• Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ FDA ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΕΝΦΑ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #80895  από petros
 Τρί Νοέμ 13, 2012 7:49 pm
Τελικα η κουβεντα ΧΕΝΦΑ η ΜΗ δεν τελειωνει ποτε. Αλλαζουν τα ονοματα μονο. Και αυτο απο μονο του δειχνει πολλα. Η ενημερωση ειναι δυναμη και γνωση.Το ιδιο και οι διαφορετικες αποψεις. Κακως μερικοι στραβωνουν που διαφωνουν και διαμαχονται καποιοι μεταξυ τους. Ειμαι αρκετα "παλιος" στο φορουμ ωστε να εχω διαβασει σχεδον ολους τους αντιμαχομενους διαλογους.Μαλιστα αυτο εχει οδηγησει και σε διαγραφες μελων οπως ολοι ξερουμε.
Ενα ακομα πραγμα που εχει αλλαξει ειναι τα ποστ αυτα καθεαυτα. Παλια θυμαμια χαμενος εμπαινα να διαβασω εμπειριες, αποψεις ψαχνοντας λυσεις και ελπιδα. Σημερα διαβαζοντας τις νεες αναρτησεις διαβαζω διατροφη-βιταμινες-χενφα-τσιγαρο και καρατε οπως ελεγε ενας παλιος φιλος του φορουμ.
Εγω προσωπικα δεν τα πιστευω τα φαρμακακια. Προσωπικο θεμα. Δεν μπορω να πω τιποτα σε αυτον που τα παιρνει και νοιωθει καλα. Η γνωμη μου ειναι παντελως αχρηστη για εναν και μονο λογο. Δεν εχω εμπειρια. Αυτος ειναι ο λογος που για μενα η γνωμη ενος ανθρωπου που τρυπιοταν για 10 χρονια ,δεν ειδε αποτελεσμα, αλλαξε θεραπεια και νοιωθει καλα..ειναι σαν ευαγγελιο. Η εμπειρια του ειναι πολυ σημαντικη.Για ποιο λογο να πει ψεματα? Εγω πιστευω πως θα ηθελα να μοιραστω την γνωση μου με ολους τους συνασθενεις. Αυτοι που ειναι εναντιων των νευρολογων ισως εχουν σιχαθει τοσο καιρο για το πως ενοιωθαν που λογικο ειναι να μην γουσταρουν μια.
Εδω να πω και κατι αλλο.Ακομα και αν δεν πιστευεις στην ΧΕΝΦΑ δεν μπορει να μην μπαινεις στο τρυπακι να σκεφτεις οτι κατι παιζει οταν το πολεμουν τοσο πολυ χωρις να μπουν καν στον κοπο να το εξετασουν . Δηλαδη πως το ξερεις οτι δεν εχει σχεση η ΧΕΝΦΑ απο την στιγμη που δεν ξερεις καν τι ειναι η σκληρυνση?
Αυτο ισχυει για οτιδηποτε νεο και πιο φθηνο.Να θυμησω μονο στους παλιους τι επαθαν οι νευρολογοι οταν βγηκε "βρωμα" οτι το ldn αντιμετωπιζει την σκληρυνση. Τρελα γλεντια.Ενα φαρμακο που εκανε 30 δολαρια το μπουκαλι νομιζω.
Ας γινεται πρεμουρα γυρω απο νεα πραγματα λοιπον.Καλο κανει. Και οι φαρμακοβιομηχανιες την ακουνε λιγο.Αντι να βγαζουμε φαρμακα πυροσβεστικα ας ψαξουμε τι το προκαλει το ριμαδι.
Καλο μας βραδυ...