• CCSVI-tracking.com

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #47927  από Isolexion
 Παρ Φεβ 11, 2011 12:48 pm
Ρε παιδιά στην Ελλάδα απο ότι διαβάζω έχουν γίνει περίπου 200 επεμβάσεις και στο ιστορικό επεμβάσεων του φόρουμ έχουν γράψει 18 άτομα. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι στο tracking θα συμμετάσχουν περισσότεροι? Δεν νομίζω να χρειάζεται tracking για 18 άτομα...τσάμπα η δουλειά που θα γίνει. Αυτά..
 #47932  από stathis_agelopoulos
 Παρ Φεβ 11, 2011 1:40 pm
Έχεις δίκιο. Απόλυτο δίκιο.
Εαν φτιαχτεί η πλατφόρμα, θα είναι επιτακτική η ενημέρωσή της από αυτούς που θα κάνουν την διάνοιξη. Εαν δεν φτιαχτεί, απλά θα συνεχίσουμε να κάνουμε συζητήσεις για το τι πρέπει να γίνει στην Ελλάδα, να αναλάβουν πανεπιστημιακά ιδρύματα, ομάδες γιατρών, κλπ κλπ κλπ.
Άσε που έτσι θα είναι και πιστοποιημένη κατά κάποιο τρόπο η μέθοδος , και τα ανώτερα κλιμάκια του υπουργείου υγείας έχουν ένα λόγο παραπάνω να δείξουν το ανάλογο ενδιαφέρον.

Είναι ένα βήμα που νομίζω ότι πρέπει να γίνει.
 #47934  από Isolexion
 Παρ Φεβ 11, 2011 1:47 pm
stathis_agelopoulos έγραψε:Εαν φτιαχτεί η πλατφόρμα, θα είναι επιτακτική η ενημέρωσή της από αυτούς που θα κάνουν την διάνοιξη.
Μόνο αν αναλάβει να την συμπληρώσει η ιατρική ομάδα που θα κάνει την επέμβαση αλλιώς το "επιτακτική" δεν μου λέει τπτ, δεν είναι υποχρεωμένος ο κάθε ασθενής να ασχολείται με το διαδίκτυο (δυστυχώς). Τώρα όσον αφορά την ενημέρωση της πλατφόρμας για την μετεχγειρητική περίοδο...θα είναι ελιπής (πάλι δυστυχώς).
 #47935  από stathis_agelopoulos
 Παρ Φεβ 11, 2011 2:02 pm
Isolexion έγραψε: Μόνο αν αναλάβει να την συμπληρώσει η ιατρική ομάδα που θα κάνει την επέμβαση
Αυτό έχω στο μυαλό μου φίλε...
 #48200  από petros
 Πέμ Φεβ 17, 2011 8:27 pm
εχω μια απορια και οποιος θελει η μπορει να με διαφωτησει καλοδεχουμενος. Εριξα μια ματια στους μεσους ορους των συμπτωματων στην γραφικη παρασταση στο ccsvi tracking και παρατηρησα οτι υπαρχει μια μεγαλη πτωση στους δεικτες των συμπτωματων μεχρι τον πρωτο μηνα.Μετα μια σχετικα σταθερη πορεια μεχρι τον 8ο μηνα οπου αυτοι οι δεικτες ανεβαινουν. Αυτο τι σημαινει? οτι υπαρχει επανακαμψη των συμπτωματων?και αν ναι που οφειλεται?σε επαναστενωση?

μηπως δεν "διαβαζω" κατι καλα?

thanx...