• Aμπρακατάμπρα και Χένφα

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #47015  από Akatamakata
 Τετ Ιαν 26, 2011 4:57 pm
Πέρασε μια εβδομάδα απο την συνάντηση μου με την χενφα και είναι καιρος να πω και εγω την εμπειρία μου (αν και θα ηθελα να εχω και το dvd για να τα πω αναλυτικά, αλλα φωναζει ο Φαντομας).

Την Πέμπτη μπήκα για βλεφογραφία και οτι προκυψει.

Τα ευρήματα ηταν τα εξής: μια στενωση κατα 40% στις αριστερη σφαγιτιδα χαμήλα λίγο πριν την άζυγο, ο γιατρος δεν της εβαλε μπαλονι.

Το σημαντικο και κυριο προβλημα ηταν μια μεμβρανη στην αζυγο που ειχε κλεισει την ροη.

Την συγκεκριμενη φλεβα προσπαθουσαν 2 ωρες περιπου να την σπασουν,
ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ. :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow: :greetings-clappingyellow:

Εγω ηδη αισθανομαι καποιες διαφορες, αλλα θα ηθελα να περασουν 2-3 εβδομαδες για να τις πω με σιγουρια.
 #47016  από FANTOMAS
 Τετ Ιαν 26, 2011 5:14 pm
Θα με κάνεις πάλι να φωνάξω εδώ γράφουμε: viewtopic.php?f=29&t=1091 και ο τρόπος γραφής είναι συγκεκριμένος :text-protest:

τέλος πάντων, ζεστά πόδια αισθάνεσαι ; :angry-fire:
 #47017  από Akatamakata
 Τετ Ιαν 26, 2011 5:22 pm
To ξέρω ότι εκεί γράφουμε, αλλά περιμένω να πάρω τα χαρτια στα χέρια μου και να τα γραψω αναλυτικά και σωστά.

Τα πόδια εχουν θερμοκρασία δωματίου πια. Δεν εχουν το μονιμο κρυο που είχαν.

Κατεβαινω σκαλια χωρις να θελω επειγόντως κατι να κραταω και να στηρίζομαι.

Και ξυπνάω ξεκούραστος. Μαλλον βοηθάει που έκοψα και το τσιγάρο.
 #47080  από FANTOMAS
 Πέμ Ιαν 27, 2011 2:10 pm
Αυτό με τον ύπνο είναι άλλο πράγμα :sleeping-yellow: και εγώ (7 μήνες μετά) κοιμάμαι σαν να εχω πάρει 10 stilnox.
 #47083  από Akatamakata
 Πέμ Ιαν 27, 2011 2:23 pm
Ο ύπνος μου πια ειναι οτι να'ναι.

Εχθές ξύπνησα στις 6.00 μόνος μου και έβλεπα τηλεόραση μέχρι της 7.30 και μετα ξανακοιμηθηκα.
Γενικα μετα την επέμβαση κοιμαμαι πολυ λιγοτερες ωρες αλλα ειμαι πολυ πιο ξεκουραστος.
Κοιμάμαι λιγο πιο νωρίς αλλα ξυπνάω πολυ³ πιο νωρις.

:sleeping-sleeping: :sleeping-sleeping:
 #47094  από Μαριάννα
 Πέμ Ιαν 27, 2011 5:29 pm
FANTOMAS έγραψε:Θα με κάνεις πάλι να φωνάξω εδώ γράφουμε: viewtopic.php?f=29&t=1091 και ο τρόπος γραφής είναι συγκεκριμένος :text-protest:

τέλος πάντων, ζεστά πόδια αισθάνεσαι ; :angry-fire:



εε αυτο πάντως με τα ζεστα ποδια δεν ισχυει με τον άντρα μου όλο κρυα παγωνιά αρα κατι δεν γινεται σωστα


οπως λεει και ο Χατζηγιαννης
Κι όμως κάτι λείπει
πάντα κάτι λείπει
κάτι δε γίνεται σωστά
κάτι δε πάει τη ζωή παραπέρα.......



ας προσευχηθουμε λοιπον να παει και παραπερα αυτο το κάτι που λειπει :bow-yellow: :bow-yellow: