• ελεγχος

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #57005  από popi
 Παρ Ιούλ 22, 2011 7:45 pm
καλησπερα. εκανα εχτες το test ccsvi με εγχρωμο doppler σφαγιτιδων-σπονδυλικων φλεβων εγχρωμο διακρανιο doppler υπερηχοτομογραφημα εν τω βαθει φλεβων εγκεφαλου(αντιγραφω απο τη διαγνωση) και ..πληρω μονο 1.5 των κριτηριων ,αρα, για την γκαντεμια μου δεν φταιει η Χενφα .Πρωτη φορα που βγαινει καποια εξεταση καλη κι εγω να παρακαλαω για το αντιθετο!!Τι να πω! Βεβαια, θα κανω επανελεγχο σε ενα εξαμηνο και την Τριτη μαγνητικη για την αζυγο αλλα μαλλον δε θα δειξει κατι.
Σημ. Η ολη διαδικασια εγινε με προτροπη και συμφωνη γνωμη του ..νευρολογου μου! Αμε!!
 #57006  από κωστας
 Παρ Ιούλ 22, 2011 8:10 pm
Ποπη για να πω την γνωμη μου : αν δεν εχεις χενφα δεν εχεις σκπ !!!Δυστηχως η εξεταση και ο εντοπισμος στενωσεων θελει μεγαλη εξειδικευση!!!
 #57020  από litsa
 Παρ Ιούλ 22, 2011 11:32 pm
έχουμε γίνει γιατροί στη θέση των γιατρών???

popi μας πηγαινε σε ένα πιο καλό αγγειολόγο ώστε να βρεθει η βλάβη...


αλλιως ψάξτο για νόσο του ντέβικ..
 #57023  από ΑΝΝΑ59
 Παρ Ιούλ 22, 2011 11:34 pm
Σημ. Η ολη διαδικασια εγινε με προτροπη και συμφωνη γνωμη του ..νευρολογου μου! Αμε!![/quote]
Πώς εγινε αυτο?????????????ΘΑΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:
 #57027  από litsa
 Παρ Ιούλ 22, 2011 11:45 pm
ANNA ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ έγραψε:Σημ. Η ολη διαδικασια εγινε με προτροπη και συμφωνη γνωμη του ..νευρολογου μου! Αμε!!
Πώς εγινε αυτο?????????????ΘΑΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener: :teasing-neener:[/quote]


σε λίγο θα ηρεμήσουν και αυτοί και θα αρχίσουν να μας λένε....γρήγορα για εξέταση,,,, :sad-roulette:
 #60395  από ΑΝΤΙΓΟΝAKI
 Τετ Σεπ 21, 2011 12:58 pm
popi έγραψε:καλησπερα. εκανα εχτες το test ccsvi με εγχρωμο doppler σφαγιτιδων-σπονδυλικων φλεβων εγχρωμο διακρανιο doppler υπερηχοτομογραφημα εν τω βαθει φλεβων εγκεφαλου(αντιγραφω απο τη διαγνωση) και ..πληρω μονο 1.5 των κριτηριων ,αρα, για την γκαντεμια μου δεν φταιει η Χενφα .
Πόπη βοήθησέ μας λίγο παραπάνω. Πές μας αν επανέλαβες την εξέταση (Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο μιας και είναι ακριβή). Γιατί η εμπειρία σου, θα σου ομολογήσω ότι μου έκοψε κάποιες λίγες ελπίδες που είχα.
 #60406  από FANTOMAS
 Τετ Σεπ 21, 2011 2:44 pm
popi έγραψε:καλησπερα. εκανα εχτες το test ccsvi με εγχρωμο doppler σφαγιτιδων-σπονδυλικων φλεβων εγχρωμο διακρανιο doppler υπερηχοτομογραφημα εν τω βαθει φλεβων εγκεφαλου(αντιγραφω απο τη διαγνωση) και ..πληρω μονο 1.5 των κριτηριων ,αρα, για την γκαντεμια μου δεν φταιει η Χενφα .Πρωτη φορα που βγαινει καποια εξεταση καλη κι εγω να παρακαλαω για το αντιθετο!!Τι να πω! Βεβαια, θα κανω επανελεγχο σε ενα εξαμηνο και την Τριτη μαγνητικη για την αζυγο αλλα μαλλον δε θα δειξει κατι.
Σημ. Η ολη διαδικασια εγινε με προτροπη και συμφωνη γνωμη του ..νευρολογου μου! Αμε!!
και εγώ ήμουν οριακά στα κριτήρια αλλά την (ξανά) έκανα την επέμβαση , είναι κάτι που το όφειλα πρώτα - πρώτα σε μένα και στα παιδιά μου.

Κάποιοι Νευρολόγοι σιγά - σιγά αρχίζουν και ανοίγουν τα μάτια τους , μέχρι στιγμής έχω βρει δύο , χαρακτηριστική ήταν η κουβέντα του ενός που μου είπε ''αν αποδειχθεί τελικά η θεωρεία της ΧΕΝΦΑ όλοι οι Νευρολόγοι θα πρέπει να κυκλοφορούμε με bodyguard''
 #60464  από ΑΝΤΙΓΟΝAKI
 Πέμ Σεπ 22, 2011 1:29 pm
podiki έγραψε: Ίσως αν χρησιμοποιηθεί και στην Ελλάδα κάποια στιγμή η πληθυσμογραφία να έχουμε πιο αξιόπιστα συμπεράσματα από την αρχή . Προς το παρόν είμαστε ακόμη πίσω .
Tί είναι η πληθυσμογραφία? (Θα ψάξω στο google, αλλά θα ήθελα τα φώτα σου). Ε
Μήπως ξέρεις σε ποιά χώρα της Ευρώπης μπορεί να γίνει? Για να αποφύγω την επεμβατική διάγνωση, η οποία με φοβίζει.
 #60537  από popi
 Παρ Σεπ 23, 2011 4:23 pm
συγγνωμη που αργησα να απαντησω, δεν ειχα βρει το χρονο. Κι εγω προσωπικα απογοητευτηκα, βλεπεις ειχα εναποθεσει πολλες ελπιδες εκει. Ναι, στον Λιαση πηγα, πραγμα που σημαινει οτι ο γιατρος και ηξερε τι εκανε, και εμπειρια ειχε και κυριως ηθελε να βοηθησει, γι αυτο και το εψαξε καλα αλλα, φευ!! Βεβαια, μου ειπε να κανω μαγνητικη για την αζυγο-θα πηγαινα την επομενη για ΜRΙ εγκεφαλου, θωρακα κ αυχενα-αλλα τελικα δεν την εκανα γιατι ηθελε αλλη προσεγγιση και ηταν δυσκολο να γινουν ολες ταυτοχρονα.Aλλωστε το πιο πιθανο ηταν να μη δειξει κατι. Η παραινεση του ηταν να επαναλαβω την εξεταση σε αυτον σε ενα εξαμηνο. Δε ξερω αν θα το κανω!!Απογοητευση!
ΑΝΤΙΓΟΝAKI έγραψε:
popi έγραψε:καλησπερα. εκανα εχτες το test ccsvi με εγχρωμο doppler σφαγιτιδων-σπονδυλικων φλεβων εγχρωμο διακρανιο doppler υπερηχοτομογραφημα εν τω βαθει φλεβων εγκεφαλου(αντιγραφω απο τη διαγνωση) και ..πληρω μονο 1.5 των κριτηριων ,αρα, για την γκαντεμια μου δεν φταιει η Χενφα .
Πόπη βοήθησέ μας λίγο παραπάνω. Πές μας αν επανέλαβες την εξέταση (Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο μιας και είναι ακριβή). Γιατί η εμπειρία σου, θα σου ομολογήσω ότι μου έκοψε κάποιες λίγες ελπίδες που είχα.
 #60548  από κωστας
 Παρ Σεπ 23, 2011 7:40 pm
Το θεωρω σιγουρο το οτι εχεις στενωσεις...η μαγνητικη το ποιο πιθανο ειναι να μην δειξει τιποτα,μια αγγειογραφια θα σου λυσει την περιεργεια!