• Το πήρα το επίδομα!!!!!

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #53555  από Akatamakata
 Τρί Μάιος 31, 2011 4:21 pm
Δεν μπορώ να σου πω, εγω πέρασα και τις δυο επιτροπές.

Κάνε ενα καινουριο ποστ για να σου απαντήσουν, αυτοί που έχουν κοπεί.

Κάπου νομίζω υπάρχει στο φορουμ παρόμοια περίπτωση.

Με τι ποσοστό σε έκοψαν;;;
 #53936  από Κώστας
 Κυρ Ιουν 05, 2011 4:03 pm
Κυριακή, ρίξε μια ματιά στο θέμα "μηνύστε το κράτος για τα δικαιώματά σας".

Αν στη γνωμάτευση του κρατικού νοσοκομείου που τους προσκόμισες, αναφέρεται ο όρος "παραπάρεση", τότε δεν έχουν δικαιολογία να σε "κόψουν".

Πάντως για τα μεγάλα ζόρια, υπάρχει και ο "συνήγορος του πολίτη", στον οποίο μπορείς να θέσεις το ερώτημα-περίπτωσή σου και να σου απαντήσουν εξειδικευμένα και υπεύθυνα για την ισχύουσα νομοθεσία, δίνοντας σου όπλα για να αμυνθείς στην κάθε ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΉ ΑΠΟΨΗ οποιασδήποτε επιτροπής!

Για να σε βοηθήσω (όσο ξέρω και μπορώ), περαιτέρω, γράψε μου αναλυτικά το κείμενο της γνωμάτευσης του κρατικού νοσοκομείου την οποία προσκόμισες στην επιτροπή.

φιλικά κώστας
 #54094  από ΑΝΝΑ59
 Τρί Ιουν 07, 2011 6:11 pm
ΚΥΡΙΑΚΗ :!: :!: :!: ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕ ΤΙΣ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ :!: ΟΧΙ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ :!: ΤΙΣ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΕΙΣ :!: ΕΚΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΑΠΟΨΗ ΤΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ :!: ΑΝΤΕ ,ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Π----ΙΑ Η Β'ΒΑΘΜΙΑ ΤΟ 2009 , ΜΕ ΨΕΥΔΗ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ :twisted: