• ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ, ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕΤΟ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #12222  από LL--MM
 Πέμ Νοέμ 26, 2009 5:37 pm
ΤΣΑΠΡΟΥΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε:ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ

LL--MM
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 6:38 pm
Δημοσιεύσεις: 811 Μa così, ache a me mi piacerebbe la idea di Giovanni: E è tutto chò che io ho detto per la preparazione del viaggio della fellicità!!!

Μετάφραση: Mα έτσι, και εμένα θα μου άρεσε η ιδέα του Γιάννη: Και είναι αυτό που είπα κι εγώ για την προετοιμασία του ταξιδιού της ευτυχίας!!!. ;)
Εγώ λυπάμαι, Γιαννη, γιατί όλοι θα θέλαμε το σάιτ που βρήκες να μας οδηγούσε στην ίαση (κι εγώ τουλάχιστον όσο οι υπόλοιποι)
ΜΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΑΡΧΙΚΟ ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ
Εδώ ζητώ εγώ συγγνώμη, Γιάννη, αλλά η λέξη αυτή μου θυμίζει την εξαιρετικά επίπονη φρασούλα ενός καταρτισμενου: "Κοιτάξτε, η σκπ μιά λέξη είναι..." :twisted: ενώ μου αρνούνταν διακαώς για μεγάλο διάστημα την ύπαρξή της.
Το θέμα όμως, ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΑ ΠΑΡΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΊΑ... και γι αυτά, η πληροφόρηση είναι στο "pubmed" και όχι αλλού, δυστυχώς... Ο Zamboni δημοσίευσε ΚΑΙ εκεί, αλλα η γιαγιά (όπως είπε πιο πάνω) έχει ακόμα πολλές ερωτήσεις και αμφιβολίες... :x
ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΜΠΟΡΕΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΜΑΣ ΕΩΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.
Μα αυτό ακριβώς είπα κι εγώ από την αρχή, και δίχως καμία ειρωνεία... και είναι η φυσική συνέπεια όσων ταπεινών σας αράδιασε η γιαγιά περί νευρώνων :( Αχ, δε με διαβάζετε; θα βάλω τα κλάμματα :cry:
ΟΥΤΕ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΟΥΜΕ.
Aν ήταν για διακοπές, μακάρι, ερχόμουν κι εγώ τρέχοντας (όσο μπορώ ακόμα, βέβαια). Και δε σε κατηγόρησα ότι πας να ξεσηκώσεις κανέναν... Αν ερχόμουν εγώ, παντως, θα το έκανα επειδή θα ήμουν ήδη πεπεισμένη επί του θέματος, και οι αλλοι συμμέτοχοι επίσης, φαντάζομαι...
CHILL OUT WOMAN
Θα γίνει κι αυτό, φαντάζομαι, αν μας στείλει ο Zamboni τις πληροφορίες που είπαμε... :|

Α, και πόσο πραγματικα ακίνδυνη να είναι η προσέγγιση που έλεγε; :?: :?: :?:

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
 #12233  από soulla
 Πέμ Νοέμ 26, 2009 11:30 pm
O ΜΥΘΟς ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΜΕ ΤΙς ΚΑΣΣΑΝΔΡΕς :lol: :lol: ΧΩΡΙς ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑς ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ :lol: ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ :cry: ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΑΥΤΗ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ :cry: ΠΡΑΓΜΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΔΥΣΚΟΛΟ :cry: ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΙΕς ΤΗς ΔΙΚΗς ΜΑς ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΛΑΘΟς
 #12234  από LL--MM
 Παρ Νοέμ 27, 2009 12:24 am
Την αρχική Κασσάνδρα του μύθου, αυτοί που δεν την άκουσαν ήταν οι Τρώες... Δε χρειάζεται να θυμίσω σε κανέναν τί έγιναν. Την ίδια, εξ άλλου, τη σκότωσε ο Αίγισθος, αφού η Κλυταιμνήστρα είχε ξεκάνει τον Αγαμέμνωνα στο μπάνιο, έχοντάς του δώσει ένα ρούχο δίχως ανοίγματα.

Όσο για τις δικές μου ...προφητείες, αν βγουν λανθασμένες, θα είναι απο ελλειπείς γνώσεις νευρολογίας, για τις οποίες θα ζητήσω ΠΟΛΥ ευχαρίστως συγγνώμην στην περίπτωση αυτή. :oops:

Φταίει κάποιος Μουσολίνι (όχι Ιταλός, απλά ...γιατρός, που δεν καταδέχτηκε να με πληροφορήσει επαρκώς, κατα την προσφιλή συνήθεια των όντων αυτού του επαγγέλματος). Σας είπα που βασίζω τις απόψεις μου. Αν έχεις κάποιο, οποιοδήποτε, στοιχείο στο οποίο να βασίσεις τις ελπίδες σου, Σουλα, (εκτός από την ανάγκη να γίνεις καλά, την οποία και μοιραζόμαστε όλοι εδώ) εγώ το συζητάω και βλέπουμε...

Και επι τέλους, αφού τόσοι νευρολόγοι είναι διστακτικοί, για μια φορά κι εγώ ας ακολουθήσω την ...πλειοψηφία :evil:

Η γιαγιά η Κασσάνδρα

Υ.Γ. Ποιός είναι ο μύθος που λέει να ΜΗΝ τις ακούμε, τις Κασσάνδρες; Μια αναφορά, παρακαλώ;
 #12235  από mary_d_ath
 Παρ Νοέμ 27, 2009 3:03 am
Σούλα, αυτό δε ζήτησες;

[youtube]kp6xk8emPmQ[/youtube]

Όσον αφορά την Κασσάνδρα την αρχαία, απλά έτυχε να πέσει μέσα σε ένα συμβάν, σιγά το πράγμα... Σε πόσες άλλες προφητείες άραγε θα 'χε πέσει έξω; :roll:
 #12242  από ΤΣΑΠΡΟΥΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
 Παρ Νοέμ 27, 2009 10:35 am
Κασσανδρα μας συμφωνω 101% μαζι σου
Δεν αντιπαρατιθεμαι, απλα λεω να το ερευνησουμε χωρις θετικες η' αρνητικες προκαταληψεις
Και εγω ειμαι παντα διστακτικος ως αναφορα ολες τις "ανακαλυψεις"
Ακομη και αν αυριο ανακοινωσουν την θεραπεια της ΣΚΠ τελειωτικα, παλι θα ειμαι συγκρατημενος
Το μονο που με παρακινησε στην συγκεκριμενη μεθοδο να την μοιραστω μαζι σας για να την κουβεντιαοσυμε, ειναι οτι δεν περιλαμβανει "καινουργια" φαρμακα και περιπλοκες επεμβασεις που θετουν σε κινδυνο ζωες (αυτο καταλαβα τελος παντων)
Ce serra serra

Α! Ως αναφορα την μυθικη Κασσανδρα, μου αρεσε ανεκαθεν η μεταφορικη εννοια που της προσδιδει ο Ομηρος. Κασσανδρες εχουμε πολλες καθημερινα στις ζωες μας με προσφατους αρχηγους τους παρουσιαστες ειδησεων και δευτερευοντως εμας τους ιδιους
 #12246  από soulla
 Παρ Νοέμ 27, 2009 5:22 pm
Ο ΜΥΘΟς ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΤΕ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΕΥΘΗΚΕ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑς ΚΑΙ ΤΗς ΧΑΡΙΣΕ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΑΝΤΕΥΕΙ ΟΤΝ ΟΜΩς ΑΥΤΗ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΤΗς ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙς ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΙΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΤΗΚΑΝ ΚΟΡΟΙΔΑ ΟΙ ΤΡΩΕς ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ.ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΣΣΑΝΔΡΟΥΛΛΑ ΜΑς ΤΟΥς ΤΟ ΕΛΕΓΕ :lol: ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΨΕΥΤΡΑ Η ΔΙΚΗ ΜΑς :cry: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΗς ΚΑΣΣΑΝΔΡΕς ΚΑΙ ΤΟ :!: ΘΑ ΔΙΑΨΕΥΘΟΥΝ ΟΙ ΠΟΙΚΥΛΩΝΥΜΕς ΚΑΣΣΑΝΔΡΕς :!: ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΚΦΡΑΣΕΙς ΠΟΥ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΟΛΟ ΜΥΘΟ :roll: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΣΗ ΤΗς ΤΡΟΙΑ Η ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ ΒΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΟΝ ΝΑΟ ΤΗς ΑΘΗΝΑς ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΑΠΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΑΜΕΜ, ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΙς ΜΥΚΗΝΕς ΤΟΥΣ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥς 2 Ο ΑΙΓΙ. ΚΑΙ ΚΛΥΤΑΙΜΝΥΣΤΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑΤΣΙ ΜΙΤΣΙ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΞΑΔΕΡΦΟς ΤΟΥ ΑΓΑΜ.Ο ΑΙΓΙΣΘΟς ΔΗΛΑΔΗ.ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕς ΑΠΟ ΠΑΠΠΟΥ ΠΡΟς ΠΑΠΠΟΥ :lol: ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΝ ΑΙΓΙΣΘΟ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΕ Ο ΟΡΕΣΤΗς ΠΟΥ ΤΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ :lol: ΣΑς ΤΡΕΛΑΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩς ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ :lol: ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ
 #12247  από soulla
 Παρ Νοέμ 27, 2009 7:30 pm
AYTO EINAI TO TΡΑΓΟΥΔΙ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΡΥ :lol: :lol: ΜΕ ΕΦΤΙΑΞΕς ΕΚΛΑΨΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ :cry: ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΔΩ X FACTOR ΜΕ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΣΑΚΗς ΕΙΝΑΙ ΕΝΑς ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟς:lol: ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟς :?: ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥς :lol: :lol:
 #12253  από soulla
 Παρ Νοέμ 27, 2009 10:48 pm
EKANA ΛΑΘΟς ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΜΟΙΡΕς ΤΕΛΙΚΑ
 #12264  από LL--MM
 Σάβ Νοέμ 28, 2009 1:58 am
Διαμαρτύρομαι! Κάπου λογοκρίθηκε το κείμενό μου, όπου εξηγούσα το "inside story" της ιστορίας Κασσάνδρας-Απόλλωνα :evil: :evil: :evil:

Και ψεύτρα δε βγαίνω εγώ, αλλά η πλειοψηφία των καταρτισμένων, τρομάρα τους, τα λεγόμενα των οποίων και επαναλαμβάνω...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Σάβ Νοέμ 28, 2009 2:31 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9