• Χώρος για να βγάζουμε τα μάτια μας;

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #29109  από swt
 Σάβ Ιουν 05, 2010 9:53 am
Νομίζω Σταύρο ότι καλύτερο θα ήταν να κάνουμε το αντίθετο. Δηλαδή να φτιάξουμε ένα sticky topic όπου να συγκεντρώσουμε τα σημαντικά μηνύματα και το οποίο να ελέγχεται από το διαχειριστή. Νομίζω ότι είναι πολύ ευκολότερο.
 #29110  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Σάβ Ιουν 05, 2010 9:55 am
swt έγραψε:Νομίζω Σταύρο ότι καλύτερο θα ήταν να κάνουμε το αντίθετο. Δηλαδή να φτιάξουμε ένα sticky topic όπου να συγκεντρώσουμε τα σημαντικά μηνύματα και το οποίο να ελέγχεται από το διαχειριστή. Νομίζω ότι είναι πολύ ευκολότερο.
σημαντικο μηνυμα ειναι το μηνυμα που συμφωνει με οσα λες????????????????????????
 #29112  από swt
 Σάβ Ιουν 05, 2010 9:58 am
Σημαντικό είναι το μήνυμα που προσθέτει πληροφορία (είτε υπέρ είτε εις βάρος της θεωρίας της ΧΕΝΦΑ). Ο νοών νοείτω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος swt την Σάβ Ιουν 05, 2010 10:00 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
 #29113  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Σάβ Ιουν 05, 2010 9:59 am
swt έγραψε:Σημαντικό είναι το μήνυμα που προσθέτει πληροφορία. Ο νοών νοείτω.
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΕΣΥ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΩΣΤΑ
ΦΙΛΑΚΙΑ
 #29117  από litsa
 Σάβ Ιουν 05, 2010 10:15 am
το οτι θα εβλεπα και τετοιο θεμα στο φόρουμ.... δεν το περιμενα!

τι να πω.... θέλει μεγάλη ανάλυση το θέμα...

ολα ξεκινάνε απο τον αλληλοσεβασμό...

άντε γεια!
 #29270  από Νικος
 Κυρ Ιουν 06, 2010 1:19 am
Καταρχην Σταυρο πιστευω οτι εκανες πολυ καλα που ανοιξες αυτο το thread :D
Φιλε SWT καλησπερα.
SWT έγραψε:Δεν ξέρω πώς έβγαλες το συμπέρασμα, ότι υπάρχει κάποια διαφωνία στο να υπάρχουν αμφισβητήσεις.
Νομιζω ειναι εμφανες

Εικόνα
SWT πιστευεις οτι ειμαστε στην φαση Violently opposed?
εγω παλι πιστευω οτι ψαχνουμε ακομα να δουμε αν ειναι truth , μακαρι να ειναι, αλλα πιστευω ακομα οτι εχουμε μελλον μπροστα μας
 #29280  από swt
 Κυρ Ιουν 06, 2010 8:39 am
Νικος έγραψε:SWT πιστευεις οτι ειμαστε στην φαση Violently opposed?
εγω παλι πιστευω οτι ψαχνουμε ακομα να δουμε αν ειναι truth , μακαρι να ειναι, αλλα πιστευω ακομα οτι εχουμε μελλον μπροστα μας
Πιστεύω πως στην Ελλάδα είμαστε στη φάση γελοιοποίησης της θεωρίας και ελπίζω να φτάσουμε στην τρίτη φάση, οπότε η θεωρία της ΧΕΝΦΑ θα θεωρείται πια προφανής.
Βλ. για παράδειγμα:
ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ έγραψε:
Εύη Ξ έγραψε:Εγώ που ρώτησα την Καραγεωργίου στο Γεννηματά για τη ΧΕΝΦΑ μου είπε ότι είναι μα......κας! δεν έχει σχέση με τη ΣΚΠ.
:P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Στο φόρουμ έχουν αναφερθεί και αρκετές παρόμοιες δηλώσεις ιατρών. Σαφώς το έχω βιώσει και ο ίδιος στις επαφές που έχω κάνει με νευρολόγους. Σε άλλες χώρες έχουν ήδη περάσει στη δεύτερη φάση, όπου υπάρχει πια "πόλεμος". Οι βελτιώσεις που βιώνουν ασθενείς που έκαναν την επέμβαση με κάνουν να ελπίζω ότι η ΧΕΝΦΑ είναι μια σημαντική αλήθεια για την ΠΣ. Αν όχι για όλους τους ασθενείς, σίγουρα για πολλούς από εμάς.
Τέλος, μπορώ να κατανοήσω εύκολα τη γελοιοποίηση της ΧΕΝΦΑ από άτομα, για τα οποία η απαξίωσή της δεν θα σημαίνει κάτι αρνητικό, αλλά δυσκολεύομαι να κατανοήσω την γελοιοποίησή της από ασθενείς, ανθρώπους δηλαδή που ίσως έχουν κάτι να κερδίσουν αν η θεωρία αποδειχθεί σωστή.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7