• Πρωτοποριακή Θεραπεία για τη σκλήρυνση με βλαστοκύτταρα χωρίς χημειοθεραπεία

  • Η τελευταίες εξελίξεις και νέα επικαιρότητας γύρω από την πάθηση της πολλαπλής σκλήρυνσης.
Η τελευταίες εξελίξεις και νέα επικαιρότητας γύρω από την πάθηση της πολλαπλής σκλήρυνσης.
 #131980  από youla
 Δευ Σεπ 23, 2019 9:54 am
Καλημέρα συναγωνιστές
Νομίζω ότι όλοι μας και ειδικά όσοι έχουν την προιούσα μορφή της σκλήρυνσης θα πρέπει μέσω των Ενώσεων μας αλλά και ιδιωτικά να πιέσουμε τις κλινικές (τις πανεπιστημιακές τουλάχιστον) να συμμετέχουν στην 3η φάση της μελέτηςτου γιατρού Δημήτρη Καρούση.

Τι λέτε εσείς;

https://ygeiamou.gr/afieroma/pollapli-s ... sklirinsi/
 #132740  από Nikos35
 Παρ Απρ 10, 2020 1:20 pm
Μόλις το διάβασα, πολύ υποσχόμενη η θεραπεία, δεν ξέρω γιατί δεν απάντησε κάποιος αλλά μακάρι να εγκριθεί στη φάση 3!
 #132744  από queen_of_my_life
 Κυρ Απρ 12, 2020 11:55 pm
Να ρωτήσω κάτι;
Αυτός είναι ο Καρουσης που λίγο τον ειρωνεύονται από ό,τι έχω δει εδώ σε κάποια ποστ;
Είναι καλός γιατρός;;; πάντως θυμάμαι πιο παλιά μου είχε πει ο πατέρας μου ότι ένας συνάδελφός του τον είχε επισκεφθεί και έγινε καλύτερα. Βέβαια τότε δεν έδωσα σημασία γιατί δεν είχα κανένα σχεδόν πρόβλημα με τη σκλήρυνση. Το εντελώς αντίθετο δηλαδή από τώρα.

Εύχομαι πάντως να έχει αποτέλεσμα η έρευνα! Μακάρι κάποια έρευνα να καταλήξει κάπου!
 #132745  από queen_of_my_life
 Δευ Απρ 13, 2020 2:26 am
queen_of_my_life έγραψε: Κυρ Απρ 12, 2020 11:55 pm Να ρωτήσω κάτι;
Αυτός είναι ο Καρουσης που λίγο τον ειρωνεύονται από ό,τι έχω δει εδώ σε κάποια ποστ;
Είναι καλός γιατρός;;; πάντως θυμάμαι πιο παλιά μου είχε πει ο πατέρας μου ότι ένας συνάδελφός του τον είχε επισκεφθεί και έγινε καλύτερα. Βέβαια τότε δεν έδωσα σημασία γιατί δεν είχα κανένα σχεδόν πρόβλημα με τη σκλήρυνση. Το εντελώς αντίθετο δηλαδή από τώρα.

Εύχομαι πάντως να έχει αποτέλεσμα η έρευνα! Μακάρι κάποια έρευνα να καταλήξει κάπου!
Ω συγγνώμη!!!

Μάλλον το όνομα "κουντουρης " θα είχα διαβάσει στα ποστ και το μπέρδεψα. Δε θυμάμαι ακριβώς.. Τέλος πάντων.