• Φαρμακείο ΕΟΠΥΥ

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #132683  από Vagia88
 Δευ Μαρ 16, 2020 12:00 am
Θα ήθελα την βοήθεια σας.....λόγω της κατάστασης μένω κ γω στο σπίτι αν βγω θα είναι για είδος πρώτης ανάγκης και πάλι δύσκολα!αυτό που σκέφτομαι όμως είναι ότι σε λίγο καιρό θα πρέπει να επισκεφθώ κάποιο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για να πάρω το φάρμακο μου και δεν το θέλω καθόλου....γνωρίζεται κάτι σχετικά μαυτο;;;;; ευχαριστω
 #132684  από Aguilar
 Δευ Μαρ 16, 2020 2:35 am
Δεν παίρνω ακόμη φάρμακα για να γνωρίζω λεπτομέρειες, αλλά δεν υπάρχει δυνατότητα εδώ και κανένα μήνα να προμηθευόμαστε τα φάρμακα υψηλού κόστους από τα φαρμακεία της γειτονιάς, εφόσον έχουν συμβληθεί;

Επίσης, νομίζω ότι από πέρυσι γίνεται κατ' οίκον παράδοση (με χρέωση 25-30€) από διάφορες εταιρείες (ΕΛΤΑ, ACS κ.ά.).

Και πλέον εκτελούνται 3 συνταγές μαζί λόγω κορονοϊού, ενώ μπορείς να στείλεις και κάποιον δικό σου, ενδεχομένως με εξουσιοδότηση.
 #132687  από Vagia88
 Πέμ Μαρ 19, 2020 1:58 am
Σευχαριστω πολύ για την απάντηση!θα στείλω αύριο τον άντρα μου....εγώ δεν πάω φοβαμαι....το άκουσα κ εγώ ότι πλέον μπορείς να πάρεις 3 συνταγές μαζί κ ελπίζω να ισχύει!μου είπαν κ από την εταιρεία του φαρμάκου ότι μπορώ να κάνω εξουσιοδότηση σε κούριερ αλλά κ πάλι πρέπει να πάω στα ΚΕΠ οπότε το ίδιο είναι!καλή συνέχεια!καλή δύναμη!
 #132758  από dimetros
 Παρ Απρ 24, 2020 10:10 pm
Vagia88 έγραψε: Δευ Μαρ 16, 2020 12:00 am Θα ήθελα την βοήθεια σας.....λόγω της κατάστασης μένω κ γω στο σπίτι αν βγω θα είναι για είδος πρώτης ανάγκης και πάλι δύσκολα!αυτό που σκέφτομαι όμως είναι ότι σε λίγο καιρό θα πρέπει να επισκεφθώ κάποιο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ για να πάρω το φάρμακο μου και δεν το θέλω καθόλου....γνωρίζεται κάτι σχετικά μαυτο;;;;; ευχαριστω
Τα πήρες οκ;
 #132780  από Vagia88
 Κυρ Μάιος 03, 2020 7:19 pm
Ναι έστειλα τον άντρα μου και εκτέλεσε τρεις συνταγές μαζί λόγω της κατάστασης πήρα για 3 μήνες!
 #132784  από Still
 Τρί Μάιος 05, 2020 10:56 pm
"Βοήθεια στο σπίτι", όχι μόνο με εξυπηρετούν με φαρμακείο και φαρμακείο εοπυυ αλλά προσφέρθηκαν να μου κάνουν και ψώνια σούπερ μάρκετ, από 20.03 με γάντια μάσκες και απόσταση, χωρίς ερωτηματικά, να ναι καλά