• ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #63859  από arianne
 Δευ Νοέμ 14, 2011 4:22 pm
ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ..ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ..
ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΟΣΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΧΩ ΜΗΝ ΤΑ ΞΕΧΑΣΩ..ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΧΕΝΦΑ,ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΡΑΓΜΕΝΕΣ ΦΛΕΒΕΣ,ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΕΙΟΠΛΑΣΤΙΚΗ..
ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑ?
 #63863  από FANTOMAS
 Δευ Νοέμ 14, 2011 4:45 pm
πρωτού τον ρωτήσεις αν αποδέχεται την ΧΕΝΦΑ, ρώτα πρώτα αν αποδέχεται την θεωρεία περί αυτοάνοσης προέλευσης της Π.Σ.

Αν ναι τότε να σου πεί το ή τα αντιγόνο/να (που χαρακτηρίζει ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΟΑΝΟΣΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ), σε περίπτωση αρνητικής απάντησης η ερώτηση είναι ΠΩΣ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΥΤΟΑΝΟΣΗ ΠΑΘΗΣΗ ΠΟΥ ΑΦΕΝΟΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΤΟ ή ΤΑ ΑΝΤΙΓΟΝΑ ΤΗΣ ????? :obscene-hanged:

Μην απογοητευτείς :sad-pacing: αν απ αυτά που σου πει δεν καταλάβεις τίποτα :violence-hammer: (ούτε αυτός έχει καταλάβει)
 #63864  από Π.Μ79
 Δευ Νοέμ 14, 2011 5:36 pm
Επίσης δες την παρακέντησή σου.

Αν είναι αρνητική σε αντισώματα, τότε τι ρόλο παίζει η ιντερφερόνη?
 #63903  από βάλια
 Τρί Νοέμ 15, 2011 2:59 pm
Οι περισσότεροι νευρολόγοι έχουν την ίδια αντίδραση όταν τους μιλάς για τη χενφα.Μας αποθαρρύνουν ή μας τρομάζουν κι αυτά που λένε δεν στηρίζονται επιστημονικά.Περιμένουμε να μας πεις τι έγινε....
 #63908  από arianne
 Τρί Νοέμ 15, 2011 5:30 pm
ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΡΑ ΤΟ ΤΥΣΑΜΠΡΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΩΡΑ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΩΣΗ..
ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΕΝΦΑ Κ ΤΟΝ ΖΑΜΠΟΝΙ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΩΣ ΟΤΙ Η ΣΚΠ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΥΤΟΑΝΟΣΟ Κ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ..ΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..
ΑΑ Κ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΦΡΑΓΜΕΝΕΣ ΑΡΤΗΡΙΕΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ Κ Η ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΝΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΣΚΠ..
ΑΥΤΑ..
 #63909  από FANTOMAS
 Τρί Νοέμ 15, 2011 5:43 pm
arianne έγραψε: ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΩΣ ΟΤΙ Η ΣΚΠ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΥΤΟΑΝΟΣΟ Κ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ..ΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..
ανέπτυξε δηλαδή ισχυρή επιχειρηματολογία απ ότι κατάλαβα :text-lol:
 #63918  από chryssa
 Τρί Νοέμ 15, 2011 9:48 pm
FANTOMAS έγραψε:
arianne έγραψε: ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΩΣ ΟΤΙ Η ΣΚΠ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΥΤΟΑΝΟΣΟ Κ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ..ΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ..
ανέπτυξε δηλαδή ισχυρή επιχειρηματολογία απ ότι κατάλαβα :text-lol:
:character-oldtimer: FANTOMA ..... πως μιλας ετσι παιδι μου ;;; :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
 #63977  από βάλια
 Πέμ Νοέμ 17, 2011 12:24 am
Tα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου...Τι τραβάει κι αυτός ο Παντελής;Αν τα πράγματα δεν είναι έτσι τελικά δεν μας είπε τι θα γίνει τότε...
 #68185  από Akatamakata
 Παρ Φεβ 24, 2012 10:40 pm
Ρώτησα νευρολόγο προ τριμήνου για την Χενφα και μου είπε, "ήμουν στο συνέδριο όταν παρουσιάστηκε άλλα δεν ξέρω να σου πω κάτι. Δεν το γνωρίσω καθόλου. Είναι ένα κομμάτι καινούριο και δεν έχω άποψη."

Σοβαρή απάντηση μετά απο καιρό.
 #68192  από kate2002
 Σάβ Φεβ 25, 2012 1:02 am
Mitsos83 έγραψε:Εγω ο αγνώμων θα χαρακτήριζα την απάντηση αληθινή και όχι σοβαρή...
ααα γειά σου μήτσο!....