• Στιχομυθίες...

  • Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
Η πάθηση της Χρόνιας Εγκεφαλονωτιαίας Φλεβικής Ανεπάρκειας, η θεωρία της και η θεραπεία της.
 #29151  από michaelz21789
 Σάβ Ιουν 05, 2010 12:40 pm
sou έγραψε:Δεν είναι κακό να μην ξέρεις αλλά είναι χείριστο να μη θες να μάθεις. Και είναι ακόμα χειρότερο και από το χείριστο όταν η ζωή άλλων εξαρτάται από αυτό.
Ναι ναι, συμφωνω..
 #29153  από Εύη Ξ
 Σάβ Ιουν 05, 2010 12:55 pm
Εγώ που ρώτησα την Καραγεωργίου στο Γεννηματά για τη ΧΕΝΦΑ μου είπε ότι είναι μα......κας! δεν έχει σχέση με τη ΣΚΠ.
 #29158  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Σάβ Ιουν 05, 2010 1:03 pm
Εύη Ξ έγραψε:Εγώ που ρώτησα την Καραγεωργίου στο Γεννηματά για τη ΧΕΝΦΑ μου είπε ότι είναι μα......κας! δεν έχει σχέση με τη ΣΚΠ.
:P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 #29159  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Σάβ Ιουν 05, 2010 1:24 pm
michaelz21789 έγραψε:
sou έγραψε:Δεν είναι κακό να μην ξέρεις αλλά είναι χείριστο να μη θες να μάθεις. Και είναι ακόμα χειρότερο και από το χείριστο όταν η ζωή άλλων εξαρτάται από αυτό.
Ναι ναι, συμφωνω..
το κολπο ειναι να μαθαινεις αληθειες κ οχι πραγματα επιστημονικης φαντασιας
 #29161  από ΝΤΙΝΑ ΑΡΓΟΣ
 Σάβ Ιουν 05, 2010 1:26 pm
michaelz21789 έγραψε:
sou έγραψε:Δεν είναι κακό να μην ξέρεις αλλά είναι χείριστο να μη θες να μάθεις. Και είναι ακόμα χειρότερο και από το χείριστο όταν η ζωή άλλων εξαρτάται από αυτό.
Ναι ναι, συμφωνω..
το κολπο ειναι να μαθαινεις αληθειες κ οχι πραγματα επιστημονικης φαντασιας
 #29163  από κωστας
 Σάβ Ιουν 05, 2010 1:37 pm
ο βουμβουρακης(επικουρος καθηγητης) μου ειπε οτι σιγουρα εχει σχεση δεν ειναι τυχαιο να υπαρχουν τετοια ευρυματα μονο στους πασχοντες απο σκπ αλλα πρεπει πρωτα να διερευνηθει η θεωρια μην τυχον οδηγηθουμε σε εσφαλμενα συμπερασματα και πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι!πρεπει να αξιολογηθουν τα ευρηματα εαν τυχον βρεθουν καποιες στενωσεις και γιατι οχι και να μην τις διωρθοσουμε δεν ηταν αντιθετος ειναι μια απλη διαδικασια οπως τονισε η μεθοδος!
 #29166  από michaelz21789
 Σάβ Ιουν 05, 2010 1:40 pm
Ντινα και Ευη καλησπερα, βλεπω οτι υπαρχει καποια αντιθεση σας για την ΧΕΝΦΑ, θα πω κατι που ειχα συζητησει και με τον Σταυρο παλιοτερα.. Αυτο που θελουμε δεν ειναι να μην ισχυει αυτη η θεωρια, αντιθετως θελουμε να αποδειχτει οτι ειναι η αιτια για την σκπ. Εγω προσωπικα ειμαι πολυ επιφυλακτικος με το θεμα επειδη ειναι κατι καινουριο, κατι που λιγο δοκιμαστηκε, κατι που δεν "εξαφανισε" την σκπ, κατι που δεν υποστηριζεται (για οποιονδηποτε λογο) απ την κλασικη ιατρικη κ.ο.κ... Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειδικα εμεις με την παθηση, πρεπει να ημαστε πολυ επιφυλακτικοι σε οτιδηποτε νεο ισως και ριζοσπαστικο, αλλα να ειμαστε και θετικοι απεναντι σε αυτο η στην ερευνα γι αυτο για να παμε μπροστα.. Αυτο που πρεπει εμεις να κανουμε ειναι οχι να ταχθουμε στο ενα στρατοπεδο η στο αλλο, αλλα να δουμε απο "ψηλα" και τις 2 πλευρες. Απ τη μια ακολουθουμε μεν την κλασικη ιατρικη λογω καποιας "εμπειριας" αλλα πρεπει να παροτρεινουμε θετικα και οτιδηποτε καινουριο. Μην ειστε αρνητικοι σε οτιδηποτε, δειτε αντικειμενικα, μαζεψτε στοιχεια, καντε υπομονη, αφηστε τον χρονο να δειξει και μετα κρινετε για το καλυτερο. Δεν υποστηριζω καμια απ τις 2 πλευρες ταυτοχρονα ομως υποστηριζω και τις 2. Υπομονη και θα δουμε το σωστο, αρκει να κοιταμε απο ψηλα και αντικειμενικα, μην παρασυρομαστε ουτε απο τα πτυχια και τις γνωσεις ενος γιατρου που φανταζει "θεος" αλλα ουτε και απο τις ριζοσπαστικες η/και καινουριες ιδεες που θα μας δωσουν ψευτικες (ισως) ελπιδες και θα μας καθησυχασουν οτι ολα θα πανε καλα. Το δικαιο καποιας πλευρας θα αποδειχτει καποια στιγμη απλα πρεπει να ειμαστε ετοιμοι να το αντιμετωπισουμε αντικειμενικα οποια και αν ειναι αυτο.
 #29191  από soulla
 Σάβ Ιουν 05, 2010 2:44 pm
η ευκαιρία δεν αναγνωρίζεται εύκολα.Εμείς περιμένουμε ότι θα αναβοσβήνει και θα μας κορνάρει :D
william arthur ward
δεν καταλαβαίνω την χαρά που διακρήνω σε κάποια άτομα :P :P :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:το ξερεις οτι εχει ατομα που δεν μπορουν ουτε να πατησουν ουτε ένα κουμπάκι από τον υπολογιστή :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: αλλά μόνο αν έχεις τα πόδια σου στην φωτιά το καταλαβαίνεις
ντίνα κάνε τις διακοπές σου στην ελλάδα και στο όμορφο αιγαίο και συνέχισε και αυτές στο μυαλό σου
δεν ειναι ανάγκη να τσακώνεσαι με άτομα σαν εμάς που θέλουμε την ελπίδα την έχουμε ανάγκη και δεν τα βγάζει κανείς από το ανύπαρκτο μυαλό του

αν θα απαντήσεις ευχομαι να απαντήσεις με λογική και με στοιχεία σωστά και όχι να αραδιάσεις και πάλι ανοησιές
έχω σκλήρυνση εδω και 20 χρόνια είμαι δόξα τω θεό αρκετά καλά τωρα που σταμάτησα τις θεραπείες όταν πρωτο μπήκα στο φόρουμ μου άνοιγε η κόρη μου το laptop γιατί τα χέρια μου ήταν ΣΚΑΤΑ

ο εχθρός είναι η σκλήρυνση αν το κατάλαβες