• ΦΛΑΒΟΝΟΕΙΔΗ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #49550  από Γιάννης
 Σάβ Μαρ 19, 2011 9:48 am
Καλημέρα συντρόφισσες και σύντροφοι,
πελοπίδα και βάλια δεν γράφετε κάτι παραπάνω για το daflon για εμάς που δεν ξέρουμε; Πως φτάσατε σ' αυτό το φάρμακο; Το παίρνετε και οι δύο μετά από επέμβαση για ΧΕΝΦΑ; Από παρενέργειες τι λέει; Θεωρείται αποδεκτό από κανένα νευρολόγο;
Την εμπειρία σας ζητώ, ξέρω οτι μπορώ να ψάξω στο ίντερνετ για απαντήσεις αλλά συνήθως βρίσκεις του κόσμου τις ανοησίες και συμφέροντα.
 #49552  από pelopidas
 Σάβ Μαρ 19, 2011 9:57 am
το σκεφτηκαμε επειδη ειναι ενα φαρμακο για την φλεβικη ανεπαρκεια
δρα στις φλεβες και βελτιωνει την κυκλοφορια του αιματος στις φλεβες
και οχι στις αρτηριες
η χενφα αφορα αποκλειστικα τις φλεβες


δινεται εδω και χρονια (δεκα πεντε) σε φλεβικη ανεπαρκεια κατω ακρων
ειναι ασφαλες χωρις παρενεργειες, απο εσπεριδοειδη


δεν χρειαζεται συνταγη και ειναι φτηνο
αυτα που περιεχει μπορεις να τα βρεις και σε συμπληρωματα διατροφης
ειναι ομως πιο ακριβα

δεν ρωτησαμε νευρολογο


ελπιζω να καλυφτηκες!
Υ.Γ. δεν εχω κανει καμια επεμβαση (ακομα)
 #49555  από Γιάννης
 Σάβ Μαρ 19, 2011 10:14 am
Ευχαριστώ φίλε
 #49561  από soulla
 Σάβ Μαρ 19, 2011 11:07 am
πελοπίδα γιατί στην κύπρο μου λένε 2 προς το παρών φαρμακοποιοί ότι δεν είναι εγκεκριμένο..πώς θα το βρω???????????????
 #49582  από Μιμικαμ
 Σάβ Μαρ 19, 2011 10:28 pm
Πότε Βούδας, Πότε Κούδας...........
Καλή όρεξη και πιο καλύ χώνεψη...... :violence-pistoldouble: :violence-pistoldouble:
 #49627  από pelopidas
 Δευ Μαρ 21, 2011 7:56 am
επειδη ρωτησατε, ο sou εκανε ενα αστειο
η διοσμινη ειναι κι αυτη φλαβονοειδες απο εσπεριδοειδη
δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ME ΤΟΝ ΔΥΟΣΜΟ
 #49963  από FANTOMAS
 Παρ Μαρ 25, 2011 1:43 pm
Πέρα από ένα ''κάψιμο'' στις γάμπες δεν αισθάνθηκα κάποια άλλη διαφορά, θεωρώ όμως το χρονικό διάστημα του ενός μήνα μικρό.....
 #49979  από Γιάννης
 Παρ Μαρ 25, 2011 5:27 pm
Ξεκίνησα το daflon 500 πριν δύο μέρες, για πόσο θεωρείτε οτι είναι καλό να το παίρνουμε;
 #49993  από Γιάννης
 Παρ Μαρ 25, 2011 6:24 pm
Αυτό που με προβλημάτισε λίγο στις οδηγίες είναι οτι ελλατώνει τη φλεβική διατασιμότητα. Αυτό είναι καλό ή κακό;
 #49999  από Biskoto10
 Παρ Μαρ 25, 2011 6:40 pm
sou έγραψε:Αυτό θα το πει ο γιατρός. Έπαιρνα εσπεριδίνη πολλά χρόνια και δεν έπαθα τίποτα. Είδες πλάκα που έχουν οι οδηγίες του; 0 τοξικότητα...
Σταυρο ποια ειναι η αποψη σου για το daflon γιατι δεν εχω καταλαβει ακομα αν εισαι υπερ 'η κατα.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7