• Αναγέννηση μυελίνης - Dr. Steve Petratos

  • Η τελευταίες εξελίξεις και νέα επικαιρότητας γύρω από την πάθηση της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Η τελευταίες εξελίξεις και νέα επικαιρότητας γύρω από την πάθηση της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #134245  από GiaTinManoula
 Τρί Αύγ 03, 2021 1:32 am
(Sorry pou grafo agglika / greeklish alla vriskomai sto eksoteriko.)

Ellinas epistimonas stin Australia leei pos se 2 xronia tha exei vrei therapeftiki agogi gia tin sklirinsi kata plakas.
Xrisimopoiei mia ormoni pou legetai Ditpa, kai voithaei stin adimetopisi yperthyroidismou.

Exo einai i moni synedefksi pou vrika pou milaei ellinika:


To exei dei kanenas allos afto? Lete na vrethei epitelous i therapeia?
 #135225  από Sunlight
 Παρ Μάιος 27, 2022 11:54 pm
Ξεκινάνε φέτος οι κλινικές δοκιμές στην Αυστραλία και του χρόνου Ελλάδα. Αυτό μόνο ξέρω :emojis-10:
 #135229  από user207
 Σάβ Μάιος 28, 2022 11:58 pm
Ελλάδα ξέρουμε αν μπαίνει κανείς στο πρόγραμμα από γιατρούς ασθενείς κτλ
 #135234  από NOBODY
 Τετ Ιουν 01, 2022 5:28 pm
Sunlight έγραψε: Παρ Μάιος 27, 2022 11:54 pm Ξεκινάνε φέτος οι κλινικές δοκιμές στην Αυστραλία και του χρόνου Ελλάδα. Αυτό μόνο ξέρω :emojis-10:
Καλησπέρα. Θα μπορούσες να μου παραθέσεις κάποια πηγή;
 #135236  από Στάθης
 Πέμ Ιουν 02, 2022 1:26 pm
markarg έγραψε: Τετ Ιουν 01, 2022 6:35 pm Μακάρι παιδιά,να γίνει το ΘΑΥΜΑ!!! :emojis-1:

Έχουν καταφέρει να μας πείσουν ότι η επαναμυελίνωση είναι κάτι που ερευνάται και έρχεται... Αυτά που δεν μας λένε είναι, πως μπορούμε να καταφέρουμε σήμερα την επαναμυελίνωση με φυσικές διεργασίες του οργανισμού με λίγο μη-τοξική εξωτερική υποβοήθηση.

Βέβαια γιατί να μας ξυπνήσουν από το λήθαργο του περίμενε (και της συντήρησης μας). Μόνο το 2020 το tecfidera έβγαλε έσοδα $5.56 δισεκατομμύρια δολάρια. Σκεφτείτε το. Νιώστε τι δύναμη έχουμε σαν κοινότητα για τις φαρμακοβιομηχανίες αν απλά μια μέρα πούμε όχι στα φάρμακά τους, θα τρώμε παντζάρια από εδώ και πέρα. Τι κάνουμε για το καλύτερο παρόν-αύριο μας? Πως μπορούμε να τους αναγκάσουμε να μας μάθουν την επαναμυελίνωση?? Το σύστημα που υπάρχει πάντως δεν σκοπεύει να μας βοηθήσει, εμείς όμως έχουμε αυτήν την ΔΥΝΑΜΗ.

Το πόσο μας εμποτίζουν με τις συντηρητικές λεζάντες τους οι φαρμακοβιομηχανίες... απλά δείτε τους συλλόγους τις ΣΚΠ στην Ελλάδα πόσες χορηγίες παίρνουν από τα φάρμακα. Το σύστημά τους πάει πάρα πολύ βαθιά. Αλλά εμείς είμαστε το κεφάλι ! ΕΜΕΙΣ ! Και εμείς κρύβουμε το ΘΑΥΜΑ, το οποίο και δεν συμφέρει να φανερωθεί... μονάχα για εκείνον που ψάχνει, πράττει και ΔΕΝ ΦΟΒΑΤΑΙ.

https://www.fiercepharma.com/special-re ... wide-sales
 #135265  από Liberty
 Παρ Ιουν 03, 2022 12:12 pm
Σ' ευχαριστούμε Στάθη

Διαβάζοντας το άρθρο στο link
Συγκράτησα τα εξής
-Λευκοεγκεφαλοπάθεια που ανακύπτει σε ασθενείς με Πολλαπλή Σκλήρυνση όλων των εταιρειών...

- το “tecfidera” λειτουργώντας ως χρηματιστηριακός οργανισμός, για να διαφυλάξει τα κέρδη του, μεταξύ άλλων: 1) απέλυσε 800 ανθρώπους, 2) αντικατέστησε τον υπεύθυνο διαφήμισης 3) έσπρωξε με μάρκετινγκ και “εκπαίδευση” (των ιατρών να υποθέσω εγώ η αφελής;;;) τις πωλήσεις του 4) έβγαλε διαφημιστική εκστρατεία...

Με το ζόρι συγκρατώ τα δάκρυά μου

διαβάστε το παιδιά
 #135269  από Sunlight
 Τετ Ιουν 08, 2022 2:46 am
NOBODY έγραψε: Τετ Ιουν 01, 2022 5:28 pm
Sunlight έγραψε: Παρ Μάιος 27, 2022 11:54 pm Ξεκινάνε φέτος οι κλινικές δοκιμές στην Αυστραλία και του χρόνου Ελλάδα. Αυτό μόνο ξέρω :emojis-10:
Καλησπέρα. Θα μπορούσες να μου παραθέσεις κάποια πηγή;
Δεν υπάρχει επίσημη πηγή πέραν της επικοινωνίας μου με τον αξιοαγάπητο Steven! Το "του χρόνου Ελλάδα" ήταν λάθος δικό μου καθώς δεν θυμόμουν καλά. Φέτος ξεκινάνε δοκιμές Αυστραλία και μετά Ελλάδα. Η απάντηση επιγραμματικά!
 #135642  από Στάθης
 Κυρ Δεκ 04, 2022 10:02 pm
Νίκος Τ έγραψε: Παρ Δεκ 02, 2022 11:50 am Παραθέτω τα τελευταία νέα που δημοσιεύθηκαν σε ιστοσελίδα.

https://medlabgr.blogspot.com/2020/02/s ... &gsc.tab=0

Το μέλλον είναι πολύ αισιόδοξο Νίκο. Θα βρεθούν άνθρωποι που πραγματικά θα θέλουν την αντιστροφή της πάθησης, την θεραπεία μας και θα τα καταφέρουν, με την πνευματική βοήθειά μας.