• Πολυ "ησυχια"....

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #74509  από nikos
 Παρ Ιουν 29, 2012 11:58 pm
Λιτσα ασε μας στην ησυχια μασ!!!Δεν το καταλαβαινεις η κανεις κουβεντα για τη κουβεντα....Εκανα την επεμβαση με μηδενικο αποτελεσμα αλλα δε κανω σαν κι εσενα!!Be cool!!
 #74510  από litsa
 Σάβ Ιουν 30, 2012 12:02 am
nikos έγραψε:Λιτσα ασε μας στην ησυχια μασ!!!Δεν το καταλαβαινεις η κανεις κουβεντα για τη κουβεντα....Εκανα την επεμβαση με μηδενικο αποτελεσμα αλλα δε κανω σαν κι εσενα!!Be cool!!
= μια χαρά!! λοιπόν ας την κάνουν και άλλοι ...
 #74511  από billios
 Σάβ Ιουν 30, 2012 12:05 am
Θα ηθελα να καταθεσω και την δικη μου αποψη,οπως εγω εχω αντιληφθει τα πραγματα αυτον τον ενα χρονο που 'υπαρχω' σε αυτο το φορουμ.
Ψαχνοντας χεσμενος στο δικτυο για απαντησεις επανω σε αυτο που μου συνεβη και που το γνωριζα μονο σαν ονομασια,επεσα πανω σε αυτο το φορουμ,διαβασα το 90% των τοτε αναρτησεων και εκανα εγγραφη.Πολλα σπουδαια πραγματα ανακαλυψα,πολλες αποντησεις πηρα,χρησιμα πραγματα αποκομισα,διαβασα για απατεωνες νευρολογους,διαβασα για ελατωματικους αγγειοχειρουργους,εναλακτικες προσεγγισεις,βιταμινες,διατροφη και τροπο ζωης,διαβασα για ασθενεις που ευεργετηθηκαν απο την απελευθερωση,διαβασα για ασθενεις που ταλαιπωρηθηκαν απο αυτη,το ιδιο και με τις ιντερφερονες.
Αναρωτηθηκα λοιπον για τη χενφα,διαβασα εκτος φορουμ,ρωτησα παραεξω.
Κρατω επιφυλαξη ακομα,δικο μου προβλημα αυτο.Αυτο δεν σημαινει πως απορριπτω,δεν σημαινει πως κατακρινω.Ελπιζω και περιμενω αυτο που θα με καλυψει,αυτο μπορει να ειναι μια ραγδαια επιδηνωση η' το τελευταιο επιστημονικο κοματακι του παζλ που θα ολοκληρωνει τον ολο καμβα.
Οταν διαβαζω ενθερμα ποστ του τυπου,''βρεθηκε η θεραπεια'',''κοιμαστε'',''ξυπνηστε'','' ηρθε ο πιου'',''διαρκειας παρτε ολοι'' ξενερωνω και τοτε απαντω.
Τα συναισθηματα ειναι ανθρωπινα και πρεπει να εξωτερικευονται,υπαρχουν ομως και ορια,τα ορια του καθενος ειναι μοναδικα παρολαυτα ολοι καταλαβενεται τι ακριβως εννοω.
Δεν θελω χαδακι στα αυτια,δεν γουσταρω ομως να θεωρουμαστε ''βορειοι'' και ''νοτιοι''.
Επειδη αναρωτιεμαι για τα αρνητικα της χενφα δεν σημαινει οτι καιροφυλακτω για να βγω απο πανω,σημαινει οτι βλεπω πως μεγαλη βαρυτητα πεφτει στην δυσλειτουργια των ιντερφερωνων και στην ανικανοτητα των νευρολογων [καλως] και για τη χενφα μονο μετα απο σχετικη πιεση η' αν κατι γραφτει κατα λαθος γινεται λογος.
Μην μου πειτε για τους θανατους τωρα,το εχουμε αναλωσει αυτο.
Εαν ηθελε καποιος εσκεμμενα να δυσφημιση το εγχειρημα αυτο,θα εφτιαχνε μια σελιδα με ολες τις μελετες που ειναι κατα της χενφα,τοσο απλα,ειτε ειναι ψεματα ειτε αληθεια,ειτε ειναι απο αναγνωρισμενους οργανισμους-εταιριες ειτε οχι.
Θελεις να πεις κατι πεστο,μπορεις [για παρτη σου] να το τεκμηριωσεις καντο,δεν το καταλαβενουν ολοι [χεστηκες] καποιοι ομως μπορει.Σε κραζουν συνεχως! κανεις κατι λαθος.


Υ.Γ
Οι περισσοτεροι πιστευουν σε μια θρησκεια,το να τους υποταξεις στον θεο σου δεν σημαινει οτι εχουν εξασφαλισει τον παραδεισο εκτος εαν εσυ πρωτος τον εχεις δει.

Υ.Γ 2
Δεν απευθηνομαι σε κανεναν προσωπικα.
 #74515  από litsa
 Σάβ Ιουν 30, 2012 12:38 am
Π.Μ79 έγραψε:
litsa έγραψε:και ο χειροπρακτικός που πάω στην Αθήνα, μου λέει ότι και εμάς δεν μας παραδέχονται ... και ??
'Oχι απλά δεν τους παραδέχονται, δεν είναι και αποδεκτά τα πτυχία τους σε πολλές χώρες.
Aν δεν χρησιμοποιούσαν τεχνικές κινητοποίησης και άλλες μεθόδους που έχουν απαγορευτεί ως επικίνδυνες, νομίζω θα γινόντουσαν λίγο πιο αγαπητοί.

Λίτσα, μη μασάς με ό,τι σου λέει ο καθένας. Έχεις τη δυνατότητα να τσεκάρεις το καθετί πλέον και βέβαια όταν δεις όλες τις απόψεις ενός θέματος, τότε η απόφαση έρχεται ευκολότερα.
τους φυσιοθεραπευτές τους παραδέχονται??
δεν πάω όπου και όπου ...απλά εχω βρει μάλλον τον κατάλληλο.. κρουτς και κρατς παντως δεν κάνει...

billios συμφωνώ!!!!!!!!!
 #74521  από petros
 Σάβ Ιουν 30, 2012 9:36 am
Ψαχνοντας χεσμενος στο δικτυο για απαντησεις επανω σε αυτο που μου συνεβη και που το γνωριζα μονο σαν ονομασια,επεσα πανω σε αυτο το φορουμ,διαβασα το 90% των τοτε αναρτησεων και εκανα εγγραφη.Πολλα σπουδαια πραγματα ανακαλυψα,πολλες αποντησεις πηρα,χρησιμα πραγματα αποκομισα,διαβασα για απατεωνες νευρολογους,διαβασα για ελατωματικους αγγειοχειρουργους,εναλακτικες προσεγγισεις,βιταμινες,διατροφη και τροπο ζωης,διαβασα για ασθενεις που ευεργετηθηκαν απο την απελευθερωση,διαβασα για ασθενεις που ταλαιπωρηθηκαν απο αυτη,το ιδιο και με τις ιντερφερονες.

Ετσι ειναι φιλε. Οι περισσοτεροι αυτο κανουμε. Μεσα σε ολα που ειπες ειναι και η ΧΕΝΦΑ. Και σκοπος της αναρτησης δεν ειναι να εκθειασει την χενφα η να κατακρινει αλλες θεραπειες. Απλα λεει πως ολα οσα εχουν ή μπορει να εχουν σχεση και οφελος με την παθηση πρεπει να εχουν θεση εδω μεσα. Ειτε εχουν θετικα ειτε αρνητικα προς οφελος μιας σφαιρικης ενημερωσης.
 #74535  από Π.Μ79
 Σάβ Ιουν 30, 2012 6:11 pm
litsa έγραψε:τους φυσιοθεραπευτές τους παραδέχονται??
δεν πάω όπου και όπου ...απλά εχω βρει μάλλον τον κατάλληλο.. κρουτς και κρατς παντως δεν κάνει...
Οκ Λίτσα άμα δε γνωρίζουμε, καλύτερα να μην απαντάμε ε?
Δε θα μπω καν στη διαδικασία να σε πείσω αν η φυσικοθεραπεία είναι αποδεκτή επιστήμη ή όχι.
Αν νομίζεις ότι ένας χειροπράκτης κρίνεται απ'τα κρατς και κρουτς, τότε πλανάσαι απλά.

petros έγραψε:Και σκοπος της αναρτησης δεν ειναι να εκθειασει την χενφα η να κατακρινει αλλες θεραπειες.
Σκοπός της ανάρτησης δεν είναι ένας. Είναι:

1) Να ενημερωθούν οι συνασθενείς για κάτι όχι καινούριο σαν θεωρία αλλά σαν κάτι αποτελεσματικό επιτέλους στα συμπτώματα της σκπ.

2) Γιατί όχι να μην ενημερωθούν οι συνασθενείς ότι οι νευρολόγοι απέδειξαν ότι δεν έχουν ιδέα τι λένε, ότι το αυτοάνοσο δεν αποδείκτηκε ποτέ και ότι αποδείκτηκε πολλάκις ότι οι περισσότεροι νευρολόγοι στο εξωτερικό αλλά και εδώ τα παίρνουν από τις εταιρείες.
Επειδή οι περισσότεροι είναι καθηγητές και καλύπτονται άνετα έτσι λέγοντας ότι ενεργούν ως σύμβουλοι σε έρευνες, δε σημαίνει ότι δεν τα παίρνουν έτσι?

3) Να ενημερωθούν οι συνασθενείς ότι τα διάφορα φάρμακα απέδειξαν με τα χρόνια ότι δεν προσφέρουν απολύτως τπτ στην σκπ. Προσφέρουν όμως μείωση ποιότητας ζωής, αυτό το κάνουν σίγουρα με τρανταχτές αποδείξεις.

Δείτε κάποια τυχαία λινκς και πείτε μου γιατί αυτά δε τα λεν οι νευρολόγοι?

http://ccsvitalk.gr/blog/?p=3871

http://ccsvitalk.gr/blog/?p=3948

http://ccsvitalk.gr/blog/?p=3857

Τις εξαιρετικές εργασίες ενός Γάλλου νευρολόγου από το 1976, ο οποίος στην ουσία είχε ανακαλύψει το CCSVI από τότε.

Στενώσεις σε σφαγίτιδες, άζυγο, ημιάζυγο, οσφυικές, νεφρική φλέβα, λαγόνια φλέβα κλπ., με την πλειοψηφία των ασθενών να έχουν στενώσεις σε δύο φλέβες, και οι υπόλοιποι σε τρεις. Τα συμπτώματα των ασθενών ήταν παραπληγίες, τετραπληγίες, και λοιπές μυελοπάθειες.
Τυχαίο ε?

Τη γνώμη του νευρολόγου Hubbard, πως «40 χρόνια και δισεκατομμύρια δολλάρια έρευνας στην MS δεν έδωσαν τίποτα. Η ιογενής και η αυτοάνοση θεωρία παραμένουν αναπόδεικτες».

Υπάρχουν και πολλά ακόμα και μόλις βρω το λινκ που λέει πόσα δις δόθηκαν σε νευρολόγους από φαρμακευτικές εταιρείες, θα το ανεβάσω.
 #74536  από litsa
 Σάβ Ιουν 30, 2012 6:57 pm
Π.Μ79 έγραψε:
litsa έγραψε:τους φυσιοθεραπευτές τους παραδέχονται??
δεν πάω όπου και όπου ...απλά εχω βρει μάλλον τον κατάλληλο.. κρουτς και κρατς παντως δεν κάνει...
Οκ Λίτσα άμα δε γνωρίζουμε, καλύτερα να μην απαντάμε ε?
Δε θα μπω καν στη διαδικασία να σε πείσω αν η φυσικοθεραπεία είναι αποδεκτή επιστήμη ή όχι.
Αν νομίζεις ότι ένας χειροπράκτης κρίνεται απ'τα κρατς και κρουτς, τότε πλανάσαι απλά.

.

ε μην αρπάζεσαι!! ρώτησα!!!!! :romance-kisscheek:
η φυσιοθεραπεία είναι αναγνωρισμένη
ενω
η χειροπρακτική όχι??

μάλλον τώρα το κατάλαβα...
:obscene-hanged: