• Τι δικαιούμε με 67% κιν. και 75 % συνολικο ποσοστο?

  • Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
Συζητήσεις για επιδόματα αναπηρίας, ΙΚΑ, ΤΕΒΕ, κοινωνικά ιδρύματα και άλλων υπηρεσιών.
 #129045  από ahilleas
 Σάβ Νοέμ 04, 2017 10:30 pm
Καλησπέρα συνασθενείς.Πέρασα από δευτεροβάθμια επιτροπή ΚΕΠΑ και μου έδωσαν 67% κινητική αναπηρία Π.Α. και 75% συνολικό ποσοστό αναπηρίας.Επειδή είναι η πρώτη φορα που περνάω και τωρα θα αρχίσω να ψάχνω τι δικαιούμε,μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε με πληροφορίες ,σχετικά με τι και πως?Θέλω βασικά το επίδομα,αλλά και για τις ΔΕΚΟ αν έχω καμία έκπτωση.
Συνημμένα
Screenshot_86.png
Screenshot_86.png (64.13 KiB) Προβλήθηκε 3349 φορές
 #129241  από dimos
 Δευ Δεκ 04, 2017 3:54 pm
Δικαιούσαι το εξωιδρυματικό και να απευθυνθείς στην δεη για εκπτώσεις, όπως να μπεις στο κοινωνικό τιμολόγιο. Αναπηρικό αυτοκίνητο και τυχόν εκπτώσεις που μπορείς να εξασφαλίσεις από διάφορους παρόχους τηλεφωνίας και internet. Αν μένεις και μόνος σου, μπορεί να διεκδικήσεις ενδεχομένως, και κάποια έκπτωση στα δημοτικά τέλη. Έκπτωση φόρου όταν υποβάλλεις Ε1. Εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Αυτά είναι τα βασικά που μου ήρθαν αυτή την στιγμή........
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimos την Δευ Δεκ 04, 2017 3:59 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.