• Εκπαιδευτικοι....τι γινεται???

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #35149  από ioanna_melina
 Πέμ Ιούλ 29, 2010 7:24 pm
Γεια σας, είμαι καινούρια στην παρέα των εκπαιδευτικών. Τελείωσα τον Ιούνιο τη σχολή μου και πριν λίγες μέρες είδα το όνομά μου στον πίνακα αναπληρωτών με μηδενική προυπηρεσία ( ή μηδενικά μόρια, δε θυμάμαι ακριβώς). Η θέση μου στον πίνακα είναι τυχαία??? Σημαίνει κάτι??? Ήταν διψήφιος αριθμός... Πάντως άκουσα και εγώ οτι όσοι έχουν προυπηρεσία θα γίνει γι αυτούς κάποια ανακοίνωση αρχές Σεπτέμβρη. και οτι αναμένεται και πίνακας ωρομίσθιων. Άντε να δούμε...
 #35225  από Ευτυχία
 Παρ Ιούλ 30, 2010 1:12 pm
ioanna_melina έγραψε:Γεια σας, είμαι καινούρια στην παρέα των εκπαιδευτικών. Τελείωσα τον Ιούνιο τη σχολή μου και πριν λίγες μέρες είδα το όνομά μου στον πίνακα αναπληρωτών με μηδενική προυπηρεσία ( ή μηδενικά μόρια, δε θυμάμαι ακριβώς). Η θέση μου στον πίνακα είναι τυχαία??? Σημαίνει κάτι??? Ήταν διψήφιος αριθμός... Πάντως άκουσα και εγώ οτι όσοι έχουν προυπηρεσία θα γίνει γι αυτούς κάποια ανακοίνωση αρχές Σεπτέμβρη. και οτι αναμένεται και πίνακας ωρομίσθιων. Άντε να δούμε...
δε θυμάμαι ακριβώς τι σημαίνει η θέση στο πινακα μηδενικής.......νομίζω οτι εχει να κάνει με την ημεροχρονολογία κτησης πτυχίου....χμμ :think: αλλα κ παλι δεν είμαι σίγουρη
περνα μια βόλτα απο δω http://www.pde.gr/forum/index.php?topic ... ;topicseen
:greetings-wavingyellow:
 #35265  από nick1981
 Παρ Ιούλ 30, 2010 10:51 pm
ΕΑΝ δεν εχεις προυπηρεσια η δεν εχεις περασει τη βαση στο διαγωνισμο του ΑΣΕΠ μπαινεις σε αυτον τον πινακα.
δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα δεν παιρνουν απο τον π[ινακα αυτο,δωσε ασεπ ..οταν γινει να μπεις στον αλλον...
καλα επιτυχια
 #35276  από m8m
 Σάβ Ιούλ 31, 2010 11:57 am
ioanna_melina έγραψε:Γεια σας, είμαι καινούρια στην παρέα των εκπαιδευτικών. Τελείωσα τον Ιούνιο τη σχολή μου και πριν λίγες μέρες είδα το όνομά μου στον πίνακα αναπληρωτών με μηδενική προυπηρεσία ( ή μηδενικά μόρια, δε θυμάμαι α
κριβώς). Η θέση μου στον πίνακα είναι τυχαία??? Σημαίνει κάτι??? Ήταν διψήφιος αριθμός... Πάντως άκουσα και εγώ οτι όσοι έχουν προυπηρεσία θα γίνει γι αυτούς κάποια ανακοίνωση αρχές Σεπτέμβρη. και οτι αναμένεται και πίνακας ωρομίσθιων. Άντε να δούμε...

Φανταζομαι πως θα εκανες την αιτηση αναπληρωτων και ωρομισθιων (που εληγε 02-07-2010)
Θα επρεπε να επισυναψεις και Γνωματευση - Πιστοποιητικο απο την α' βαθμια υγειον. επιτροπη οπου να αποδεικνυεται η ΣΚΠ και επισης να τσεκαρεις το σχετικο τετραγωνακι στην αιτηση. Έτσι θα επρεπε να ησουν στις πρωτες θεσεις στον πινακα (στη στηλη ειδικη κατηγορια θα έλεγε ΝΑΙ).
Ο πίνακας ωρομίσθιων εχει βγει στο
http://e-aitisi.sch.gr
 #35324  από ioanna_melina
 Κυρ Αύγ 01, 2010 1:10 am
Ναι, εκείνη τη δήλωση έκανα που έληγε στις 2/7/2010. Επισύναψα γνωμάτευση κλπ, εβαλα και ΝΑΙ στο τετραγωνάκι το αντίστοιχο. Το όνομά μου είναι μέσα στους πρώτους 50, αλλά στην κατηγορία της μηδενικής προυπηρεσίας! από την οποία μου είπατε δεν παίρνουν άτομα! Είναι αλήθεια αυτό?????? Από ό,τι κατάλαβα εγώ βρίσκομαι στον πίνακα Γ'. Υπάρχει και ο Β' στν οποίο βρίσκονται αναπληρωτές με μόρια και στον Α' όσοι διορίζονται. Τι να πω.. αν δεν παίρνουν κανένα από τον Γ'..απογοητευτικό, αλλά κάτι άλλο θα γίνει,τι να πω..
 #35347  από nick1981
 Κυρ Αύγ 01, 2010 4:57 pm
Δυστυχως ετσι ειναι.να υποθεσω οτι στην ειδικοτητα σου ειναι πολλοι στην ειδικη κατηγορια ε?σε εμενα 4 ατομα ειμαι κ ειμαι τριτος.
κ μενα στο υπουργειο που εκανα τα χαρτια μου μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτα για να με πάρουν αναπληρωτη επειδη νομιζαν πως δεν ειχα δωσει ασεπ!κ θα εμπαινα στον πινακα Γ.
οταν τους το ειπα αλλαξαν...κ ετσι προσληφθηκα περσι.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ...
Καλο απογευμα
 #35729  από maestro
 Σάβ Αύγ 07, 2010 7:56 pm
βγηκαν οι
Πίνακες κατάταξης κατηγοριών που προβλέπονται στις διατάξεις της παρ. 10 του άρθρου 9 του ν.3848/2010 (ΦΕΚ 71 τ'Α)
ή Άρθρο 39 παρ. 4 του ν. 3794 /2009 (ΦΕΚ 156 Α΄) νομιζω

στο
http://e-aitisi.sch.gr/specialcat_2010/index.html
 #35818  από m8m
 Δευ Αύγ 09, 2010 8:25 pm
Από τις 9 Αυγούστου έως τις 11 Αυγούστου καλούνται να υποβάλουν αίτηση-δήλωση περιοχών διορισμού για το σχολικό έτος 2010-2011. Διαβάστε το πλήρες κείμενο στη διεύθυνση
http://news.disabled.gr/?p=31707
 #36397  από maestro
 Τετ Αύγ 18, 2010 12:43 pm
Αν και αργα,
ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΜΗΝΩΝ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΕΚΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
α' βαθμια
ΩΡΕΣ δια 100
το ακεραιο μερος ειναι οι μηνες προϋπηρεσιας.
το κλασματικο/δεκαδικο μερος πολλαπλασιαζεται με το 30 και βγαινουν οιμερες που αναλογουν.

β' βαθμια
ΩΡΕΣ δια 87,5
τα υπολοιπα με τον ιδιο τροπο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maestro την Τετ Αύγ 18, 2010 12:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14