• Αρνητικές εμπειρίες μετά την αποκατάσταση της ΧΕΝΦΑ

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #45070  από Biskoto10
 Παρ Δεκ 17, 2010 2:08 pm
Να σαι καλα. Και γω αυτο νομιζω, θα κανω τριπλεξ μετα τις γιορτες, εμενα η αζυγος ανοιξε χωρις μπαλονακι σε σχεση με τις σφαγιτιδες που χρειαστηκε, αρα δεν αποκλειεται να χρειαστει αυτη την φορα.
 #45107  από βάλια
 Παρ Δεκ 17, 2010 10:59 pm
Γεια χαρά σε όλους :greetings-waveyellow: Έχω νέα....Βρείτε τη σωστή απάντηση
α)παντρεύομαι;;;
β)κέρδισα το joker;;; ή
γ)έκανα 4η φλεβογραφία;;;

Ε, ναι λοιπόν το βρήκατε. :happy-cheerleadersmileygirl: Είναι το γ. :happy-cheerleadersmileygirl: Στις 23 Νοεμβρίου έκανα τη τελευταία διάνοιξη στη δεξιά σφαγίτιδα.Μετά από 4-5 μέρες άρχισα να χειροτερεύω απίστευτα.Έκανα triplex δεν έδειξε τίποτα.Σήμερα έκανα φλεβογραφία η οποία επίσης δεν έδειξε τίποτα.Ο αγγειοχειρουργός μου είπε ότι μάλλον υπάρχει κι άλλη φλέβα(εκτός από τις σφαγίτιδες-άζυγο-ημιάζυγο)που να χρειάζεται διάνοιξη.Δε μου είπε όμως περισσότερες λεπτομέριες.Τη κατάστασή μου προσπαθώ να τη κρίνω όσο πιο αντικειμενικά γίνεται.
Αν υποθέσουμε ότι η χενφα έχει οποιαδήποτε σχέση με την σκπ πώς γίνεται να είμαι τόσο χάλια ύστερα από τη διάνοιξη 3 φλεβών;Εννοείται βέβαια ότι προς το παρόν ,τουλάχιστον, δεν υπάρχουν απαντήσεις σε τέτοια ζητήματα.Κάποια στιγμή ίσως αυτές οι απαντήσεις να θεωρούνται αυτονόητες...
Το πρόγραμμα μου για το άμεσο μέλλον είναι κορτιζόνη και μαγνητικές να δούμε τι παίζει.


Υ.Γ. Δε σημαίνει ότι αυτό που συνέβει σε μένα θα συμβεί και στους υπόλοιπους.Διεκδικώ τον τίτλο miss ατυχια.
 #45126  από FANTOMAS
 Σάβ Δεκ 18, 2010 3:00 pm
βάλια έγραψε:Γεια χαρά σε όλους :greetings-waveyellow: Έχω νέα....Βρείτε τη σωστή απάντηση
α)παντρεύομαι;;;
β)κέρδισα το joker;;; ή
γ)έκανα 4η φλεβογραφία;;;

Ε, ναι λοιπόν το βρήκατε. :happy-cheerleadersmileygirl: Είναι το γ. :happy-cheerleadersmileygirl: Στις 23 Νοεμβρίου έκανα τη τελευταία διάνοιξη στη δεξιά σφαγίτιδα.Μετά από 4-5 μέρες άρχισα να χειροτερεύω απίστευτα.Έκανα triplex δεν έδειξε τίποτα.Σήμερα έκανα φλεβογραφία η οποία επίσης δεν έδειξε τίποτα.Ο αγγειοχειρουργός μου είπε ότι μάλλον υπάρχει κι άλλη φλέβα(εκτός από τις σφαγίτιδες-άζυγο-ημιάζυγο)που να χρειάζεται διάνοιξη.Δε μου είπε όμως περισσότερες λεπτομέριες.Τη κατάστασή μου προσπαθώ να τη κρίνω όσο πιο αντικειμενικά γίνεται.
Αν υποθέσουμε ότι η χενφα έχει οποιαδήποτε σχέση με την σκπ πώς γίνεται να είμαι τόσο χάλια ύστερα από τη διάνοιξη 3 φλεβών;Εννοείται βέβαια ότι προς το παρόν ,τουλάχιστον, δεν υπάρχουν απαντήσεις σε τέτοια ζητήματα.Κάποια στιγμή ίσως αυτές οι απαντήσεις να θεωρούνται αυτονόητες...
Το πρόγραμμα μου για το άμεσο μέλλον είναι κορτιζόνη και μαγνητικές να δούμε τι παίζει.


Υ.Γ. Δε σημαίνει ότι αυτό που συνέβει σε μένα θα συμβεί και στους υπόλοιπους.Διεκδικώ τον τίτλο miss ατυχια.



αντε ρε Βαλια και θα έτρεχα στο VARDA για κουστούμι
 #45147  από Neutralis
 Σάβ Δεκ 18, 2010 8:25 pm
Miss Ατυχία, η Star Ατυχία σε βεβαιώνει πως, όπως κάθε πρόγραμμα που σέβεται τον εαυτό του, κάποια στιγμή θα τελειώσουν αυτά τα Κακιστεία με την σκλήρυνση.

Γνωσιολογικά, είμαστε στο conscious ignorance: ξέρουμε τί είναι αυτό που δε γνωρίζουμε και που πρέπει να μάθουμε, οι φλέβες και η ροή. Πριν ήμασταν στο unconscious ignorance, δεν είχαμε ιδέα δηλαδή τί δε γνωρίζαμε, τί έπρεπε να μάθουμε, αφού άλλ' αντ' άλλων νομίζαμε για τη σκλήρυνση. Ξέρω πως ίσως να μη σε παρηγορεί αυτή η διάκριση τώρα που βιώνεις σωματικές ενοχλήσεις, αλλά η διαφορά είναι τόσο μεγάλη όσο αυτή ανάμεσα σε έναν άνθρωπο που δεν έχει μπει ποτέ του σε αυτοκίνητο και έναν άλλο που μόλις έκανε το πρώτο του παρκάρισμα.

Εύχομαι πάντως καλή αποκατάσταση - στον γάμο και στη ροή!
 #45154  από βάλια
 Σάβ Δεκ 18, 2010 8:54 pm
Ευχαριστώ πολύ!Αυτή η διάκριση είναι που με κάνει να διατηρώ τη ψυχική μου ισορροπία ακόμα.Εκεί που υπήρχε απόλυτο σκοτάδι αρχίζουν να φαίνονται οι πρώτες ακτίνες του φωτός.Απλά, έχει αρχίσει να εξαντλείται κ η υπομονή μου.Υπάρχει πρόβλημα, δεν μπορώ να το λύσω κ αυτό με τρελαίνει...Προς το παρόν υπομονή στην υπομονή...Μπλιαχ!Συνηθισμένα τα βουνά απ'τα χιόνα..
 #45322  από βάλια
 Τετ Δεκ 22, 2010 2:45 pm
Καλησπέρα σε όλους :greetings-waveyellow:Σήμερα, τελείωσα το 5νθημερο σχημα κορτιζονης.Το πρόβλημα είναι ότι μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο :confusion-seeingstars: γιατί δεν είδα καμιά ιδιαίτερη αλλάγη. Τα συμπτώματα που με ανησύχησαν ήταν έντονη ζαλάδα(σαν να είμαι μεθυσμένη :obscene-drinkingchug: ),κόπωση,αστάθεια και αδυναμία.Το πιο περίεργο απ'όλα είναι ότι έκανα μαγνητική και δεν έδειξε ενεργότητα στις εστίες.Πρωτοφανές για τα δικά μου δεδομένα γιατί στις περισσότερες μαγνητικές που έχω κάνει πάντα υπήρχαν ενεργές εστίες παρόλο που έπαιρνα φάρμακα.Τώρα έχω να πάρω φάρμακα περίπου 1,5 χρόνο...

Οι γιατροί με συμβούλεψαν :character-oldtimer: Αχ, τι θα έκανα χωρίς αυτούς.Έχεις 2 επιλογές:1. Τysabri καταλαβαίνουμε όμως ότι μπορεί να μη θες να το πάρεις.Είναι ένα πολύ αποτελεσματικό φάρμακό αλλά και επικίνδυνο. 2. Να ξαναξεκινήσεις ενεσούλες(τι γλυκιά λεξούλα).
Όλα αυτά για να μην προχωρήσει σε άλλο στάδιο η ασθένεια.Τους λέω προσωπικά με ή χωρίς φάρμακα δεν έχω δει διαφορά και ότι δεν μπορεί να μου εγγυηθεί κανείς ότι αν τα πάρω δε θα χειροτερεύσω.Τώρα ετοιμαστείτε για μια επιστημονικά τεκμηριωμένη απάντηση: ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΘΕΡΑΠΟΝΤΕΣ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΒΕΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ..
Που ζούμε;;;οεο;;ΦΙΛΙΑ σε όλους....
 #45329  από FANTOMAS
 Τετ Δεκ 22, 2010 4:08 pm
βάλια έγραψε:Καλησπέρα σε όλους :greetings-waveyellow:Σήμερα, τελείωσα το 5νθημερο σχημα κορτιζονης.Το πρόβλημα είναι ότι μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο :confusion-seeingstars: γιατί δεν είδα καμιά ιδιαίτερη αλλάγη. Τα συμπτώματα που με ανησύχησαν ήταν έντονη ζαλάδα(σαν να είμαι μεθυσμένη :obscene-drinkingchug: ),κόπωση,αστάθεια και αδυναμία.Το πιο περίεργο απ'όλα είναι ότι έκανα μαγνητική και δεν έδειξε ενεργότητα στις εστίες.Πρωτοφανές για τα δικά μου δεδομένα γιατί στις περισσότερες μαγνητικές που έχω κάνει πάντα υπήρχαν ενεργές εστίες παρόλο που έπαιρνα φάρμακα.Τώρα έχω να πάρω φάρμακα περίπου 1,5 χρόνο...

Οι γιατροί με συμβούλεψαν :character-oldtimer: Αχ, τι θα έκανα χωρίς αυτούς.Έχεις 2 επιλογές:1. Τysabri καταλαβαίνουμε όμως ότι μπορεί να μη θες να το πάρεις.Είναι ένα πολύ αποτελεσματικό φάρμακό αλλά και επικίνδυνο. 2. Να ξαναξεκινήσεις ενεσούλες(τι γλυκιά λεξούλα).
Όλα αυτά για να μην προχωρήσει σε άλλο στάδιο η ασθένεια.Τους λέω προσωπικά με ή χωρίς φάρμακα δεν έχω δει διαφορά και ότι δεν μπορεί να μου εγγυηθεί κανείς ότι αν τα πάρω δε θα χειροτερεύσω.Τώρα ετοιμαστείτε για μια επιστημονικά τεκμηριωμένη απάντηση: ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΘΕΡΑΠΟΝΤΕΣ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΒΕΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ..
Που ζούμε;;;οεο;;ΦΙΛΙΑ σε όλους....

Βρε Βάλια αφού απαντήσεις ΔΕΝ έχουν μην τους ζορίζεις, αλλα ΟΧΙ να πάρεις και κάτι που δεν θα είσαι σύμφωνη.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8