• Αρνητικές εμπειρίες μετά την αποκατάσταση της ΧΕΝΦΑ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #36982  από FANTOMAS
 Παρ Αύγ 27, 2010 1:28 pm
maestro έχεις ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΔΙΚΙΟ ειδα παλιες εξετασεις μου και ειναι τα ιδια σκα.... χάλια εννοω , οταν ειχα κανει προγενετικο ελεγχο για στιγμα ειχα βγει στην γκρι ζωνη (λευκη δεν εχεις - μαυρη εχεις - γκρι ετσι και ετσι)και τοτε οποτε ΑΚΥΡΗ η συσχετιση χαμηλα ερυθρα και φλεβογραφία.
 #36985  από βάλια
 Παρ Αύγ 27, 2010 2:00 pm
Καλησπέρα σε όλους...
Επανήλθα με ευχάριστα και αισιόδοξα νέα :)

26-08-2010:Επανάληψη επέμβασης.Άζυγος-ημιάζυγος-δεξιά σφαγίτιδα:ήταν ΟΚ
Αριστερή σφαγίτιδα:μεμβράνη στο ύψος της υποκλείδας
Στην προηγούμενη επεμβατική διαδικασία, μάλλον, ο καθετήρας έσκισε τη μεμβράνη στην αριστερή σφαγίτιδα χωρίς να το αντιληφθεί ο αγγειοχειρουργός(να σημειώσω ότι ήταν από τις πρώτες επεμβάσεις που είχαν γίνει).Όμως,αυτό δεν ήταν αρκετό για να τη διαλύσει και ξαναδημιουργήθηκε.Τελικά,μπήκε μπαλονάκι.Επίσης, η διαδικασία της επέμβασης έχει εξελιχθεί πάρα πολύ(λιγότερη ώρα,περισσότερη εμπειρία).Τέλος, με εντυπωσίασε το γεγονός ότι η πρόβλεψη του ακτινολόγου ήταν σωστή....

Όσο αφορά στην υποτροπή.Μετά από λίγες ώρες αφού έκανα την επέμβαση, άρχισα να αισθάνομαι καλύτερα.Όμως, για να βγάλουμε συμπέρασμα πρέπει να περιμένουμε κι άλλο..

Αυτό που συνέβει,κατα τη γνώμη μου έκανε πιο ισχυρή τη σχέση ΣΚΠ-ΧΕΝΦΑ.

Σας ευχαριστώ όλους για το κουράγιο που μου δώσατε στις δύσκολες ώρες που πέρασα :text-thankyouyellow: Αν έχω νεότερα θα ενημερώσω...Πολλά φιλιά!!!
 #36986  από Κατερίνα
 Παρ Αύγ 27, 2010 2:04 pm
Μπράβο βρε βάλια μου!!Τι τέλεια νέα?!!!! :greetings-clappingyellow:
ε τι άλλο πρέπει να γίνει τελοσπάντων για να αποδεχτούμε οτι
πραγματικά υπάρχει σχέση?
σιδερένια και πάλι!! :romance-kisscheek:
 #36988  από geor.gia
 Παρ Αύγ 27, 2010 2:15 pm
βαλια μου αυτα ειναι πολυ ευχαριστα ενθαρυντικα και αισιοδοξα νεα!!!!! μπραβο σου και μακαρι να πανε οοοολα τελεια !!!! :)
 #36993  από so-fi
 Παρ Αύγ 27, 2010 2:51 pm
Μακαρι απο δω και περα να μην ξαναταλαιπωρηθεις ποτε!! :happy-cheerleadersmileygirl:


Πραγματι αυτα ειναι πολυ ενθαρρυντικα νεα. Περιτρανη αποδειξη οτι υπαρχει συνδεση!

Σαν καινουργια σχετικα στην παρεα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους εσας τους "παλιους", που δεν διστασατε να προχωρησετε σε κατι αρχικως αβεβαιαο, και τωρα μας δειχνετε τον δρομο, και μας ενθαρρυνετε με τις ενημερωσεις και τις παρατηρησεις!!! :text-thankyouyellow:

Και παλι περαστικα σου Βαλια!!!
 #37111  από passenger
 Κυρ Αύγ 29, 2010 3:13 pm
Βαλια μου τα νέα σου , χαροποιούν εμάς τους αναποφάσιστους , ίσως περισσότερο και από σένα
:eusa-dance:
 #43869  από βάλια
 Τετ Νοέμ 24, 2010 6:29 pm
Καλησπέρα σε όλους :greetings-waveyellow:
Σύντομη αναδρομή της αποκατάστασης της χενφα μου.

Τriplex σφαγίτιδων:διαταραχή ροής.
1η επέμβαση 13-05-2010:διάφραγμα στην άζυγο, βελτίωση συμπτωμάτων

Μετά από 1 μήνα,σταδιακή επιδείνωση συμπτωμάτων,υποτροπή.Επανάληψη triplex 3 μήνες μετά την επέμβαση:Διαταραχή ροής
Στις 26-08-2010 2η επέμβαση:Μεμβράνη στην αριστερή σφαγίτιδα,υποχώρηση υποτροπής και βελτίωση συμπτωμάτων

Μετά από 1 μήνα,σταδιακή επιδείνωση.Επανάληψη triplex 2,5 μήνες μετά την 2η επέμβαση:χωρίς ιδιαίτερα ευρήματα.Παρόλα αυτά χτές 23-11-2010 έκανα 3η φόρα την επέμβαση:διάφραγμα στη δεξια σφαγίτιδα,βελτίωση συμπτωμάτων.

Τα ερωτήματα που δημιουργούνται είναι πολλά.Οι μεμβράνες στις σφαγίτιδες ήταν μάλλον σαν καπάκια που ανοιγόκλειναν.Επίσης,αξιοπερίεργο είναι το γεγονός ότι ο υπέρηχος που έκανα πριν την 3η επέμβαση δεν έδειξε διαταραχή ροής στη δεξιά σφαγίτιδα.Αναρωτιέμαι πόσο αξιόπιστες μπορεί να είναι οι έρευνες που έχουν γίνει μέχρι τώρα για τη χενφα :think:
 #43879  από litsa
 Τετ Νοέμ 24, 2010 9:45 pm
Αναρωτιέμαι πόσο αξιόπιστες μπορεί να είναι οι έρευνες που έχουν γίνει μέχρι τώρα για τη χενφα
τι εννοείς?? :greetings-waveyellow:
 #43880  από soulla
 Τετ Νοέμ 24, 2010 9:47 pm
αλήθεια βάλια τι ακριβώς θέλεις να πεις?
 #43883  από βάλια
 Τετ Νοέμ 24, 2010 10:16 pm
Εννοώ, ότι αν κάποιος κάνει τις συγκεκριμένες εξετάσεις που απαιτούνται για να αποδειχθεί ότι πάσχει από χενφα και βγουν αρνητικές δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι όντως έτσι..Στις διάφορες έρευνες που έχουν γίνει είναι δεν σίγουρο ότι αυτές οι εξετάσεις έγιναν σωστά.Επομένως,τα συμπεράσματα δεν μπορεί να είναι αξιόπιστα.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8