• Πανελλαδικές 2021

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #133271  από Dhm_
 Δευ Οκτ 26, 2020 10:06 pm
Καλησπέρα παιδιά, έχω τελειώσει ΤΕΙ στο οποίο πέρασα κανονικά με πανελλαδικές πριν την ύπαρξη της σκπ. Διάβασα πρόσφατα ότι έχουμε δικαίωμα να κάνουμε μηχανογραφικό με 5%. Πως γίνεται αναλυτικά η διαδικασία το έχει κάνει κάποιος από εσάς; Εν τω μεταξύ εργάζομαι και δεν θα ήθελα στη δουλειά Μ να μάθουν για την πάθηση οπότε ξέρει κανείς αν στη βεβαίωση από τη σχολη για τις φοιτητικές θα φαίνεται ότι μπήκα με το 5%;; Ακομα ήθελα να ρωτήσω αν Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να δικαιούμαστε και κάποια έκπτωση στα δίδακτρα για μεταπτυχιακο;; Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις απλά δεν είχα ιδέα και δεν βρίσκω κάποιο πρόσφατο άρθρο σχετικό με τα παραπάνω .
 #133272  από GUS
 Δευ Οκτ 26, 2020 10:59 pm
Kαλησπερα,
ναι ισχυει...απλα εχε το νου σ για ανακοινωσεις απο υπουργειο..!βγαινει ανακοινωση για επιτροπες απο δημοσια νοσοκομεια.εκει στελνεις δικαιολογητικα κ σ δινουν πιστοποιητικο της παθησης.επειτα περιμενεις ανακοινωσεις για το ποτε καταθετεις μηχανογραφικο(μετα απο τις πανελληνιες)..δν ειναι δυσκολο ολο αυτο απλα βλεπε για ανακοινωσεις για να μη χασεις ημερομηνιες...!η παθηση φαινεται μονο στν εισαγωγη(στν εγγραφη)μετα δν φαινεται καπου ο τροπος που μπηκες...απλα εισαι φοιτητης του τμηματος π πετυχες...για μεταπτυχιακο ειναι αναλογα το τμημα,το βλεπεις στν ανακοινωση του μεταπτυχιακου...
 #133273  από Dhm_
 Δευ Οκτ 26, 2020 11:20 pm
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Γνωρίζεις σε ποια ιστοσελίδα βγαίνουν οι ανακοινώσεις;; Όταν λες δικαιολογητικά;; Εγώ έχω διαγνωστεί εδώ και δύο χρόνια δεν πήγα ποτέ σε δημόσιο νοσοκομείο όμως δεν χρειάστηκε , το μόνο που έχω είναι μαγνητικές και παρακέντηση κάνει
 #133274  από GUS
 Δευ Οκτ 26, 2020 11:28 pm
ηταν αμεση η απαντηση γτ το ειδα!η σελιδα του υπουργειου...https://www.minedu.gov.gr/ πας
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ,Εξετάσεις και Υποψήφιοι με σοβαρές παθήσεις...εκει θα δεις τι χρειαζεται...να μπαινεις να βλεπεις ποτε ανακοινωνουν κ τι...!
 #133275  από Dhm_
 Δευ Οκτ 26, 2020 11:33 pm
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια να είσαι καλά !!!
 #133428  από Dhm
 Τρί Δεκ 29, 2020 8:16 pm
Δυστυχώς φαίνεται σε κάθε χαρτί-πιστοποιητικό της σχολής ο τρόπος εισαγωγής, καθώς και στο πτυχίο στην αναλυτική βαθμολογία. Γράφει δηλαδή αρ.35 αντί για μέσω πανελληνίων πχ, αλλά δεν νομίζω το προσέχει και κανείς. :) Θα έπρεπε να είναι πιο διακριτικό θεωρώ, αλλά...