος της που ήταν συνοδός της!!!
Η μεγαλύτερη "ταλαιπωρία" της επέμβασης πραγματικά ήταν το ροχαλητό της διπλανής και η πεταλούδα στο χέρι, που σε εμποδίζει να ξαπλώσεις άνετα!

Και πάλι εύχομαι τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα, με όλη μου την ψυχή!!!
 #71407  από litsa
 Παρ Μάιος 11, 2012 10:22 pm
καλή ανάρωση!!

:banana-stoner: :banana-stoner:
 #71410  από Π.Μ79
 Σάβ Μάιος 12, 2012 12:18 am
Κράτα γερά Κώστα :)
 #71433  από Vassiliki
 Κυρ Μάιος 13, 2012 12:21 am
κωστας έγραψε:Καλησπερα στην παρεα,βγηκα σημερα κατα τις 2 απο το νοσ/μειο...η αγγειοπλαστικη κρατησε περιπου 4 ωρες(την πρωτη φορα κρατησε 25 λεπτα) και ειχα 4 στενωσεις στην αριστερη σφαγιτιδα και 3 στην δεξια(η αζυγο ηταν ok)!Σε γενικες γραμμες ειμαι απολυτα ικανοποιημενος και χαρουμενος που υπαρχει μια αξιοπιστη λυση στην αποκατασταση της χενφα και στην Ελλαδα!Με αντυπωσιασε η οργανωση της ολης διαδικασιας(ακτινολογος,αναισθησιολογος,νευρολογος,καρδιολογος) και εκτος απο την καλη δουλεια των γιατρων νομιζω οτι και η τιμη ειναι προσιτη σε σχεση με το εξωτερικο!Θα ενημερωσω ξανα,τωρα ειμαι ψιλοκουρασμενος(το αλλο παιδι στο δωματιο ροχαλιζε και εμεινα αυπνος)!!!

Τις καλύτερες ευχές μου για την συνέχεια!!! Μακάρι να σε ανακουφίσει σε πολλά και να σε βελτιώσει σε άλλα !

Έχω να παρατηρήσω ότι τον τελευταίο καιρό, μάλλον, ήσουν σε γενικότερο αναβρασμό (σε παρακαλουθώ γιατί με ενδιαφέρει η άποψη σου και γιατί μοιάζουν τα συμπτώματα μας). Διάβαζα τους προβληματισμούς σου για το fampyra και την λήψη απόφασης υπέρ του και... λίγες μέρες πριν, διαβάζω ότι λιάν συντόμως θα έκανες και την απόκατασταση ΧΕΝΦΑ !

Καταλαβαίνω ότι θέλεις να ξεκουραστείς και να αναρρώσεις με ηρεμία, αλλά, όποτε θα έχεις διάθεση και χρόνο, μπορείς να απαντήσεις στις ερωτήσεις που μου δημιουργήθηκαν ?
1. είχες κάνει προηγούμενως τον υπέρηχο για τις σφραγίτιδες ή πήγες κατευθείαν για αγγειοπλαστική ?
2. αφού έχεις κινητικά προβλήματα πώς βρέθηκε να είναι εντάξει η άζυγος ?
3, τι αναισθησία είχες ?
3. το fampyra σκέφτεσαι να το αρχίσεις σύντομα ? εάν ναι, πώς θα μπορέσεις να αξιολογήσεις αντικειμενικά και αυτόνομα τα αποτελέσματα της αγγειοπλαστικής (ενδεχομένως, και τα αποτελέσματα του fampyra)?

σ ευχαριστώ πολύ και, ειλικρινά, τις πιο αισιόδοξες και χαμογελαστές ευχές μου για ανάρρωση.
 #71435  από Vassiliki
 Κυρ Μάιος 13, 2012 12:35 am
Petro! έγραψε:Προφανως μπερδεψες του Κωσταδες!
Αλλός αυτος: memberlist.php?mode=viewprofile&u=1411

και άλλος

Αυτός: memberlist.php?mode=viewprofile&u=506

:o πόσο δίκιο έχεις !!!
άρα, αναβρασμός δεν υπάρχει στον ίδιο Κώστα !!!

συγνώμη που σας μπέρδεψα :) !

όπως και να έχει καλή ανάρρωση Κώστα :)
 #71457  από κωστας
 Κυρ Μάιος 13, 2012 11:51 am
Χαχαχαχα...παντος Vassiliki το fambyra ουτε νεκρος θα το επαιρνα,εχοντας εμπειρια πολλων χρονων με φαρμακα τα οποια μου προσφεραν προσωρινη βελτιωση και μελλοντικα χειροτερευση της ηδη επιβαρυμενης καταστασης θα προτιμουσα 3 φορες την εβδομαδα πισινα σιγουρα θα ειχε πολυ καλυτερα αποτελεσματα...τωρα για την αζυγο ειλικρινα δεν το καταλαβα τι εννοεις,θεωρω το κυκλοφοριακο σαν μια εθνικη οδο και οταν εχει μποτιλιασρισμα σε καποια σημεια δημιουργει προβλημα σε ολη την οδο!!!Τωρα σχετικα με τον υπερηχο επαιμενε ο γιατρος και πηγα να κανω ημουν σιγουρος οτι εχω προβλημα απλα το επιβεβαιωσαμε και να μην εδειχνε τιποτα ο υπερηχος εγω θα εκανα αγγειογραφια 100%,απο αναισθησια,μεθη μου εκανε οι 4 ωρες ηταν σαν 20 λεπτα!!!
 #71464  από κωστας
 Κυρ Μάιος 13, 2012 1:02 pm
Mitsos83 έγραψε:Κωστα, σήμερα πως αισθάνεσαι;
Μπορείς να συγκρίνεις αυτή την φορά με την προηγούμενη;
Θες να μας πεις λίγα λόγια παραπάνω για την συμπεριφορά του γιατρού;
Μπορείς να κάνεις μια γενικότερη αποτίμηση των πραγμάτων μια και τα έχεις φρέσκα;
Ειναι πολυ νωρις ακομα για να πω οτι με βοηθησε σε καποια συμπτωματα...το μονο σιγουρο ειναι οτι με βοηθησε πολυ στην ουρηση(ειχα καποιες διαταραχες) και ισως και μια μικρη βελτιωση στην σπαστικοτητα αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι ειναι απο την επεμβαση γιατι τυχαινει πολλες φορες το πρωι να νιωθω καλυτερα χωρις να ξερω την αιτια!!!Ο γιατρος ειναι πολυ εμπειρος(πανω απο 150 επεμβασεις) και ασχολειται πολυ με τον καθε ασθενη(με παιρνει τηλ. καθε μερα απο τοτε που βγηκα απο το νοσ/μειο)!Σε γενικες γραμμες νιωθω πολυ καλυτερα αλλα αυτο δεν λεει τιποτα για το ωφελος της επεμβασης,δεν θελω να δημιουργησω ψευτικες εντυπωσεις θα χρειαστει χρονος για να ανεφερω με σιγουρια καποιες τυχον βελτιωσεις!!!
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 82