• Επιστολή στον υπουργό υγείας

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #52545  από Μιμικαμ
 Τετ Μάιος 11, 2011 7:30 am
Σταύρο μου διαφεύγει το όνομά του....

Το μόνο βέβαιο είναι, οτι δεν παύει να είναι ένας Ολύμπιος Θεός, ο οποίος
θα έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο... αυτός θ'αποφασίσει, δεν κατάλαβα
έχουμε το θράσος να βιαζόμαστε????
 #52546  από LL--MM
 Τετ Μάιος 11, 2011 10:20 am
Σουλιώτη τον λένε, αν δεν κάνω λάθος... και δεν είναι αστείο, απλά, συμπίπτει με το γεγονός ότι ο χορός του Ζαλόγκου να είναι και για μας...

Αλλά τι ακριβώς να πεί και αυτός;;; "Εντάξει, να κάνουνε Χένφες στα δημόσια νοσοκομεία, που είναι και φαλημένα, για να δουμε τα αποτελέσματα";;; Εδώ κι άν είναι το "ζήσε Μάη..." Αφήστε που μας βράνε τα ΔΝΤ και οι Τρόικες (αν αυτό αλλοτε ήταν δικαιολογία, τώρα είναι ΚΑΙ στην καθημερινότητά μας...)
 #52576  από LL--MM
 Τετ Μάιος 11, 2011 8:52 pm
sou έγραψε:2 κουτάκια Gilenya = 36 δόσεις Rebif 44 = 1 επέμβαση με όλη τη μετέπειτα παρακολούθηση

Μη φορτώνουμε όλη την ανικανότητά τους στο ΔΝΤ, είναι άδικο.
Η ανικανότητα είναι γενικευμένη, το ΔΝΤ και οι πάσης φύσως τρόϊκες είναι συνηθισμένες, δεν κωλύονται να μας τα βουτάνε...
Για το συγκεκριμένο θέμα, λεφτά υπάρχουν, αφού μπορούν να κοπούν από τα μαντζούνια και τις σουπερμαντολίνες. Πόσοι ασθενείς που ΔΕΝ παρουσιάζουν υποτροπές παίρνουν Tysabri, το οποίο υποτίθεται ότι προφυλάσσει από αυτές;
Nα κοπούν, βέβαια, αλλά ποιός πασχων που δεν πάει ακόμα όσο άσχημα ΝΟΜΙΖΕΙ ότι θα μπορούσε να πηγαίνει, θα θυσιάσει την όποια (οσοδήποτε απατηλή) ισχύουσα αγωγή του για να δοκιμάσει το καινύριο αυτό "μαντζούνι"; Ο ΦΟΒΟΣ είναι το ισχυρότερο όπλο των αντιχενφικών, τα όποια υπάρχοντα κενα και οι ενδεχόμενοι κίνδυνοι στη θεωρία ΧΕΝΦΑ δεν αντιμετωπίζονται αντικειμενικά, ώστε να εκτιμηθούν εξ ίσου σωστά και τα όποια χρήσιμα...
Εκεί, όμως, δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα. ΧΕΝΦΑ να μην είναι και ό,τι άλλο ας είναι. Γκαζόζα που θέλουν τα κ.λόπαιδα...
Και να μην υπάρχει, γεγονός είναι ότι στα περισσότερα πανεπιστημιακά νοσοκομεία έχουν βαρέσει πτώχευση και δεν πληρώνουν τα φάρμακα (ο Τοm80 μας το είπε ήδη για το Αιγινήτειο viewtopic.php?f=10&t=2091&p=51614#p51614) και οι ειδικευόμενοι, αν μή τι άλλο, δεν πληρώνονται παρά μόνο όταν βρεθούν λεφτα. ΕΜΕΙΣ πώς και τι να απαιτήσουμε απ'αυτους όταν δεν κάνουν ότι θα έπρεπε διότι, δικαιολογημένα, είναι εκτός αντοχής πλέον; Και επειδή το άκουσα από άτομο που δούλευε στην πόλη σου μέχρι να βρεί το πόστο στην πόλη όπου βρίσκομαι αυτή τη στιγμή, δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω... Το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν τα λεφτά, και συμφωνώ ότι δε μπορεί να μην υπάρχουν, αλλά από που θα βουτηχτούν...

Δε μου εξηγείς πάλι αυτή τη γκαζόζα; εγώ δεν την άκουσα, και δεν αμφιβάλλω ότι στην περίπτωση έχει πολύ εικονογραφική χρήση...


Βέβαια, κωφεύουν αυτοί, κωφεύουμε και εμείς. Δε βαριέσαι...
Μα ακριβώς επειδή βαρεθήκαμε εμεις, κωφεύουμε, αλλά η σκπ είναι που προχωράει...

Η γιαγιά η Κασσάνδρα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LL--MM την Παρ Μάιος 13, 2011 11:26 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #52654  από LL--MM
 Παρ Μάιος 13, 2011 11:06 am
maestro έγραψε:Μήπως, θα πρέπει να υπάρχει κάποιος εκπρόσωπος στο :
viewtopic.php?f=10&t=2145&p=52609#p52609
???
Καλά θα ήταν, αλλά άν δεν είναι ΚΑΙ γιατρός, τι βάρος μπορεί να έχει η γνώμη του/της μεγαλύτερο του οποιουδήποτε από μας;;;
 #55049  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Ιουν 22, 2011 12:50 am
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ,ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ :doh: ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ :doh: ΠΩΣ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ??? :doh: ΤΕΛΙΚΑ, ΤΙ ΕΓΙΝΕ ??? ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ???
 #55063  από ΑΝΝΑ59
 Τετ Ιουν 22, 2011 1:17 pm
sou έγραψε:Απάντησαν με ένα κείμενο 100000 σελίδων και προσπαθούμε να το επεξεργαστούμε!
...τι λες ρε Sou ? ΣΟΒΑΡΑΑΑ...??? :?: :?: :?: :think: :think: :think:
 #55081  από kate2002
 Τετ Ιουν 22, 2011 4:49 pm
αααααααα...... :think: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
 #55083  από ΡΙΤΣΑ
 Τετ Ιουν 22, 2011 6:22 pm
Με μπέρδεψε λίγο κατι που διάβασα παραπάνω:αφού το Tyssabri είναι προφυλακτική αγωγή συνεπώς χρησιμοποιείται για πρόληψη των υποτροπών, γιατί να πρέπει κάποιος που δεν κάνει υποτροπές να το σταματήσει? Τι νόημα θα έχει να το πάρει αφου κάνει υποτροπή??!!
Εμένα πάντως μια χαρά με ειχε προφυλάξει για 3 χρόνια..
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14